• Головна
  • Безоплатну правову допомогу щороку потребують усе більше людей: у Полтаві відбулася регіональна прес-конференція БПД за участі клієнтів
18:30, 18 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Безоплатну правову допомогу щороку потребують усе більше людей: у Полтаві відбулася регіональна прес-конференція БПД за участі клієнтів

Безоплатну правову допомогу щороку потребують усе більше людей: у Полтаві відбулася регіональна прес-конференція БПД за участі клієнтів

Сьогодні у Полтаві пройшла прес-конференція, на якій були обговорені тенденції та перспективи розвитку системи БПД (безоплатної правової допомоги). Інформували присутніх представники регіонального центру та місцевих бюро БВПД, адвокати, що співпрацюють із ними. А також клієнти, які поділилися власним досвідом отримання БПД.

Заступник начальника відділу Котелецької правової допомоги Микола Убийсобака говорить, що їхнє бюро активно представляє людей у суді:

– Котелевське бюро працює активно у напрямку захисту представництва інтересу у суді осіб. До нас звертаються 10-15 разів щомісяця. Котелевське бюро задовольняє всі інтереси осіб. До бюро найчастіше звертаються з такими питаннями: стягнення аліментів, розірвання шлюбу, складання процесуальних документів щодо визнання права власності відповідно до відмови нотаріуса, визнання дій пенсійного Фонду неправомірними.

Безоплатну правову допомогу щороку потребують усе більше людей: у Полтаві відбулася регіональна прес-конференція БПД за участі клієнтів, фото-1

Заступник начальника відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання БПД Юлія Козаченко розповіла про етапи розвитку БПД:

– У 2012 році був утворений координаційний центр з надання правової допомоги. У 2013-му – регіональні центри з надання вторинної правової допомоги. Це дало змогу особам до яких застосовано адміністративне затримання та адміністративний арешт реєструвати своє право на безкоштовну допомогу. 2014-го засуджені особи до позбавлення волі отримали право на безоплатну вторинну правову допомогу. З 2015-го року запрацював єдиний контактний центр, який цілодобово приймає дзвінки по всій території України. Минулого року право на допомогу отримали діти та жертви домашнього насильства. З 2018-го року завершилося створення мережі клубу Провокатор, який є інформаційним майданчиком для підвищення рівня освіти.У січні нинішнього року запущено пілотний проект з відновлення правосуддя для неповнолітніх.

Яким чином здійснюється захист прав та інтересів клієнтів на Полтавщині, розповіла представниця Диканського бюро правової допомоги Людина Маценко:

– Право на безоплатну первинну правову допомогу мають тільки соціально вразливі та незахищені громадяни. Однією з успішних виявилася справа Олексія Омельченка. Він звернувся до Центру, бо йому відмовляли в перерахунку страхового стажу за період роботи в районах крайньої Півночі, адже він мав право на пільгове нарахування стажу «рік за півтора». Ми зібрали відповідні документи, довідки, склали позов і подали до суду. Проблему вирішили за 10 місяців.

Олексій Омельченко поділився враженнями від надання допомоги Центром:

– Я проживаю в смт. Диканька. Стикнувся з такою проблемою: у мене вкрали 10 років мого стажу. Мені всюди відмовляли в допомозі. Я випадково дізнався про безоплатну правову допомогу. Звернувся до них і мені допомогли, за що я їм вдячний.

Безоплатну правову допомогу щороку потребують усе більше людей: у Полтаві відбулася регіональна прес-конференція БПД за участі клієнтів, фото-2

Начальниця Шишацького бюро правової допомоги Вікторія Легейда поінформувала про досвід та форми правопросвітництва:

– За весь період роботи працівниками бюро проведено 462 заходи. У дошкільних закладах проводимо бесіди про права та обов’язки дітей, дедуктивні ігри. Для учнів ЗОШ — правові квести, бесіди, круглі столи, брейн-ринги, інтерактивні уроки, відвідуємо засідання в районному суді.

Адвокат системи БПД Олена Ясницька розповіла, що в більшості випадків клієнтами центру стають незахищені верстви населення:

– За 2018 рік завдяки активній роботі адвокатів винесено 13 виправдувальних вироків. Щороку ця цифра зростає. Є жінки, які страждають від домашнього насильства. В моїй практиці була жінка, яка проживала з чоловіком і малолітньою дитиною та страждала від домашнього насилля. Квартира належала їй, чоловік був зареєстрований у квартирі, постійно знущався. Вона зверталася до правоохоронців, але безрезультатно. У судовому порядку нам вдалося виселити його з квартири і притягти до відповідальності.

Присутнім на прес-конференції показали відеоролики з історіями людей, яким допомогли Центри. Наостанок представники регіонального центру та місцевих бюро БВПД закликали людей не боятися звертатися за допомогою – її нададуть усім.

Раніше ми розповідали як стягнути аліменти з боржника

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #допомога #безоплатно #аліменти #БПД
Останні новини
Оголошення
live comments feed...