Що чекає полтавців у жовтні?

Що чекає полтавців  у жовтні?, Алла Широкова

Підвищення вартості газу

Уже з 1 жовтня природний газ для промислових споживачів в Україні подорожчає

Як повідомляє пресслужба «Нафтогазу України», вартість блакитного палива для промислових споживачів, залежно від обсягів споживання, складе 4899-5458 грн за 1000 кубометрів без ПДВ та витрат на транспортування газу трубопроводами

Якщо порівнювати цей показник з вересневою ціною, то ріст вартості газу у жовтні становить 4,9-5,6%.

Детальніше про причини, від яких залежить вартість газу, та як вона зміниться в опалювальному сезоні 2019-2020 рр., можна прочитати у нашому великому матеріалі за цим посиланням.

Прощаємося з копійками

З 1 жовтня з готівкового обігу зникнуть монети номіналом 1, 2 та 5 копійок, а монета у 25 копійок поступово виводитиметься з обігу. Рішення про вилучення монет з обігу є кроком на шляху до оптимізації номінального ряду банкнот та монет. Інакше кажучи, Нацбанк планує скоротити банкнотно-монетний ряд гривні з 17-ти до 12-ти номіналів (6 монет і 6 банкнот), таким чином спростивши готівкові розрахунки, наслідуючи світову практику.

Монетизація субсидій

У жовтні українці згадають про необхідність державної допомоги для сплати за комунальні послуги. У середині місяця розпочнеться опалювальний сезон 2019-2020. Тим, кому необхідні державні кошти для оплати комуналки, призначать субсидію, ґрунтуючись на їхніх доходах за перші два квартали поточного року.

Нагадаємо, у березні стартувала монетизація субсидій – таким чином українці почали отримувати гроші для оплати комуналки разом з пенсією або на картку Ощадбанку. Цієї осені споживачі зможуть отримати субсидію готівкою у будь-якому з 34-х уповноважених банків України.

Аби отримати безготівкову або готівкову субсидію, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 373 від 17 квітня 2019 р., пільговикам необхідно не пізніше 15 жовтня особисто подати відповідну заяву до управлінь соціального захисту населення за місцем проживання.

Правила для водіїв

З 1 жовтня на заміських дорогах українські водії зобов’язані вмикати ближнє світло фар або денні ходові вогні. Це правило, відповідно до п.9.8 Правил дорожнього руху, є обов’язковим до виконання у період з жовтня до травня задля зменшення аварійності на дорогах. Так дорожній рух на затемнених ділянках дороги протягом всієї доби буде безпечнішим – увімкнені габаритні вогні збільшують видимість автомобіля для пішоходів. Якщо водій не дотримуватиметься цієї норми, його оштрафують на 425 гривень.

Осінній призов

З 1 жовтня в Україні розпочнеться осінній призов юнаків на строкову службу до Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту. Так, хлопці віком призовного віку – від 20 до 27 років – служитимуть протягом 18-ти місяців, а призовники, що отримали вищу освіту – рівно рік.

«Офіс пацієнта»

«Офіс пацієнта» є інструментом безпосередньої комунікації пацієнтів з Міністерством охорони здоров’я на кшталт гарячої лінії. Проект має на меті розгляд скарг пацієнтів стосовно порушення їхніх прав у медичних закладах та щодо неякісного медичного обслуговування. За результатами розгляду скарг пацієнтів представники МОЗу без попередження перевірятимуть заклади охорони здоров’я, щоб особисто пересвідчитися у рівні надаваної медичної допомоги.

Вихідні та свята у жовтні

Так, у жовтні матимемо 22 робочих дні та 9 вихідних. День захисника України відзначатимемо на Покрову Пресвятої Богородиці – 14 жовтня, тому відпочиватимемо протягом трьох днів – з суботи по понеділок, 12, 13 та 14 жовтня.

А ще в ніч на останню неділю місяця – 27 жовтня – українці переведуть свої годинники на зимовий час. О четвертій ранку стрілки годинника переводять на одну годину назад. Це значить, що спатимемо одну «додаткову годину», і організму буде легше звикнути до короткого світлового дня та зими, що невпинно насувається.

Підготовлено за матеріалами відкритих інтернет - джерел

субсидія призов вихідні
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі