17:00, 28 вересня 2019 р.
Надійне джерело
"Біль у серці не можна терпіти у жодному випадку, це збереже вам життя" - поради від полтавських лікарів
Завтра – Всесвітній день серця. Його започаткували за ініціативою Всесвітньої федерації серця та за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я. Мета цього заходу - підвищення інформованості населення про хвороби серця, проведення профілактичних заходів для зменшення смертності. З цієї нагоди у Полтаві теж відбулася прес – конференція. У ній взяли участь доцент кафедри сімейної медицини Української медичної стоматологічної академії Євдокія Кітура, асистент кафедри внутрішніх хвороб Української медичної стоматологічної академії Олександр Мохначов, завідувач відділення Полтавського обласного кардіодиспансеру Дмитро Баклицький. Про те, що вони розповідали – у нашій публікації:
Серцеві хвороби у цифрах та фактах
Серцево – судинні захворювання сьогодні посідають перше місце у світі щодо рівня смертності. Від них помирає 17 мільйонів людей. В Україні – близько 230 тисяч. Тобто, населення нашої країни щорічно зменшується на ціле місто. Лікарі щорічно фіксують близько 50 тисяч інфарктів та 100 тисяч інсультів. 70% людей, які занедужали – курці. За останні 2, 5 роки кількість інфарктів збільшилася. Збільшилася і кількість інфарктів з летальним фіналом. Серцеві хвороби «молодшають» , кожен четвертий хворий це людина від 18 до 64 років
Що «любить» і «не любить» серце?
Харчування – один з важливих чинників попередження серцево – судинних хвороб. Схема харчування повинна нагадувати піраміду. Основа якої – каші, продукти з пшениці грубого помолу, далі йдуть фрукти та овочі, потім м’ясо і риба. І нарешті, верхівка піраміди – кондитерські вироби та інші солодощі. Серце «не любить» майонези і маргарин, смажене і копчене. Категорично протипоказано пересолювати їжу. Донедавна вважалося, що у курячих яйцях багато холестерину. Нині їх «реабілітували», співвідношення лецитину та холестерину визнали корисним. Щодо сала, то його лікарі радять вживати свіжим і не соленим, за словами медиків, сало є корисним протягом перших трьох днів. І «любить» серце рибу, продукти, багаті на калій. Висновок: здорове харчування це не дієта, це стиль життя.
Спорт і фізичні навантаження
У ВООЗ радять займатися спортом не менше 30 хвилин 5 днів на тиждень, ходити пішки 3- 5 кілометрів щодня. Корисно працювати у саду. Якщо ж ви ніколи не займалися спортом і вирішили це робити, до навантажень слід звикати поступово. Інакше від таких занять більше шкоди ніж користі.
Ви у зоні ризику: що робити?
Велике значення має спадковість. Якщо на артеріальну гіпертензію страждали ваші найближчі родичі, ви маєте бути на сторожі. Що робити? Стежити за станом здоров’я. Передусім, вимірювати тиск. Проходити щорічні обстеження – робити кардіограму, аналіз на рівень холестерину, глюкози. В принципі, це порада універсальна для усих. І це той мінімум, який дозволить побачити зміни у організмі і запобігти серйозним проблемам. Пам’ятайте також, якщо серце таки почало боліти, в жодному випадку не можна терпіти біль. Чим скоріше вам нададуть кваліфіковану допомогу, тим більше шансів на одужання!
Раніше ми розповідали У третій міській лікарні проводять найскладніші ортепедичні операції
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
live comments feed...