16:50, 2 серпня 2019 р.
Надійне джерело
Здоровіші та розумніші: у Полтаві розповіли про переваги грудного вигодовування малюків
2-го серпня у приміщенні Департаменту охорони здоров’я відбувся брифінг фахівців галузі охорони здоров’я області. Експерти з грудного вигодовування розповіли, чому воно настільки важливе, яким має бути і чому це процес, у якому беруть участь не лише дитина й мати. Також, щоб розповісти про свій досвід грудного вигодовування, на брифінг запросили маму 2-ох дітей Олену Демяник. Жінка успішно годує свого сина Семена вже понад 1 рік і 3 місяці.
Всесвітній тиждень грудного вигодовування проходить щорічно у всьому світі з 1991 року в перший тиждень серпня. Дата була обрана невипадково: у цей день в 1990 році була підписана Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування.
Україна долучилася до проведення тижня підтримки грудного вигодовування з 2001 року. У 2019 році він проходить під девізом «розширюючи права та можливості батьків: сприяємо грудному вигодовуванню".
На брифінгу виступила Надія Лисак, лікар-неонатолог відділення анастезіології та інтенсивної терапії. За її словами, грудне вигодовування – це найкраща інвестиція у збереження не тільки здоров’я, а й життя як матерів, так і дітей.
Грудне вигодовування забезпечує благополучне життя, сприяє здоров’ю та інтелектуальному розвитку дитини. Діти, яких годують материнським молоком, краще розвиваються. Але це не означає, що цього буде достатньо в майбутньому, адже на рівень розумових здібностей також впливає генетика.
На брифінгу наголосили про важливість виключно грудного вигодовування. Згідно даних Всесвітньої організації охорони здоров’я, лише 40% матерів годують дітей виключно груддю до 6-ти місяців. Проведено дослідження, які говорять: якщо б масштаб виключно грудного вигодовування було б розширено до загального, то можна було б попередити в рік 823 тисячі дитячих смертей та 20 тисяч материнських смертей.
Для того, щоб мати могла довго годувати дитину грудьми, їй необхідна підтримка: чоловіка, сім’ї, суспільства, на роботі. У всьому світі більше 830 млн жінок, які не мають ніякої підтримки під час годування дітей. Девіз цього тижня потрібен для привернення уваги до жінок, які годують груддю. Адже вони мають у цей період отримувати декретну відпустку чи відпустку по догляду за дитиною. Дослідження показують, що збільшення такої відпустки на 1 місяць на 13% знижує рівень дитячої смертності.
ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) та ЮНІСЕФ дають такі рекомендації щодо грудного вигодовування:
– забезпечити контакт «шкіра до шкіри» та прикладати дитину до грудей матері якнайшвидше після народження немовляти;
– якнайшвидше почати грудне вигодовування, найкраще – протягом першої години життя дитини;
– забезпечити перебування матері та новонародженої дитини в одній палаті 24 години на добу, щоб матір змогла годувати дитину на вимогу (тобто так часто, як хоче дитина, вдень і вночі);
– забезпечити виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців з народження – немовлятам не слід давати жодних інших продуктів харчування, навіть воду;
– не використовувати жодних сумішей, пляшечок, сосок чи пустушок, якщо можливе виключно грудне вигодовування;
– поступово вводити прикорм, починаючи з шести місяців, але продовжувати грудне вигодовування до досягнення дитиною віку двох років і старшt/
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що в Україні стартувала кампанія з вакцинації для дорослих від дифтерії та правця.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:53
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:16, 7 грудня
10:32, 3 грудня
11:21, 5 грудня
13:24, 7 грудня
42
live comments feed...