Полтавська міська рада - за продовження мораторію на продаж землі

Полтавська міська рада - за продовження мораторію на продаж землі, Руденко Софія

Учора сесія Полтавської міської ради абсолютною більшістю голосів прийняла ініційоване фракцією «Батьківщина» звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо продовження до 2025 року мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.Про це інформує пресслужба обласного партійного осередку.

За словами голови фракції «Батьківщина» в міськраді Олега Бєлоножка, одностайність депутатів ще раз підтверджує важливість питання про можливе запровадження ринку землі в Україні.

«Депутати - виразники волі людей, а наші земляки і в містах, і в селах, надзвичайно стривожені тим, що невдовзі найбільше багатство держави може стати об’єктом купівлі-продажу», - каже депутат від «Батьківщини».

«Батьківщинівець» переконаний, що відкривати ринок землі в час проведення в державі оборонних військових операцій є надзвичайно небезпечним. Окрім того, вважає Олег Бєлоножко, наразі потрібен не ринок землі, а комплекс державних програм, спрямованих на розвиток агропромислового комплексу та збереження природних якісних характеристик українських грунтів. Олег Бєлоножко також розповів, що на Полтавщини з ініціативи «Батьківщини» вже майже 15 місцевих рад прийняли такі ж звернення.

До слова, «Батьківщина» зареєструвала в парламенті два законопроєкти, перший з яких регламентує проведення всенародних референдумів, а другий передбачає, що доля української землі має вирішуватися виключно шляхом референдуму. Так, проєкт закону про всеукраїнський референдум (№2182) забезпечить реалізацію гарантованого конституційного права громадян України на участь в управлінні державними справами безпосередньо через всеукраїнський референдум.

«Референдум є одним з найважливіших інститутів прямої демократії і являє собою безпосереднє волевиявлення громадян з найважливіших питань. На сьогодні стоять виклики подальшого розвитку та безпеки України як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави, які неможливо вирішувати без врахування думки Українського народу – єдиного джерела влади», – йдеться у пояснювальній записці до документа. Другий законопроєкт – про внесення змін до Земельного кодексу України щодо набуття, відчуження та розпорядження землями сільськогосподарського призначення (№2183) – забороняє розпродаж земель сільськогосподарського за спиною народу. «Відповідно до Конституції України, земля є об’єктом права власності Українського народу, проте Український народ, як суб’єкт такого права власності, не має змоги розпоряджатись таким об’єктом права власності. Таке питання має бути винесене на всеукраїнський референдум», – йдеться у пояснювальній записці.

Окрім того Юлія Тимошенко звернулася від імені партії і фракції «Батьківщина» до президента з вимогою провести референдум з питання продажу землі, перш ніж виносити закон про ринок землі на голосування Верховної Ради. Юлія Тимошенко повідомила, що на виконання цих вимог фракція реєструє відповідні законопроєкти.

Полтава Батьківщина земля
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі