• Головна
  • Полтавцям розповіли, як отримати допомогу по безробіттю
11:29, 10 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Полтавцям розповіли, як отримати допомогу по безробіттю

Полтавцям розповіли, як отримати допомогу по безробіттю

При втраті роботи пе5рше, що варто зробити, - звернутися до центру зайнятості. Він надасть безоплатні послуги з пошуку нової роботи, плануванні кар’єри шляхом професійної підготовки чи перепідготовки, призначить матеріальну допомогу по безробіттю тощо.

Облік осіб, які шукають роботу, проводиться найближчим до вас центром зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування. Якщо працевлаштувати безробітного одразу не вдалося, то йому буде надано статус, а з 8 дня призначено допомогу по безробіттю. Загальна тривалість виплати якої не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років. Звісно, є виключення з цього правила.

Так молодь, що закінчила чи припинила навчання у навчальних закладах і потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце, отримує допомогу протягом 180 календарних днів. А особи передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) – 720 календарних днів.

Допомога по безробіттю виплачується два рази на місяць. Її розмір напряму залежить від страхового стажу і середньої зарплати за останнім місцем роботи.

Якщо ви маєте страховий стаж менше, ніж 6 місяців за 12 місяців, що передували реєстрації вас як безробітного, то можете розраховувати лише на допомогу у мінімальному розмірі. У 2019 році - це 610 грн. Такий розмір допомоги призначать і особам, які звільнені з роботи за систематичне невиконання посадових обов’язків, прогул, появу на роботі в нетверезому стані, вчинення за місцем роботи розкрадання (п. 3,4,7,8 ст. 40 КЗпП України).

Особам, страховий стаж яких складає понад 6 місяців за останній рік, що передували реєстрації як безробітного, розмір допомоги визначається у відсотках до їхньої середньої заробітної плати залежно від страхового стажу, але не менше ніж 1630 гривень (мінімальний розмір допомоги по безробіттю для цієї категорії встановлений на 2019 рік).

Максимальний розмір допомоги не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 1 липня 2019 року він складає 8028 гривень (4 х 2007 гривень).

Якщо ви маєте страховий стаж до 2 років, то розмір допомоги буде складати 50 % від середньої заробітної плати ; від 2 до 6 років – 55%; від 6 до 10 років – 60% ; понад 10 років – 70 %.

Допомога по безробіттю виплачується перші 90 календарних дні у розмірі 100 %. Наступні 90 днів зменшується до 80% від призначеної суми. У подальшому до 70 %.

Допомога по безробіттю може виплачуватися також одноразово для організації підприємницької діяльності у розмірі допомоги по безробіттю у розрахунку на рік. Такий варіант допомоги досить ефективний, якщо безробітна особа не може бути працевлаштована через відсутність на ринку праці підходящої роботи, і в той же час має намір, компетенції, ідею для організації власної справи.

Відділ інформаційної роботи Полтавського обласного центру зайнятості

Раніше ми розповідали Полтавцям пояснили, що таке булінг

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#центр зайнятості #робота #допомога
Оголошення
live comments feed...