Новини компаній
15:00, 1 жовтня 2019 р.
"Голодні ігри". Як ми намагалися прожити на мінімальну зарплатню
Новини компаній
В Україні - одна з найнижчих мінімальних зарплат в Європі. Найвища - в Люксембурзі 1923 євро, в Німеччині - 1360 євро, в сусідній Польщі - 436 євро, в Болгарії - 215,38. А в Україні - порядком 122 євро. Навіть в Білорусі більше - 140.
При цьому за статистикою мінімальну зарплату отримують порядком 7% українців. Як виживати на ці гроші? Ми провели експеримент і спробували прожити на мінімальну зарплату в Полтаві. Розповімо, що з цього вийшло.
Гроші закінчилися вже в перший тиждень
Експеримент був складним, оскільки реальна зарплата у нашого журналіста більше і довелося переходити на режим економії. На початку місяця з суми в 4173 гривні відразу відняли податки - залишилося 3359,27 гривні. Потім забрали суму комунальних платежів, порядком 400 гривень (дуже порадувало, що опалювальний сезон ще не почався, інакше комуналка б «з'їла» майже половину зарплати.
У нас залишилося менше 3000 гривень. Після поповнення мобільного телефону і оплати за інтернет - 2800. Сталася неприємність - знадобилося купити сезонне взуття. Скриплячи серцем, купили найдешевші черевики з «шкіри молодого дермантина» за 350 гривень. Після покупки побутової хімії і походу в супермаркет і закупівлі мінімального набору продуктів на місяць (включай чай, крупи, олія) в гаманці залишилося близько 1500 гривень. До зарплати залишалося 29 днів ...
Ми вирішили знайти підробіток
Через тиждень, усвідомлюючи, що грошей на місяць не вистачить, ми вирішили шукати додаткові джерела заробітку. Знайомий порекомендував сайт «Кабанчик» - сервіс для швидкого замовлення послуг безпосередньо у фахівців. Для початку ми вирішили розібратися, що ж це таке. Виявляється - це ресурс, на якому приватні особи виставляють заявки на виконання тієї чи іншої роботи. На сайті все завдання розбиті за категоріями, тому пошук дуже простий. Наприклад, потрібно перевезти диван, а для цього потрібно вантажне таксі: на сайті Kabanchik.ua людина пише, де і о котрій потрібна машина, і якщо він у вас є і час вам підходить - ви викликаєте допомогти, виконуєте роботу і відразу отримуєте за це гроші.
Завдання на «Кабанчику» є найрізноманітніші. Наприклад, доставка їжі - на Kabanchik.ua часто замовляють доставку їжу з ресторану або фаст-фуду. Але найчастіше потрібні фахівці з будівництва і ремонту, ремонту побутової та комп'ютерної техніки, домашні майстри (сантехніки, електрики), клінери (ті, хто робить прибирання в квартирі або в офісі), помічники по саду / городу, вантажники, кур'єри. Тобто завжди потрібні або фахівці у всіх сферах побутових або ділових послуг або працівники без певної кваліфікації.
Ми вибрали сферу фрілансу. Це робота в інтернеті для копірайтерів, дизайнерів, розробників сайтів. Оскільки експеримент проводив журналіст, логічно, що роботу ми шукали в сфері написання статей. До речі, в категорії фрілансу можна брати замовлення з усієї України (працювати ж треба все одно в інтернеті, місцезнаходження виконавця і замовника не грає значення). А ось в категоріях, де потрібна особиста присутність фахівця, вам показують тільки пропозиції з Полтави. Дуже зручно.
Працюючи по 2 години на день, вдавалося заробити по 200-300 гривень. За місяць дохід склав трохи більше 5000 гривень (до підробітку зверталися не кожен день). Непогана надбавка до зарплати на основній роботі!
Як висновок - рекомендуємо «Кабанчик» як зручний і надійний спосіб заробити додаткові гроші. Робота на ньому є завжди, і можна брати завдання тільки тоді, коли у вас з'являється вільний час. Оплата - відразу, і досить висока. Це краще, ніж економити.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
20:27, 3 грудня
07:55, 11 грудня
08:46, Вчора
25
09:17, 11 грудня
22:50, 30 листопада
12
live comments feed...