• Головна
  • Письменник Андрій Кокотюха презентував перший ретро – роман про Полтаву
11:00, 14 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Письменник Андрій Кокотюха презентував перший ретро – роман про Полтаву

Письменник Андрій Кокотюха презентував перший ретро – роман про Полтаву

Серію ретро-романів Андрій Кокотюха започаткував кілька років тому. Цикл налічує вісім книг, дія у яких відбувається в різних містах. Подїї останнього твору розгортаються у Полтаві початку 20 століття. Вчора роман «Вигнанець і навчена відьма» презентували під час містичної вечірки у Галереї мистецтв. Інформаційним партнером події виступило видання Сайт міста Полтави 0532ua.

Оскільки у книзі відбувається у 1911 році, у залі відтворили відповідну атмосферу. На екрані – кадри з фільму за участю Віри Холодної, працювало реконструйоване фотоательє Йосипа Хмелевського, линула музика тих років, яку виконували Олег Шеременко та Олег Писаренко. Відлуння епохи звучало завдяки Михайлу Косенку.

Письменник Андрій Кокотюха презентував перший ретро – роман про Полтаву, фото-1
Письменник Андрій Кокотюха презентував перший ретро – роман про Полтаву, фото-2
Письменник Андрій Кокотюха презентував перший ретро – роман про Полтаву, фото-3

Відтворити атмосферу Полтави сто років тому також допомогли моделі Fashion Center «Age of beauty» під керівництвом Ольги Агеєвої, студія Олени Гопей, автор ідеї фешн-проекту пам’яті Віри Холодної «Снился мне сад в подвенечном уборе» дизайнер Юрій Матвеєв.

Письменник Андрій Кокотюха презентував перший ретро – роман про Полтаву, фото-4

А ще пристуні могли скуштувати епоху на смак завдяки ресторану «Шато Галері», що виступив партнером видання. У меню – страви, які куштували у рестораціях Полтави сто років тому.

Письменник Андрій Кокотюха презентував перший ретро – роман про Полтаву, фото-5

«Подія непересічна, то і презентація незвичайна. Приємно, що наше місто почали вписувати у твори художньої літератури. Святкуємо це на ретро-вечірці, приємно, що завітало скільки полтавців, все вийшло яскраво і оригінально, так як ми і планували з однодумцями» – коментує куратор проекту Ольга Ружицька.

Письменник Андрій Кокотюха презентував перший ретро – роман про Полтаву, фото-6

Втім, найголовніше – літературна новинка. Про неї розповідав автор, Андрій Кокотюха:

Про книгу і епоху:

- Полтава початку двадцятого століття була місцем, куди засилали «неугодних», але це також було місто, де вирувало культурне життя, було цікаве місцеве товариство. Саме у такій атмосфері відбувається дія роману. Я вивчав багато джерел, спілкувався з істориками, адже про Полтаву найкраще розкажуть місцеві.

Це моя сімдесят четверта книжка, озираючись на попередні сімдесят три, я бачу, що у творах з – поміж інших міст найбільше фігурує саме Полтава. Полтавчанами є герої кількох моїх творів. Очевидно, це щось півсвідоме. Можливо, тому що мої родичі живуть у Миргороді, а можливо, тому , що на моїй батьківщині – у Ніжині, вчився мій улюблений письменник Гоголь. І от, нарешті, дія роману відбувається безпосередньо у Полтаві.

Письменник Андрій Кокотюха презентував перший ретро – роман про Полтаву, фото-7

Про містичну складову

- Вже з назви зрозуміло – у детективі присутня містична складова. Чому я взявся за це? Тому що Полтавщина – це батьківщина українських відьом. Найкраще про це писав згаданий мною Гоголь. І ми знаємо, що відьми є добрі і злі. Загалом, відьомство це складова нашої культури. Адже у нас їх не спалювали, як це практикували скрізь у світі а навпаки, дуже поважали і йшли за порадою чи лікуванням. Зрештою, мало що змінилося і зараз. Коли українець хворіє, він іде до лікаря у звичайну поліклініку, потім у приватну а ще – до відьми. Зазвичай, це якась бабуся, яка живе у далекому селі. І найбільше українець вірить не лікарям, а саме отій бабусі.

Письменник Андрій Кокотюха презентував перший ретро – роман про Полтаву, фото-8

Про героя

- Коли задумували цикл, вирішили, що це буде чоловік, це буде такий собі український Джеймс Бонд, у якого в кожному романі буде жінка. Я б хотів, що б ви читали цю книгу на одному подиху. Але ще мрію, аби читачі дізнавалися про Полтаву щось більше, ніж знали до цього. Про її особливості, звичаї, історії та знакові міста. Мрію, що б все було екранізовано!

Письменник Андрій Кокотюха презентував перший ретро – роман про Полтаву, фото-9

Більше про роман ви дізнаєтеся у ексклюзивному інтерв’ю, яке дав нашому виданню Андрій Кокотюха напередодні презентації. Читайте його на нашому сайті.

Повний фотозвіт про презентацію дивіться тут

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#презентація #книга #автор
Останні новини
Оголошення
live comments feed...