Монетизація субсидії в Україні

Монетизація субсидії - це ідея, яка була запозичена Міністерством соціальної політики з передових європейських країн. Вона допомагає стимулювати громадян до бережливого ставлення до наданих їм комунальних послуг, вчить правильно розраховувати необхідну кількість води, електроенергії і тепла, а також допомагає економити.

Що таке монетизація субсидії?

Монетизація субсидій - це перехід на нову форму субсидіарних виплат. Якщо раніше держава просто «зменшувала» підсумкову суму в платіжці, то тепер пільги і субсидії будуть надходити на банківський рахунок субсідіанта в державному банку. На сайті https://uristy.ua/ua можна знайти більш детальну інформацію про субсидії.

За цим рахунком закріплений особливий режим використання:

 1. Він записаний на конкретну фізичну особу.

 2. Його можна використовувати для особистих потреб.

 3. Гроші з нього будуть в першу чергу використовуватися на оплату комунальних послуг.

 4. Всі зекономлені гроші можуть використовуватися господарем рахунку на власний розсуд.

Цей метод надання пільг необхідний для того, щоб стимулювати громадян до економії природних ресурсів. Якщо у кожної сім'ї буде стояти економний котел і лічильники, а стіни будуть утеплені зовні, то на комунальні послуги буде йти набагато менше грошей.

Особливості нарахування коштів

Головна особливість нарахування монетизувати субсидії - це окремий, спеціальний рахунок для зберігання коштів. Гроші від держави будуть надходити туди, а витрачати на свої потреби можна буде тільки те, що залишиться після оплати комуналки.

Процедура монетизації проводиться в три етапи:

 1. З січня 2019 - гроші на рахунку отримають ті, хто вперше звернувся за субсидією.

 2. З травня 2019 року - все, хто вже довго отримує субсидію, в тому числі в літній період, і за цей час у нього не було прострочень по оплаті.

 3. З жовтня 2019 - все, хто тільки подає або вже має субсидію, отримуватимуть її на свої рахунки, а не у вигляді знижки.

Система розрахунку субсидії не змінюється. Розмір допомоги залежить від обсягу витрат на комунальні платежі і від сумарного доходу сім'ї.

Житлова субсидія призначається з того місяця, коли було подано заяву (важливо - подано, а не оброблено) і до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 6 місяців. Неопалювальний сезоном вважається період з 1 травня по 30 вересня. Опалювальним визначається проміжок з 1 жовтня по 30 квітня.

Якщо у вас виникли питання щодо нарахування субсидії, задати їх можна на сторінц іhttps://uristy.ua/ua/questions.

Для оформлення картки на виплату субсидії необхідно звернутися в Ощадбанк. Ця фінансова структура обрана Кабінетом Міністрів як найбільш стабільна і надійна. Крім того, у нього є велика система відділень в країні, що робить його найдоступнішим для потенційних субсідіантов. Кожен клієнт отримає особистий кабінет, де можна буде отримати всю інформацію про нарахування субсидії.

Як отримати нову субсидію

Отримати монетизувану субсидію може будь-яка людина, чия сім'я потрапляє під висунуті Міністерством соціальної політики критерії. Якщо вам невиправдано відмовили в субсидії, слід звернутися за допомогою до фахівця https://uristy.ua/ua/lawyers.

Для того, щоб оформити пільгу на свій рахунок, потрібно:

 1. Пенсіонерам - мати картку в Ощадбанку, на яку вони отримують соціальні пільги, депозити або пенсію. Для працездатного населення - мати в Ощадбанку карту для соціальних пільг, депозитів або зарплати.

 2. Заповнити заяву на субсидію за місцем реєстрації (місцем знаходження житла, для оплати комунальних платежів на які і необхідна субсидія). Можна отримати пільгу і на орендовану квартиру, тоді до заяви прикріплюється копія договору оренди.

 3. До заяви також потрібно докласти декларацію про доходи громадян, які звертаються за субсидією. Так як пільга оформляється на сім'ю, яка проживає на єдиній житлоплощі, потрібні декларації від усіх які отримують дохід членів.

 4. Витримати час, відведений службі на обробку заяви і перевірку документів (10 днів).

 5. Одержати письмову відповідь (в листі або по електронній пошті) з відмовою або з подальшими інструкціями.

