• Головна
  • Із вересня батьки матимуть більше можливостей для навчання дітей вдома
11:40, 21 серпня 2019 р.
Надійне джерело

Із вересня батьки матимуть більше можливостей для навчання дітей вдома

Із вересня батьки матимуть більше можливостей для навчання дітей вдома

Уже з вересня нинішнього року батьки зможуть скористатися всіма видами індивідуальної форми навчання:

  • сімейною (домашньою) освітою;
  • екстернатом;
  • педагогічним патронажем.
Із вересня батьки матимуть більше можливостей для навчання дітей вдома, фото-1

Раніше дитина могла навчатися на індивідуальній формі тільки за наявності поважних причин. Тепер зарахування (переведення) учнів на будь-яку з індивідуальних форм не потребує додаткового погодження. Про це інформує МОН на своїй сторінці у Facebook.

Із вересня батьки матимуть більше можливостей для навчання дітей вдома, фото-2

Сімейна (домашня) форма навчання

Навчатися за такою формою зможуть учні, чиї батьки бажають і готові самостійно організовувати освітній процес в домашніх умовах. Причому, учень має бути зарахованим до певного закладу, який відслідковуватиме його прогрес у навчанні.

Важливо, щоб дитина не відставала від однолітків, а її знання відповідали хоча б рівню Держстандарту. Для цього учні проходитимуть оцінювання 4 рази на рік, зокрема, складатимуть підсумковий контроль.

Батьки отримуватимуть консультації та допомогу вчителів, їм допоможуть скласти індивідуальний навчальний план дитини, нададуть підручники та рекомендації щодо подальшого навчання.

Із вересня батьки матимуть більше можливостей для навчання дітей вдома, фото-3

Екстернат

Для зарахування на екстернат учень має подати заяву та документ, що підтверджує підставу для переведення.

Серед поважних причин  неможливість відвідувати заняття у школі чи скласти річне оцінювання. Екстернат, зокрема, орієнтований на учнів, які опанували або можуть опанувати один чи декілька предметів, класів чи навіть рівнів освіти швидше за своїх однолітків.

Батьки та учні, які проживають на неконтрольованій території або на території лінії зіткнення, можуть подати документи для зарахування на екстернат у електронному вигляді. Зарахування учнів, які не мають документів про попередню освіту, проходитиме після оцінювання у закладі, де він планує навчатись.

Із вересня батьки матимуть більше можливостей для навчання дітей вдома, фото-4

Педагогічний патронаж

Така форма передбачена для учнів, які за станом здоров’я не можуть відвідувати школу щодня, перебувають на стаціонарному лікуванні у закладах охорони здоров’я або потребують навчання біля лікарняного ліжка.

Також вона пристосована до потреб учнів, що здобувають початкову та базову освіту у школах сільської місцевості, в яких через малокомплектність (менше 5 учнів на клас) не може бути організоване навчання у закладі.

Педагогічний патронаж передбачає індивідуальний супровід вчителя для конкретного учня. Велика увага приділяється самостійному опрацюванню матеріалу дитиною.

Із вересня батьки матимуть більше можливостей для навчання дітей вдома, фото-5

Раніше ми розповідали Полтавські вчителі – у рейтингу кращих педагогів України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Школа #навчання вдома #МОН
Оголошення
live comments feed...