• Головна
  • Місто, доступне кожному: в центрі Полтави вчилися допомагати маломобільним пасажирам громадського транспорту
18:50, 17 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Місто, доступне кожному: в центрі Полтави вчилися допомагати маломобільним пасажирам громадського транспорту

Місто, доступне кожному: в центрі Полтави вчилися допомагати маломобільним пасажирам громадського транспорту

Пересуватися містом на великі відстані без громадського транспорту важко. Але така звична річ, як проїхати автобусом із пункту А до пункту Б іноді стає справжнім квестом для незрячих, нечуючих чи людей з порушеннями опорно-рухового апарату. Часто ці незручності виникають виключно через людський фактор, говорять організатори практичного семінару «Перевезення пасажирів, супровід та допомога маломобільним пасажирам у громадському транспорті». Тому й вирішили навчити пересічних полтавців, а передусім, перевізників, як правильно допомогти людині, яка цього потребує.

Семінар організований за ініціативи «Інституту розвитку міста», КП «Полтаваавтоелектротранс» та відділу з питань транспортних перевезень міськвиконкому насамперед покликаний зробити Полтаву доступнішою для маломобільних груп населення та толерантнішою до них.

Регіональна представниця Національної асамблеї людей з інвалідністю України Ірина Твердохліб означила основні проблеми, з якими стикаються люди з інвалідністю у громадському транспорті.

- Наше суспільство почасти все ще грубо реагує на людей з інвалідністю. Часто не можуть допомогти саме через те, що не знають як це зробити, бояться, знічуються, - розповіла пані Ірина. – А людина з інвалідністю часто буває дезорієнтованою, не може вчасно зрозуміти, що їй потрібно робити, в кого попросити допомоги, як діяти в тій чи тій ситуації.

Місто, доступне кожному: в центрі Полтави вчилися допомагати маломобільним пасажирам громадського транспорту, фото-6

Як допомогти в транспорті незрячій людині:

Голова Полтавського осередку Всеукраїнської організації осіб з порушенням зору «Генерація успішної дії» Марина Бабець наочно розповіла та показала, як супроводжувати незрячих чи слабозрячих людей. Зокрема тут можна виокремити кілька простих правил:

- злегка доторкнутись до людини і запропонувати допомогу;

- взяти під руку, вільну від тростини, допомогти зайти в тролейбус/автобус;

- провести до сидіння, взяти за вільну від тростини руку та покласти її на спинку сидіння, щоб незряча людина могла зорієнтуватися і сісти;

- запитати, чи потребує людина допомоги при виході і за потреби допомогти вийти з транспорту, скоординувати в потрібному напрямку.

Марина Бабець зауважила, що вимога кондуктора, аби в посвідчення людини з порушенням зору був вписаний супроводжуючий є незаконною, адже таких супроводжуючих може бути кілька.

Голова Полтавської обласної організації УТОГ Леонід Усенко розповів присутнім про типові складнощі, з якими стикаються люди з вадами слуху. Передусім, говорить, це брак візуальної інформації – моніторів з назвами наступних зупинок, наприклад, які б дали змогу орієнтуватися, особливо в переповненому транспорті, або в морозну погоду, коли вікна замерзають чи запотівають, а також некоректне поводження кондукторів, які не одразу розуміють, що перед ними нечуюча людина. Голова УТОГу дав свої рекомендації працівникам громадського транспорту.

Голова навчально-реабілітаційного центру «Соняшник» Ельвіра Попова розповіла як допомогти людям з інвалідністю, зокрема людям, які пересуваються на візках. Вони часто можуть мати сенсорні розлади і навіть легкий доторк може виявитися для них болючим. Натомість радить запитати, чи потрібна допомога та попросити кондуктора або людей на зупинці допомогти людині на візку потрапити до транспорту та навпаки - покинути тролейбус чи автобус.

Заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко, який взяв участь у семінарі, наголосив:

- На жаль, у перевізників ще й досі немає простого розуміння: громадський транспорт повинен бути комфортним для всіх пасажирів. Підкреслюю - для всіх. Щоб виправити ситуацію, ми почали цей цикл тематичних практичних навчань. Почуте сьогодні потрібно проговорити з колективом «Полтаваелектроавтотрансу», щоб кожен кондуктор і кожен водій знав і використовував цю інформацію в щоденній роботі. Варто підготувати практичні порадники, методички, які водії та кондуктори постійно триматимуть під рукою і за потреби використовуватимуть.

Місто, доступне кожному: в центрі Полтави вчилися допомагати маломобільним пасажирам громадського транспорту, фото-13

Також головний комунальник Полтави ознайомив присутніх щодо планів оснащення комунального громадського транспорту сучасними засобами інформації:

- Зараз йдуть тендерні закупівлі моніторів для всього комунального транспорту, на яких ми сповіщатимемо про номер маршруту, поточну та наступну зупинки, що дасть змогу краще орієнтуватись слабочуючим людям. Для незрячих людей вже відпрацювали і повертаємо голосове озвучення маршруту і зупинок. До кінця року всі тролейбуси будуть оснащені зовнішньою озвучкою, яка повідомлятиме номер маршруту і напрямок руху тролейбуса людям, які стоять на зупинці.

Прес-служба Полтавської міської ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #транспорт #зручність #доступність #семінар #тролейбус
Оголошення
live comments feed...