У клініці «Медіон» лікують безпліддя комплексно

У клініці «Медіон» лікують безпліддя комплексно, Алла Широкова

Якщо вірити статистиці, з проблемою безпліддя щорічно стикається близько 4,5 мільйонів сімей у світі. З роками ситуація тільки погіршується; але наука не стоїть на місці, і якщо жінка не може завагітніти природним шляхом, на допомогу приходить медицина.

Ще кілька років тому з проблемами безпліддя полтавські жінки зверталися в заклади інших міст. Відтепер це доступно в полтавській клініці «Медіон». Про методики та засоби лікування нам розповіла лікар-репродуктолог, заступник медичного директора клініки Ольга Федорова.

У клініці «Медіон» лікують безпліддя комплексно, фото-1

- Пані Ольго, в Україні близько 15% пар стикаються з безпліддям. Чому виникає проблема і хто в зоні ризику? Які фактори вирішальні? Це спадковість, супутні хронічні та інфекційні захворювання, екологія чи щось інше?

У безпліддя безліч причин. Наприклад, це можуть бути вікові зміни у жінок. Якщо це жінки до 30 років, (а таких досить багато), то ми аналізуємо ситуацію і часто приходимо до висновку, що це пов’язано з проблемами перебігу внутрішньоутробного розвитку. Вони мають вплив на організм майбутньої жінки.

Також фіксуємо багато випадків безпліддя, спричинених інфекційним фактором. Сьогодні багато дівчат скаржаться на порушення менструального циклу, гормонального статусу, усе частіше звертаються з проблемами щитоподібної залози. Тут лікарі роблять висновок щодо впливу Чорнобильської катастрофи. Дуже часто доводиться коригувати всі ці проблеми.

У близько десяти відсотках від загальної кількості випадків причину безпліддя встановити не вдається (так зване ідіопатичне безпліддя). Начебто все в нормі: жінка має нормальне здоров’я, менструальний цикл, чоловік теж здоровий. Ми не бачимо фізичних проблем, однак вагітність не настає.

Що важливо памʼятати: встановлення причини безпліддя – перший і дуже важливий крок його лікування. І чим раніше пара звернеться до лікаря, тим більше шансів на очікуваний результат.

У клініці «Медіон» лікують безпліддя комплексно, фото-2

Досі з подібними проблемами пацієнти зверталися в медичні заклади інших міст. Які переваги лікування безпліддя в «Медіоні»?

У нашій клініці відтепер є можливість повного обстеження, підготовки до вагітності і до самого екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), якщо в цьому є потреба. Це лабораторна й інструментальна діагностика всіх показників, дослідження прохідності маткових труб (МСГ). За бажанням пацієнтки, процедури можемо проводити під знеболенням, і жінка не відчуватиме дискомфорту. Також ми можемо обстежувати порожнину матки, вдаємося до сучасних ендоскопічних методик обстеження та лікування безпліддя у жінок і чоловіків.

Важлива наша перевага – партнерство із провідними центрами репродуктології. Тобто нашим пацієнткам не треба їхати надовго в інші міста. Вони мають змогу проходити все лікування в Полтаві, а окремі процедури – у найкращих спеціалізованих клініках країни. Якщо говорити про ЕКЗ, це може бути одна-дві консультації за весь період підготовки, а також забір яйцеклітин і перенос ембріону в порожнину матки. Проте весь період стимуляції, контроль за нею, УЗД-контроль – усе це відбувається у «Медіоні».

«Медіон» вважається найкращою клінікою Полтави. Яке обладнання у вас застосовують?

Маємо апарати УЗД експертного класу; з їхньою допомогою ми проводимо діагностику не лише гінекологічних захворювань. У нас надсучасний рентген-апарат із мінімальним випроміненням. У разі діагностики прохідності маткових труб ми не просто робимо серію знімків, а маємо можливість дивитися, як поводиться введена в порожнину матки рідина, наскільки швидко вона проходить. Наша операційна обладнана за останнім словом техніки. Під час обстежень також можемо рекомендувати кольпоскоп із сучасною цифровою відеосистемою.

У клініці «Медіон» лікують безпліддя комплексно, фото-3

Якщо подружжя вирішило прийти до вас на консультацію, чи потрібна попередня підготовка до цього візиту?

Якщо протягом останнього року чи двох пара проходила обстеження – бажано взяти їх результати з собою. Для чого? Аби лікар оцінив обсяг уже наданих послуг і склав повну картину ситуації. Аналізи можна зробити і в лабораторії нашої клініки: лікар складе план обстежень.

На консультацію пара може прийти разом або окремо, однак рекомендації надаються обом партнерам. Здоровʼям жінки займатиметься гінеколог-репродуктолог, а чоловіка – уролог або андролог. За потреби – у процес включаються й інші вузькі спеціалісти – ендокринолог, психолог, хірург. У цьому й полягає комплексне лікування безпліддя: наша клініка дозволяє розглянути проблему з різних сторін і вирішити її системно.

У клініці «Медіон» лікують безпліддя комплексно, фото-4

Припустимо, запліднення відбулося, і жінка завагітніла. Чи супроводжують потім пацієнтку в «Медіоні» протягом вагітності?

Так, звісно, ми маємо можливість спостереження за вагітністю. Рік тому ми заснували цей напрям, і за цей період у наших пацієнтів народилося більше десяти дітей. І після ЕКЗ в тому числі. Ми розробили корекційні методики і після ЕКЗ, і звичайних вагітних. Також у клініці запустили проєкт «Школа майбутніх батьків». За кілька занять із лікарями (гінеколог, психолог, педіатр та інші) пари здобувають основні знання і навички, які знадобляться на етапах до і після народження дитини.

Що ви можете порекомендувати жінкам, які планують стати мамами?

На жаль, дуже мало жінок, які дійсно планують свою вагітність. Якщо підходити до цього питання відповідально, то перш за все, треба звернутися до лікаря, який обстежить стан здоров’я. Ще до настання вагітності ми можемо прогнозувати, яким буде її перебіг. Зауважу, що все ж велике значення має вік. Чим молодша жінка, тим краще. І тим менша ймовірність виникнення проблем. Тому відкладати вагітність на більші пізній вік – після тридцяти п’яти років – таки не варто. А якщо вам уже 35+, то в будь-якому разу спочатку зверніться до лікаря.

У клініці «Медіон» лікують безпліддя комплексно, фото-5

Як можна потрапити на прийом до вашого закладу?

Клініка працює без вихідних. Прийом у поліклінічному відділенні з восьмої до двадцятої години в порядку електронної черги. Якщо гінеколог бачить проблеми з вашим здоров’ям, він має всі можливості направити вас на обстеження до інших спеціалістів, тож вам не треба бігати по інших лікарнях, усе робиться в одній локації. Прийом формується щомісяця, записатися на консультацію можна за телефоном нашого контакт-центру, на наших сторінках у соцмережах або ж безпосередньо в клініці.

Дізнатися більше можна за номером безкоштовної лінії 0-800-509-003. Медичний центр «Медіон» розташований за адресою м. Полтава, вул. Сінна, 37.

безпліддя лікування Медіон
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі