• Головна
  • Із Полтави до Більська: слідами скіфів на «Гелон-фест» (ФОТО, ВІДЕО)
09:00, 11 серпня 2019 р.
Надійне джерело

Із Полтави до Більська: слідами скіфів на «Гелон-фест» (ФОТО, ВІДЕО)

Із Полтави до Більська: слідами скіфів на «Гелон-фест» (ФОТО, ВІДЕО)

10-го серпня ми разом із колегами вирушаємо за маршрутом Полтава – Більськ, щоб потрапити на перший день масштабного етнофестивалю «Гелон-фест». Дорога забирає у нас півтори години і нарешті ми можемо милуватися чарівними краєвидами Котелевщини. А ще бачимо дерев'яні та кам'яні фігури древніх богів. 

Разом із нами до Більська приїздять сотні гостей із різних куточків України та, навіть, інших країн. Найбільше гостей із Харківщини, Сумщини, а є ті, хто приїхав на "Гелон-фест" із Франції та Нідерландів. Організатори розповідають, що минулого року фестиваль відвідали близько десяти тисяч людей. Цього року очікують іще більше гостей.

Групи туристів, щойно потрапивши на фестиваль, поспішають до місця справжніх розкопок. Директор заповідника "Більськ" Ігор Корост розповідає, що для цьогорічного "Гелон-фесту" зробили міні-музеїфікацію розкопу. Тому відвідувачі можуть на власні очі побачити знахідки, яким, приблизно, по дві з половиною тисяч років. Серед них - поховання степового типу.

Не менше уваги привертають і живі скіфи. Точніше, реконструктори із Херсонської та Запорізької областей, які відтворили побут, одяг та зброю древніх скіфів.

А коли древні воїни взяли до рук мечі та щити і влаштували справжній поєдинок, глядачі стежили за кожним рухом і все із задоволенням фільмували на смартфони. Дехто після поєдинку і собі приміряв кольчугу чи шолом.

Поруч із містечком скіфів також зібрався цілий гурт глядачів, які із захопленням спостерігали за неймовірними вершниками із кінного театру "Чотири підкови".

А ще фестиваль, звісно ж, не міг обійтися без музики. Ми встигли послухати троїстих музик, оцінити шоу "Живих барабанів" та струнні перебори "Шпилястих кобзарів".

А всієї безлічі локацій та розваг на "Гелон-фесті" і не перелічиш. Тут і майстер-класи від ковалів, і тисячі різних сувенірів у містечку майстрів, і "живі скульптури", і креативні фотозони.

Сподіваємося, нам вдалося хоч трохи передати вам атмосферу неймовірного "Гелон-фесту". І наступного року ви обов'язково вирушите до Більська - слідами скіфів. А для тих, кому вже закортіло на свято, нагадуємо програму цьогорічного фестивалю. адже і сьогодні у Більську фест триватиме із 10:00 до 16:40.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #Гелон-фест #скіфи #етніка #розкопки #історія #відпочинок
Оголошення
10:54, 8 травня
live comments feed...