• Головна
  • Марина Гримич презентувала в Полтаві свою книгу
18:30, 30 серпня 2019 р.
Надійне джерело

Марина Гримич презентувала в Полтаві свою книгу

Марина Гримич презентувала в Полтаві свою книгу

29-го серпня в Полтавській обласній бібліотеці імені Котляревського відбулася презентація роману «Клавка». Авторка книги Марина Гримич ­– доктор історичних наук, кандидат філологічних наук, директорка видавництва «Дуліби», тричі лауреатка літературного конкурсу «Коронація Слова».

На зустріч прийшли багато полтавців різного віку. Серед них – ті, що вже читали "Клавку" і ті, що планують і тому прийшли отримати книгу з автографом.

Марина Гримич презентувала в Полтаві свою книгу, фото-1

Письменниця про нову книгу

– Роман розповідає про часи, які довгий час у нас вважалися не «модними» – 1946-1947 рр. У тому середовищі росла і мужніла українська література. Читачі зможуть уявити, в яких умовах вони жили і працювали. Роман – про 5 днів в 1947 році. Для мене важливим було створити тло повсякдення. Я активно опрацювала матеріали: що їли, що пили, що співали, про що розмовляли в той час. Я намагалася подивитися сучасними очима на тогочасну літературу, що діялася в літературному середовищі. І все це є в сюжеті.

Книга має 3 основні сюжетні лінії: Клавка і її особисте життя, буря в українському письменницькому середовищі та життя, яке було поза Спілкою письменників, поза Клавкою (наприклад, її сусіди по комунальній квартирі).

Марина Гримич презентувала в Полтаві свою книгу, фото-2

Про головну героїню – Клавку

– Головною героїнею є молода дівчина, якій 27 років. Вона незаміжня і навіть не сподівається вийти заміж, бо після війни чоловіків було не так багато. Письменники для неї – як ангели. Але вона несподівано потрапляє в любовний трикутник.

Марина Гримич презентувала в Полтаві свою книгу, фото-3

Про майбутні твори

– Спочатку була задумка – зробити трилогію: про 40-ві роки, потім – про 70-ті й далі. Але це важко. На котрійсь із презентацій мене хтось запитав, чи буде продовження «Клавки». І я пообіцяла, що воно буде. Тепер треба написати продовження, я ж пообіцяла. Але у мене в житті все йде циклами, розподіляю час для писання. Цього літа мені не вдалося сходити в архів. У мене є матеріали про 70-ті роки. Але чи складеться чи ні – поки що не знаю.

Про Полтаву

– Хоч я не народилася на Полтавщині, але з ранніх часів пов’язана з полтавським краєм. Моя найперша і наступні експедиції як фольклориста були на Полтавщину. Так склалося, що тут я маю багато прихильників моєї творчості. І тому я регулярно буваю в Полтаві.

Раніше ми розповідали Найдорожчі художники України – хто вони?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #презентація #Марина Гримич #Клавка
Оголошення
live comments feed...