• Головна
  • Гуртожиток чи квартира: що обрати полтавському студенту-першокурснику?
11:30, 13 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Гуртожиток чи квартира: що обрати полтавському студенту-першокурснику?

Гуртожиток чи квартира: що обрати полтавському студенту-першокурснику?

Отже, новий навчальний рік стартував. Особливо хвилюючий він для студентів - першокурсників – у них почалося навчання в новому навчальному закладі, у декого ще й у новому місті. Актуальною проблемою для багатьох є вибір житла. Дехто обирає гуртожитки, але багато молодих людей знімають квартиру. То де ж краще і дешевше, і чи є розумним співвідношення ціни і умов?

Ціна на гуртожитки різна. Наприклад, у гуртожитку Полтавської державної аграрної академії коштує 6600 грн за рік, Полтавського педагогічного університету – 5200 грн, студенти коледжу управління економіки і права платять 500 грн щомісяця, що в сумі виходить так само.

Винаймати квартиру дорожче, ніж жити в гуртожитках, проте частіше молоді люди обирають саме перший варіант. Пояснюють це тим, що умови в гуртожитках жахливі, а квартиру можна знайти й недорогу. Студентки Анна і Наталія ( імена змінені), які навчаються в ПДАА, знімають квартиру в центрі, живуть з господаркою і платять їй по 1000 грн за місяць. Кажуть, що їх усе влаштовує.

У мережі є безліч сайтів з пропозиціями житла на будь – який смак та гаманець, але треба добре пошукати, якщо ваш бюджет не великий. Не завжди може бути 100% комфортно в помешканні, яке ви обираєте для життя. А особливо, якщо ціна на квартиру чи кімнату мінімальна з усіх пропозицій.

Якщо вам потрібна спокійна атмосфера, то гуртожитки для цього не завжди підходять. У кімнаті з вами житимуть 2-3 сусідів, до того ж, площа кімнат не велика.

Гуртожитки мають ще один мінус. Вони обмежують студентів у часі. Зазвичай, не можна приходити пізніше 23-ої години вечора – вахтери не впустять. Ті, хто не їдуть додому на вихідні, не зможуть за таких умов довго відпочивати і гуляти з друзями.

Я поспілкувалася зі студентками першого і п’ятого курсу, щоб порівняти враження від проживання в гуртожитках. Студентка - першокурсниця ПДАА Тетяна живе в гуртожитку № 5. Грошей на квартиру не має, бо це, за її словами, дороге задоволення. Очікувала, що за таку вартість (6600 грн) матиме задовільні умови, але її очікування не справдилися. Дівчина розповідає:

– Коли ми з дівчатами в’їжджали в гуртожиток, у нашій кімнаті було пластикове вікно. Це, мабуть, єдиний плюс в ній і в гуртожитку. Шпалери і підвіконня були в плісняві, у кімнаті – грибок. Підлога дерев’яна, про меблі й говорити нічого – усе старе. Душ дуже незручний, немає перегородок. Вода холодна, бо гаряча – лише по годинам, та й не завжди вона є. Туалет теж не дуже комфортний. До того ж, нещодавно там два дні не було світла. В рукомийниках гарячої води немає, вода погано змивається. На кухні дві електричних плити, які погано працюють – довго нагріваються. Кілька днів в нашому крилі навіть не працювала кухня. Умови жахливі, від гуртожитку академії ми очікували кращого.

Студентка п’ятого курсу ПНПУ імені Короленка Ольга мешкає в гуртожитку №1. Вартість проживання дешевша, ніж у гуртожитку ПДАА, але й умови дівчину задовольняють.

– На першому курсі було незвично. Але це зрозуміло – відбувалась адаптація до нових умов проживання без батьків. З другого семестру я вже звикла, мені й зараз тут комфортно знаходитися. А чому має бути не комфортно? Усе чудово. Стосовно готування – деякі плити не працюють. Але це скоріше вина не гуртожитка, а самих студентів. З кожного нового навчального року плити відремонтовані, але студенти можуть залишати їх увімкненими або готують не обережно.

Куди краще поселитися – питання спірне. Кожен має вирішити самостійно, де йому мешкати. Проте часто вирішальним чинником є саме фінансова сторона. Обирати лише вам.

Нагадуємо, оприлюднено графік проведення ЗНО-2020 з усіх предметів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #навчання #студент #гуртожиток #квартира
Оголошення
live comments feed...