• Головна
  • Верховна Рада скасувала депутатську недоторканність: що це означає?
13:00, 3 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Верховна Рада скасувала депутатську недоторканність: що це означає?

Верховна Рада скасувала депутатську недоторканність: що це означає?

Верховна Рада України проголосувала за внесення змін до статті 80 Конституції України щодо скасування недоторканності народних депутатів України. За відповідне рішення про позбавлення народних депутатів недоторканності з 2020-го року на засіданні парламенту 3-го вересня проголосували 373 депутати.

Під час засідання ряд фракцій розкритикували законопроект №7203. Вони зазначили, що депутатська недоторканність повинна залишитися в політичній частині, а паралельно повинен бути затверджений закон про імпічмент президента.

Президент Володимир Зеленський під час виступу в парламенті перед голосуванням заявив: політичні сили кожен раз обіцяли зняти недоторканність, але потім забували про свою обіцянку. Він каже:

– За депутатами залишається імунітет. Вони не будуть нести відповідальності за політичні рішення, за голосування та інші такі речі. Але якщо депутат збиває людину, чи кришує видобуток бурштину, він повинен нести відповідальність... Просто зробіть те, що ви довгі роки обіцяли людям, простим українцям.

Раніше притягнути депутата до кримінальної відповідальності можна було тільки при наявності дозволу парламенту. Згідно з процедурою, генпрокурор України подавав до Верховної Ради відповідне подання. Спікер парламенту пропонував народному депутату, яким зацікавився генпрокурор, надати письмове пояснення в регламентний комітет. Комітет повинен був його розглянути і передати парламенту свої висновки. Уже після того, як комітет представить свої висновки, парламент протягом семи днів повинен розглянути подання на пленарному засіданні. Але не завжди депутати давали дозвіл на притягнення депутата до відповідальності.

Нагадуємо, у партії Зеленського анонсують систему голосування у Верховній Раді за відбитком пальця

#Україна #депутати #недоторканність
Оголошення
live comments feed...