08:30, 18 вересня 2019 р.
Надійне джерело
18 вересня : день народження футбольного клубу «Валенсія» та першого українського комбайна
Цей день в історії
1636 – засновано Гарвардський коледж (у першій чверті ХІХ ст. отримав статус університету).
1640 – у Києві почався церковний Собор, на якому було схвалено православний Катехізис.
1851-го року у США вийшов перший примірник газети "New York Daily Times".
Ця газета подає "всі новини, варті бути надрукованими". Слово "Daily" (щоденний) було вилучено з назви газети через шість років. Сьогодні The Times - це медіаконгломерат, до якого входять не тільки друковані видання, але й радіо- і телеканали, кабельні телемережі та інтернет-сайти.
У 1886 році французький поет Жан Мореас опублікував у газеті "Фігаро" статтю, котра стала маніфестом літераторів-символістів.
Самі терміни "символіст" і "символізм" були запропоновані у статті навзамін терміна "декадент", котрий раніше літературні критики застосовували для характеристики творчості Бодлера, Малларме та інших представників символізму.
У 1918-му в Іспанії засновано футбольний клуб "Валенсія".
1918 – Володимир Винниченко обраний головою Українського Національного Союзу, опозиційного до гетьмана Скоропадського.
1922 – у Празі створено союз українських студентів-емігрантів.
1929-го року на Запорізькому заводі "Комунар" випущений перший український комбайн.
18 вересня 1965 року острів Хортиця в Запоріжжі, оголошений державним заповідником.
В цей народилися:
У 1819-му народився Жан Бернар Леон Фуко, французький фізик; у 1851 році здійснив дослід з маятником, котрий підтвердив факт добового обертання Землі.
У 1905-му - Грета Гарбо, шведська кіноактриса (Сага про Йєста Берлінга, Анна Кареніна, Мата Харі), одна з найзнаменитіших постатей в кінематографі 20-го століття.
1949-го року народився Пітер Шилтон, англійський футболіст; у англійській прем'єр-лізі провів 1005 ігор, 125 разів захищав ворота збірної Англії.
"Найзнаменитіший" із пропущених голів - гол Марадони на Чемпіонаті світу 1986 року, забитий Шилтону рукою.
Православний календар:
Православна церква 18 вересня вшановує пам’ять батьків Івана Хрестителя – святого пророка Захарії та праведної Єлизавети.
Праведне подружжя страждало неплідністю, що вважалося в старозаповітні часи великою карою Божою. Одного разу під час служіння в храмі святий Захарія мав одкровення від Ангела, що його дружина народить сина, який “буде великий перед Господом” і “і йтиме перед Ним з духом і силою Іллі. Захарія засумнівався в можливості виконання цього пророцтва і був за маловір’я покараний німотою.
У євреїв Старого Заповіту існувала стала традиція називати дітей іменами своїх предків. Однак коли у праведної Єлизавети народився син, вона під впливом Святого Духа оголосила, що назве немовля Іоаном. Її рідні були вкрай обурені такою поведінкою: адже раніше таке ім’я нікому не давали. Запитали праведного Захарію, і він також написав на дощечці ім’я Іоан. До нього негайно повернувся дар мови, і він, сповнений Святого Духа, став пророкувати про свого сина як про Предтечу Господа.
Життя святих батьків святого Предтечі Господнього Іоанна є прикладом не лише благочестивої сім’ї, зігрітої присутністю Божої любові. Передусім, це приклад глибокої та непохитної віри в Бога, у Його Божественний Промисел.
Публікація створена за матеріалами відкритих інтернет - джерел
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:21, 5 грудня
10:32, 3 грудня
09:16, 7 грудня
08:46, Вчора
8
live comments feed...