• Головна
  • Про хор, який скоро виступить у Полтаві, знімають документальний фільм
18:30, 28 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Про хор, який скоро виступить у Полтаві, знімають документальний фільм

Про хор, який скоро виступить у Полтаві, знімають документальний фільм

Всесвітньо відомий Національний заслужений академічний народний хор України ім. Г. Верьовки гастролюватиме у Полтаві 29 листопада. Тим часом за підтримки Українського культурного фонду триває робота над музичним документальним фільмом про легендарний хор, який безпосередньо пов'язаний із Полтавщиною, – повідомляє ГО «Полтавська кінокомісія»

Проект був підтриманий Українським Культурним Фондом, під час конкурсу якого став лауреатом програми «Підсилення потужності українського аудіовізуального сектору».

«Український культурний фонд підтримує мистецьке розмаїття країни. Ми надзвичайно раді, що цього року за підтримки фонду зніматиметься музичний фільм, присвячений «Хору Верьовки» — видатному колективу, який зберігає та примножує національне культурне надбання. Сподіваємося, що цей проект стане документацією, талановитою фіксацією сучасної історії всесвітньо відомого хору, який поєднує сьогодення і традиції» – зазначила виконавчий директор УКФ пані Юлія Федів.

Про хор, який скоро виступить у Полтаві, знімають документальний фільм, фото-1

Хор був створений під час Другої світової війни, 11 вересня 1943 року. У Постанові Ради Народних комісарів УРСР № 246 «Про організацію Державного українського народного хору» говорилося: «Організувати Державний українській хор в кількості 134 чоловіки (84 співаки, 34 – артисти оркестру народних інструментів, 16 – артисти балету), поставити перед ними завдання: сприяти розвитку українського народного хорового та музично-хореографічного мистецтва та його пропаганди серед трудящих мас».

Про хор, який скоро виступить у Полтаві, знімають документальний фільм, фото-2

У перший же рік існування хору (1943-1944 рр.), в евакуації, керівником оркестру народних інструментів хору став наш земляк Володимир Кабачок. Його арештували в серпні 1937-го і засудили на 10 років колимських виправних таборів, та потім перевели у Ташкент, де у примусовій евакуації був і Григорій Верьовка, тоді науковий співробітник. Родом з Миргорода, але виріс у Полтаві, співав в архієрейському хорі, закінчив музичне училище і навіть вступив до Московської консерваторії. Професійно грав на тромбоні, контрабасі та ударних інструментах. Він був основоположником та мистецьким керівником (до 1934 року) Полтавської капели бандуристів – першого радянського музичного колективу, що виїхав на гастролі до США. Потім у «влади Рад» виникали постійні підозри щодо митця. З поверненням до України він став викладачем музичного училища ім. Р. Глієра та Київської консерваторії. Бандура Володимира Кабачка знаходиться в музеї Театрального мистецтва Печерської Лаври.

Про хор, який скоро виступить у Полтаві, знімають документальний фільм, фото-3

У пошуках талантів Григорій Верьовка їздив по селах і містечках. На Полтавщині він знайшов унікальних музикантів. 16 співаків-кобзарів з Миргороду одразу були запрошені до хору, серед яких Іван Скляр – відомий бандурист, який за ескізом Опанаса Сластіона виготовив бандуру київського типу для історика Дмитра Яворницького, а після війни створив лінію серійного виготовлення бандур. У Полтаві Григорій Верьовка побачив ансамбль бандуристів і вмовляв їх приєднатися до колективу.

«Реалізація даного проекту через документальний фільм є для нашого колективу дуже важливою і на часі. Сподіваємося, що багатовимірність і складність величезного матеріалу дасть зрозуміле і переконливе уявлення про видатний внесок цього славетного колективу в сучасне мистецтво, де він часто виступає «першопрохідцем». Маємо велику надію, що так буде на віки допоки буде існувати людство. НАША ДУМА, НАША ПІСНЯ НЕ ВМРЕ, НЕ ЗАГИНЕ...» – коментує художній керівник Національного хору ім. Г.Верьовки Зеновій Корінець.

Виробництвом фільму займається продюсерка Юлія Чернявська, відома не тільки в царині телесеріального та художнього кіно, але й в документалістиці: фільм «Будинок «Слово» презентували на фестивалі категорії «А» – Варшавському, а в Україні він отримав національну відзнаку «Золота дзиґа», як «Кращий документальний фільм 2018 року». Також Юлія Чернявська створила документальні фільм «Малевич», «1944» і «З України до Голлівуду».

Документальний повнометражний музичний фільм розповість не тільки історію титулованого колективу, але й розкриє синкретизм українського фольклору у сучасних музичних відео-кліпах на відомі українські народні пісні, що допоможе якомога яскравіше передати чуттєву атмосферу Української Етніки молодшому поколінню і не тільки. Відео-кліпи для чотирьох народних композицій будуть вкраплені у фільм та сюжетно обґрунтовані. Їх знімали у яскравих історичних та урбаністичних місцях України.

Продюсер фільму Юлія Чернявська коментує: «Стрічка мусить стати чимось новим в нашій документалістиці, адже ми прагнемо показати український фольклор у виконанні хору Верьовки в сучасному та унікальному для вітчизняного ринку музичному форматі».

«Для мене головною метою фільму, – зазначив режисер Володимир Шпак, – є не так репрезентація проявів українського фольклору через творчість «Народного хору», а скоріше показ історії життя діячів хору, від простих працівників до народних артистів, для яких приналежність до колективу є дещо більше, ніж просто заняття».

Стрічка вийде в обмежений кінопрокат за сприяння Асоціації кінокомісій України протягом 2020 року. Потому стрічку покажуть на телебаченні.

Ольга Ружицька

Раніше ми розповідали Відомий письменник написав книгу про Полтаву

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фільм #кіно #стрічка
Оголошення
live comments feed...