• Головна
  • Сьогодні – Флора і Лавра: прикмети та традиції дня
09:30, 31 серпня 2019 р.
Надійне джерело

Сьогодні – Флора і Лавра: прикмети та традиції дня

Сьогодні – Флора і Лавра: прикмети та традиції дня

31-го серпня у православній церкві вшановують пам'ять двох мучеників періоду раннього християнства – Лавра та Фрола. Рідні брати жили у ІІ столітті у Візантії, були каменярами. Тогочасний правитель послав братів у сусідню область на спорудження язичницького храму. Доки брати працювали на будівництві, зароблені гроші вони роздавали жебракам, а самі дотримувалися суворого посту і невпинно молилися. Одного разу син місцевого жерця необережно підійшов до будівництва і йому в око влучив осколок каменя. Флор та Лавр пообіцяли батьку юнака, що він зцілиться. Вони взяли хлопця до себе, наставили вірі в Христа і після цього він одужав. Побачивши це диво, батько хлопця також став християнином.

Після завершення будівництва храму брати зібрали християн, розтрощили ідолів і поставили хрест у східній частині приміщення. Коли про це дізнався правитель, він наказав кинути Флора і Лавра до порожнього колодязя та засипати землею. Їх мощі знайшли нетлінними через багато років та перенесли до Константинополя.

Із днем Флора і Лавра у народі пов’язані ряд прикмет. Так, наші пращури вірили, якщо не посіяти жито до Фрола, то урожай наступного року буде поганий. Також цього висмикували полин та дивилися на його коріння. Якщо воно товсте, то наступного року можна очікувати хорошого врожаю.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про храмове свято у полтавській церкві Іоанна Воїна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#цей день #Флора і Лавра #традиції #свята #вшанування
Оголошення
live comments feed...