За прогнозами ця політика повинна привести до підвищення рівня життя і поліпшення середньої економічної ситуації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Суспільство
Через карантин школи зможуть приймати документи для зарахування у перший клас онлайн або переносити термін їхнього прийому залежно від карантину. Відповідне роз’яснення оприлюднено на сайті МОН. “Закон, прийнятий заради запобігання епідемії COVID-19, дозволяє змінювати режим роботи установ на період карантину – це стосується і закладів освіти. Тобто прийом документів для зарахування може бути організований гнучко, у тому числі – онлайн. Зокрема, це стосуєт...
Суспільство
"Екобус" призупиняє свою роботу на час карантину. Про це повідомили на офіційному сайті КАТП 1628 Нагадаємо, Екобус почав діяти восени минулого року за ініціативи заступника міського голови Олексія Чепурка.
Культура
На жаль, в зв’язку з карантином культурно – мистецьке життя у країні перебуває «на паузі». Але завдяки сучасним технологіям все ж таки деякі заходи можливі. Так, Полтавський МБК оголошує конкурс писанки. “В умовах карантину маємо можливість зробити писанку-побажання вдома. Наші пращури свої бажання зображали символами. Тож і ми пропонуємо створити магічні писанки із такими символами”, – йдеться у повідомленні на офіційній сторінці МБК. Необхідно зробити се...
Кримінал
Вчора ми розповідали про обурливий випадок, що стався у одному з супермаркетів Полтави.Про нього стало відомо з відеоролика, який розмістили у інтернет спільнотах Полтави. На відео видно, як чоловік кидає в лице касирці супермаркету монети, а потім, вживаючи нецензурну лайку, йде до виходу і сідає у авто з "шашечками" таксі. Випадок викликав неабиякий резонанс, тим більше автор ролика зняв машину, на якій добре видно номерний знак. За фактом правопорушення...
Суспільство
5 квітня, близько 4-ої, 6-ої та 7-ої години, до поліції міста Полтави надійшли повідомлення від місцевих мешканців про пошкодження меморіальних таблиць воїнів АТО.Під час виїзду на місця події слідчо - оперативна група встановила три факти пошкодження таблиць. Зокрема, пошкоджена меморіальна таблиця, яка встановлена Мирославу Кабушці на стіні школи №18, меморіальна таблиця, яка встановлена Сергію Лимарю на стіні школи №9, а також була спроба пошкодити дошк...
Суспільство
Про це голова Нацполіції Ігор Клименко сказав під час відеоконференції з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка відбулася в суботу, 4 квітня - інформує РІСУ. Священників закликали уникати прямого контакту із віруючими і віруючих між собою під час організації богослужінь чи задоволення релігійних потреб. Зі свого боку, глави церков запропонували уряду включити священнослужителів і церковнослужителів до переліку осіб, на яких не по...
Суспільство
Працівники КП «ЖЕО № 2» разом з ДСНСниками продовжують систематично дезінфікувати дороги, тротуари, паркові зони, дитячі майданчики та під'їзди багатоповерхових житлових будинків нашого міста спеціальними хлоровмісткими розчинами.  Ось ПЕРЕЛІК адрес та житлових будинків, де буде проведено дезінфекцію приміщень, у понеділок, 6 квітня 2020 року: б-р. Б.Хмельницького 19 б-р. Б.Хмельницького 22 б-р. Б.Хмельницького 9/7 б-р. Б.Хмельницького 9-А б-р. Б.Хмельниць...
Суспільство
За його словами, карантин в Україні зараз продовжений до 24 квітня, але, зважаючи на те, як розвиваються події, ще мінімум два місяці всім українцям прийдеться жити в такому режимі. Отже, вірогідно, карантин завершиться аж наприкінці червня. Таку думку Арсен Аваков озвучив в інтерв'ю каналу ПІК Нагадаємо, сьогодні в Україні зареєстровано 1225 випадків захворювання на коронавірус. З них 32 летальні. У Полтаві до інфекційної лікарні сьогодні госпіталізували...
Культура
Міжнародний день супу Цей день створили, щоб наголосити на скільки важливий і корисний суп, адже ні для кого не секрет, що суп покращує роботу шлунково-кишкового тракту. У страви дуже давня історія. Саме слово походить від французького «soupe», яке в свою чергу походить від латинського слова «suppa». День посадки дерев в Південній Кореї Цей день встановили завдяки кампанії уряду Пак Чжон Хі по відновленню корейських лісів. І ця кампанія мала неймовірний ус...