• Головна
  • Сьогодні день Олександра Ситника. Що обов'язково треба робити?
08:30, 12 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Сьогодні день Олександра Ситника. Що обов'язково треба робити?

Сьогодні день Олександра Ситника. Що обов'язково треба робити?

Історичний календар

1263 - унаслідок змови литовських князів великий князь Міндовг убитий разом із двома синами

1683 - Віденська битва: австрійсько-німецько-польські війська завдали нищівної поразки переважаючим силам турецької армії.

Визначну роль у перемозі зіграв польський король Ян Собеський, який надав у розпорядження імператора Леопольда I свою армію й особисто керував боєм. Командувач турецького війська великий візир Кара Мустафа на батьківщині був оголошений головним винуватцем поразки і в грудні страчений за наказом султана

1789 - французький революціонер Марат випустив перший номер газети "Друг народу"

1898 - відкриття Київського політехнічного інституту. Тоді в КПІ було чотири відділення: механічне (109 студентів), інженерне (101), сільського господарства (87), хімічне (63).

1910-го року в Лос—Анджелесі Аліса Уелс стала першою у світі жінкою—офіцером поліції.

1940-го року поблизу селища Монтіньяк (Франція) чотирма місцевими підлітками знайдено печеру-грот з настінними малюнками віком 15 - 17 тисяч років, котрі на сьогодні є однією з найкращих колекцій доісторичного живопису періоду раннього палеоліту.

Першим грот Ласко розміром приблизно 5 на 22 метри вивчав французький археолог Анрі-Проспер Брюіль. Він виявив майже 600 малюнків тварин і символів, а також близько півтори тисяч викарбуваних зображень.

1991 - у Києві на Майдані Незалежності почався демонтаж скульптурної композиції на честь Жовтневої революції з центральною фігурою Леніна. Натовп відбив літери на постаменті та обмалював образливими написами. Надалі монумент закрили щитами, аби згодом розібрати. Зараз ніхто не знає, де поділи той демонтований пам'ятник

Сьогодні день Олександра Ситника. Що обов'язково треба робити?, фото-1

1992 – у космос полетіла перша подружня пара 

Сьогодні день Олександра Ситника. Що обов'язково треба робити?, фото-2

Цього дня народилися:

1875 - народився Олександр Кошиць, український диригент, композитор та етнограф. Кошицева колискова "Ой ходить сон коло вікон" лягла в основу відомої пісні Джорджа Гершвіна "Summertime"

1838-го Артур Ауверс - німецький астроном, укладач першого каталогу зірок.

1961-го року народилася Мілен Фармер (Марі Гелен Готьє), французька співачка, композитор, актриса, та авторка пісень.

1897 - народилася Ірен Жоліо-Кюрі, французький фізик, лауреатка Нобелівської премії з хімії 1935 р. (спільно з чоловіком Фредеріком Жоліо).

Сьогодні день Олександра Ситника. Що обов'язково треба робити?, фото-3

1913 - народився Джеймс (Джессі) Оуенс, американський легкоатлет, спринтер і стрибун. Чотириразовий чемпіон Олімпіади 1936 р. в Берліні. На цих Олімпійських іграх у нацистській Німеччині темношкірий Оуенс спростував твердження Гітлера про зверхність білої раси. 

Народний календар:

За народним календарем сьогодні – Олександра Ситника. Цей день отримав таку назву через те, що 12 вересня було заведено влаштовувати гучні ситні застілля, кликати гостей і частувати їх смаколиками.

Обов’язковою стравою цього дня була ячмінна каша на молоці, а також – хліб, спечений з борошна нового врожаю. Існував і спеціальний обряд на Ситника. Щоб наступний рік був родючим, потрібно було сплести в одну косу ячмінні, лляні і вівсяні стебла.

Народні прикмети на 12 вересня :

Їжак облаштував собі нору на узліссі – на теплу зиму.

Птахи високо кружляють 12 вересня – осінь буде теплою.

Багато горобини в лісі – на дощову осінь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#історія #свята #традиції
Оголошення
live comments feed...