• Головна
  • Під час «Фестивалю думок» у Полтаві говорили про інтегрований розвиток міста до 2030 року
11:00, 15 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Під час «Фестивалю думок» у Полтаві говорили про інтегрований розвиток міста до 2030 року

Під час «Фестивалю думок» у Полтаві говорили про інтегрований розвиток міста до 2030 року

«Фестиваль думок – чудова нагода, аби зустрітися з мешканцями міста, поспілкуватися з ними , донести все те, над чим ми зараз працюємо. Почути їхню думку – правильно ми рухаємося чи не правильно? Хотілося б почути , наскільки проєкти нашого закладу цікаві полтавцям, чи бачать вони у них якусь перспективу? Ми запросили цікавих спікерів , у тому числі нашого європейського експерта» - говорить директор Полтавського інституту розвитку міста Юрій Левченко.

Під час «Фестивалю думок» у Полтаві говорили про інтегрований розвиток міста до 2030 року, фото-1

Він розповідає, що даним питанням зацікавився ще у 2010 році, коли був депутатом міської ради:

« - Мене зацікавило, як розвиваються міста України, адже тоді вже було видно – одні розвиваються швидшими темпами, інші – повільніше. Були такі, де немає ніякого руху вперед. Для мене прикладом стала Вінниця, де потужно діяла стратегія розвитку міста. Так само вона працювала у Львові. Спочатку працював проєкт розвитку центральної частини міста, були відремонтавані історичні будівлі. І тому коли випала нагода Полтаві спробувати стати учасником проєкту інтегрованого розвитку міст, ми приклали усих зусиль, що б туди потрапити».

Під час «Фестивалю думок» у Полтаві говорили про інтегрований розвиток міста до 2030 року, фото-2

Загалом же у Концепції інтегрованого розвитку, що її торік затвердила Полтавська міська рада – 62 проєкти. Вони потребують чималих коштів для втілення. Звісно, міська рада не може їх виділити у повному обсязі.

« - Шукати фінанси на реалізацію проєктів – теж одне із завдань нашого інституту. З 62 проєктів у нас 28 сьогодні знаходяться на початковій фазі, а є ті, що вже реалізуються. Скажімо, скоро будемо встановлювати обладнання для виміру шкідливих речовин у повітрі. Потім будемо досліджувати полтавські дерева. Є проєкт енергозберігання шкіл та дитячих садочків міста» - розповідає Юрій Левченко.

Під час «Фестивалю думок» у Полтаві говорили про інтегрований розвиток міста до 2030 року, фото-3

Один з напрямів – ревізія та реорганізація Центрального ринку Полтави.

« - З даного питання сьогодні проводять опитування серед полтавців – яким має бути ринок? І коли підіб’ють результати опитування, будемо щось змінювати. Скажімо, речовий ринок – це комунальна власність, і якщо територію осучаснити, надати нормальні умови праці підприємцям, він отримає нове життя. І тоді вже ринок продуктовий теж повинен бути створити такі ж умови, аби було зручно і продавцям і покупцям. Чому ніхто не порушував цього питання? Бо не було політичної волі перш за все. Зараз вона є. Змінювати і на ринку і загалом у місті» - каже Олег Левченко.

« - Політична воля і бажання змінювати місто є. Тому представники фракції «Батьківщина» сьогодні також на локаціях « Фестивалю думок» - стверджує депутат міської ради Дмитро Петров.

Під час «Фестивалю думок» у Полтаві говорили про інтегрований розвиток міста до 2030 року, фото-4

« - Концепція розвитку міста – один з приоритетів нашої фракції, слухаємо міркування людей. Розуміємо, що потрібно не змінювати щось точково, а підходити до проєктів масштабно, комплексно. Все одразу зробити не можливо, ми це теж розуміємо. Але починати треба».

Уте Корнек, експерт з Європи, яка працює нині в інституті розповідає про тамтешній досвід:

Під час «Фестивалю думок» у Полтаві говорили про інтегрований розвиток міста до 2030 року, фото-5

« - Наведу приклад Німеччини і Франції. Там є двадцятирічний досвід будівництва міст за інтегрованим принципом . І в Україні, а зокрема у Полтаві дуже цікаво спостерігати за цим процесом, тому що видно не лише процес планування, а і перші втілення проєктів у життя. Нині я проживаю у французькому місті Нант, там вже вісімнадцять років існує проект інтегрованого розвитку. Щоправда, цей документ по – іншому називається, але зміст той самий. Народилася я у Дрездені. То там концепція розвитку міста була розроблена одразу після падіння Берлінської стіни. Кожне місто Німеччини має таку концепцію, і вона надає місту певні можливості».

« - Насправді втілення концепції надасть Полтаві величезну кількість можливостей. Адже місто має стати містом з екологічно чистим виробництвом, містом прикладних наук, потужним центром української культури, привабливим для туристів. Обов’язково містом комфортного життя. І завдяки проекту ми краще бачимо наші першочергові проблеми. Знову ж таки, коли закордонні інвестори знають, що у нас є такий план, то сприймають нас зовсім по - іншому» - каже керівник полтавського проектного офісу «Інтегрований розвиток міст в Україні» Ірина Брижань.

Під час «Фестивалю думок» у Полтаві говорили про інтегрований розвиток міста до 2030 року, фото-6

Полтавка Вікторія вважає, що проєкт інтегрованого розвитку має передбачити створення парків та місць відпочинку для дітей у кожному мікрорайоні:

« - Ми сьогодні прийшли у парк « Перемога», але ж до нього ще треба доїхати, це не завжди виходить, а жителям мікрорайонів теж хочеться приємно провести час. Проект інтегрованого розвитку передбачає, що наша місто повинно стати зеленим і екологічно чистим. Думаю, що парки у кожному районі – це було б прекрасно!»

Під час «Фестивалю думок» у Полтаві говорили про інтегрований розвиток міста до 2030 року, фото-7

Андрій та Володимир – студенти. Обоє – досвідчені велосипедисти. Тому для них важлива тема – створення спортивної інфраструктури:

« - Велодоріжки та бігові доріжки, майданчики – це ознака кожного європейського міста. Для нас це поки що – недосяжна мрія. Скільки про це говорять, а віз і нині там. Але якщо концепцію розвитку розробляли, спираючись на досвід європейських колег, маємо надію, що колись і Полтава матиме це все».

Катерина Бабич брала участь у обговоренні стратегії розвитку туризму:

« - Коли кілька років тому я почула, що вирішили розвивати це питання, я подумала: « Нарешті!». Раніше ми багато говорили про це з друзями, і коли побачили, що план існує в реалі, про це почали говорити вголос , зрозуміла, що це нормально - мислити масштабно, наперед. Тому сьогодні я беру участь у обговоренні. Як мама маленького сина я не маю права про це не думати. Це значить, що я втрачаю можливість подбати про те, у якому майбутньому будуть жити наші діти».

Раніше ми розповідали У Полтаві почався фестиваль " Майстерня міста"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#місто #розвиток #громада
Оголошення
live comments feed...