• Головна
  • У Полтаві юнаків та дівчат у військово-спортивному центрі готують до захисту країни
10:30, 23 вересня 2019 р.
Надійне джерело

У Полтаві юнаків та дівчат у військово-спортивному центрі готують до захисту країни

У Полтаві юнаків та дівчат у військово-спортивному центрі готують до захисту країни

У 2003-му році в Полтаві з'явився військово-спортивний центр "Воїн", у якому готують до служби в ЗСУ та пропагують здоровий спосіб життя. Інструктори центру проводять заняття із людьми з обмеженими фізичними можливостями, інвалідами, допомагаючи їхній реабілітації. Також тренування відвідують діти-сироти, діти ветеранів. Керівник центру, майстер спорту, заслужений тренер України Олег Бариш розповів виданню 0532. ua прот те, хто такі справжні воїни та чому спортом потрібно займатися кожному полтавцю.

Про центр

"Основною нашою метою є підготовка до служби в ЗСУ, сприяння фізичному розвитку, пропаганда спортивних та бойових мистецтв. А також виховання справжнього воїна, який розуміє, що таке Батьківщина, наскільки потрібно її захищати і бути вмілим, загартованим, мужнім, витривалим. За весь час ми підготували близько 50 кандидатів у майстри спорту, понад 10 майстрів спорту.

У Полтаві юнаків та дівчат у військово-спортивному центрі готують до захисту країни, фото-1
У Полтаві юнаків та дівчат у військово-спортивному центрі готують до захисту країни, фото-2

Але кожного року по-різному. У своїй діяльності ми намагалися пов'язати ще й історичний аспект: виховання воїна у козацьких традиціях. Саме тому проводимо тематичні екскурсії, реалізовуємо проекти, які підтримують управління у справах сім'ї, молоді та спорту як міста, так і області. Діти мають можливість познайомитися з традиціями нашої держави, починаючи з часів княжої доби, і навіть раніше".

Про вихованців

" - Взагалі у нас тренуються як діти, так і дорослі. Старші підходять підтримати свою фізичну форму і допомогти проводити заняття. Є чоловіки, які не на постійному режимі. В основному в нас дитячо-юнацький склад.

У Полтаві юнаків та дівчат у військово-спортивному центрі готують до захисту країни, фото-3

Наше завдання як тренерів – мотивація спортсменів до наполегливої роботи. Я поважаю наших курсантів, тому що вони не просто спортсмени. Кожного навчального року ми тренуємо 200-250 чоловік на постійній основі. Фрагментарно ми залучаємо вихованців ліцею № 1. Це ті, хто ходять на гурток "Захисник Вітчизни" і ті, хто за профілем вивчають військову справу, починаючи з восьмого класу. Вони допомагають і на заходах військової кафедри, які проходять через вишколи. Якщо брати річну норму, то 400-500 чоловік проходять такі масові заходи.

У Полтаві юнаків та дівчат у військово-спортивному центрі готують до захисту країни, фото-4

Також тренуються й дівчата, хоча їх не так багато, як хлопців. Інколи вони показують кращі результати, ніж юнаки. Наші дівчата – серед майстрів спорту, мають "чорні пояси", допомагають проводити вишколи на рівні з юнаками. Не можна сказати, що це суто чоловіча справа".

У Полтаві юнаків та дівчат у військово-спортивному центрі готують до захисту країни, фото-5

"Тренування в центрі – це не просто махання ногами й руками"

" - Я вважаю, що загальну підготовку має отримати кожен. Бо в житті бувають критичні ситуації, коли краще, щоб були ці знання і уміння. Це не просто махання ногами й руками. Якщо в боротьбі немає стратегії, тактики, то це не матиме сенсу. Я хочу, щоб вихованці розуміли філософію бою. Бо воїн – це універсальне поняття, яке зрозуміле в будь-якій країні світі. Це людина, яка трохи вища за поняття солдат. Він розуміє кодекс честі воїна – саме це ми хочемо виховати в наших вихованцях".

Як потрапити на навчання до центру "Воїн"?

" - Взагалі ми робимо поточний набір, але можна прийти будь-коли. Спочатку ми запрошуємо на пробне заняття. Якщо в людини є якийсь рівень підготовки, то ми визначаємо, в якій підгрупі їй тренуватися. Для тих, хто вагається, в мене є жартівлива, але справедлива думка. Краще спробувати і шкодувати, ніж не спробувати і шкодувати все життя. Краще спробувати і сказати собі: це мені підходить, а це не підходить".

У Полтаві юнаків та дівчат у військово-спортивному центрі готують до захисту країни, фото-6

Для чого потрібно займатися спортом?

" - Займатися спортом – життєва необхідність. Тим більше, це важливо в сучасному суспільстві, яке насичене гаджетами та іншою електронікою. У своєму дитинстві ми з моїми однолітками рухалися набагато більше. Інколи багатьом дітям важко робити прості речі, тому це навіть обов'язково. Але треба займатися спортом і для себе: ходити, пробігтися, пограти у футбол, попрацювати з тренажером. Треба гуляти на свіжому повітрі, бути в постійному режимі руху".

Раніше ми розповідали У Полтаві провели реконструкцію операції часів другої Світової війни

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#воїни #учні #тренування
Оголошення
live comments feed...