17:30, 27 вересня 2019 р.
Надійне джерело
Нові об’єкти у Полтаві стануть доступними, або проектантів та технагляд «попросять» з міста
27-го вересня у Полтавській міській раді проводять тренінг доступності «Розширення знання слухачів щодо основних принципів доступності оточуючого середовища для мало мобільних груп населення». Організовує захід комунальна організація «Інститут розвитку міста».
Перед початком тренінгу до зали засідань на другому поверсі допомагають дістатися людям на візках. Двоє чоловіків просто на руках заносять їх сходами нагору. Далі вони вже своїм ходом заїжджають до зали.
-Проблема доступності для маломобільних груп існує. Особливо гостро у старих і непристосованих будівлях. У новобудовах ситуація трохи краща.Із того, що змінилося у Полтаві останнім часом – водії громадського транспорту стали більш обізнаними, знають, як допомогти. Такожподекуди у місті з’явилися пристосовані тротуари. Від сьогоднішнього заходу я очікую, що люди нарешті зрозуміють – те, що доступно маломобільним групам – доступно усім! – говорить регіональна представниця Національної Асамблеї людей з інвалідністю Ірина Твердохліб.
Ірина Твердохліб розповідає, що звернулася до заступника міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка із пропозицією організувати тренінг із доступності. Одна із його цілей – мотивація проектантів та представників технагляду, які розробляють проекти об’єктів та приймають їх в експлуатацію.
Після звернення до міської ради тренінг організували представники комунальної організації «Інститут розвитку міста».
-Наше завдання – сприяти розвитку міста, змінам, вирішенню гострих питань, які турбують містян. Тому ми охоче долучилися до організації тренінгу, - говорить заступник директора «Інституту розвитку міста» Петро Перетятько.
Перед початком зустрічі перед присутніми виступає заступник міського голови із питань ЖКГ Олексій Чепурко.
Він звертається, переважно, до керівників управлінь, проектантів та представників технагляду. Запевняє – якщо не будуть звертати максимальну увагу на доступність об’єктів, то просто не будуть працювати у місті.
-А навесні ми запросимо і проектантів, і технагляд та разом проїдемося по нашим об’єктам. І перевіримо – наскільки вони доступні для мало мобільних груп. І з цього зробимо висновки.
Далі розпочинається, власне, тренінг. Веде його інструктор із Києва Євгеній Свєт. Він, до речі, є одним із авторів ДБН В.2.2-40 «Інклюзивність будівель та споруд». Сам інструктор наступним чином пояснює мету тренінгу:
-Я не можу навчити вас проектувати чи будувати. Але хочу дати вам інформацію, після якої ви захочете проектувати та будувати так, як треба!
На простих та доступних прикладах Євгеній Свєт пояснює – що ж заважає проектувальнику, будівельнику та забудовнику робити будівлі доступними та зручними для усіх груп населення?
-Тому що вони роблять пандус не для себе. Вони роблять пандус для особливої групи людей, а тому не надто переймаються результатом!
Між тим, пояснює інструктор, невірно вважати представниками мало мобільних груп лише людей, які пересуваються на візках.
До маломобільних груп належать батьки із дитячими візочками, люди похилого віку, вагітні, а у Європі навіть діти віком до 6 років. Крім того, стати представником однієї із мало мобільних груп може людина, яка отримала тимчасову травму або просто подорожній, який має важкий та незручний багаж. Усім цим людям потрібні особливі умови пересування.
Семінар у Полтавській міській раді триває понад три години. Організатори сподіваються, що почута учасниками інформація вплине на те, що Полтава ставатиме зручнішою, комфортнішою та доступнішою – для усіх груп, незалежно від їх мобільності.
Раніше ми розповідали, що у міській раді незабаром мають встановити ліфт для осіб із інвалідністю.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:35
Вчора
12:27
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
23:13, 15 січня
10:43, 16 січня
119
09:59, 9 січня
10
live comments feed...