• Головна
  • Ціни на помідори в Україні нинішнього сезону перевищують минулорічні у 2,5-3 рази
12:30, 31 липня 2019 р.
Надійне джерело

Ціни на помідори в Україні нинішнього сезону перевищують минулорічні у 2,5-3 рази

 Ціни на помідори в Україні нинішнього сезону перевищують минулорічні у 2,5-3 рази

Спека та зливи зіпсували врожаї овочів по всій Україні, зокрема і на Полтавщині. Відтак, ціна на них цьогоріч зросла у два-три рази. Найгірша ситуація склалася  з томатами, що є «найніжнішими » овочами і найбільше потерпають від змін погоди. На Полтавських ринках ціни на помідори впали приблизно тільки тиждень тому.

"Після останньої хвилі подорожчання ціни на червоні тепличні томати досягли показників 24-30 грн/кг (0,8-1,0 EUR/кг), а рожеві та жовті сорти томатів на гуртових ринках України пропонувалися  по 38-40 грн/кг (1,2-1,3 EUR/кг). На Півдні України, коли  фермери вже почали збирати ґрунтовий томат, перший врожай виробники пропонували  по 15-17 грн/кг ( 0,5-0,56 EUR/кг), такий рівень цін  є безпрецедентно високим. Для порівняння, рік тому на найбільшому оптовому ринку тепличний і ґрунтовий томат пропонувались мінімум в 2,5-3 рази дешевше", - зауважили аналітики ОРСП "Шувар".

Зростання ціни до небачених показників у цьому сезоні пояснюється низкою факторів. По-перше, врожай помідорів страждає через погодні катаклізми. Постійні перепади погоди сприяють розповсюдженню хвороб і , відповідно, негативно впливають на врожайність.

«Крім того, вже другий рік ми відчуваємо в Україні загальне скорочення площ під ґрунтовим томатом, це є наслідком зменшення попиту з боку переробної галузі, яке розпочалось ще 4 роки тому. Попит на ґрунтовий томат у населення теж знижується, українці менше консервують і більше стали їсти свіжих салатів, для яких вони обирають помідори в ідеальному співвідношенні смаку та зовнішнього вигляду. Виростити такий томат у відкритому грунті сьогодні дуже важко", - зазначила аналітик Тетяна Гетьман.

За даними "Інфо-Шувар", останні 2 роки на ринку України ціни на томат в липні знижувались, мінімальних показників вони зазвичай досягали у першій половині серпня – сезон активної заготівлі. Дані про міжнародну торгівлю томатами є ще одним доказом зменшення внутрішньої пропозиції. Три сезони поспіль Україна зменшує експорт та впевнено нарощує імпорт помідорів. За перше півріччя 2019 року до крани було ввезено 55 тис. тонн помідорів, це на 15% більше, ніж за той самий термін 2018 року та майже удвічі перевищує обсяг експорту за перші 6 місяців 2017 року.

Ситуація із експортом зворотна: у першому півріччі 2019 року Україна продала на зовнішньому ринку менше 1 тис. тонн помідорів, зменшивши утричі показники в порівнянні із попереднім сезоном і в 5 разів у порівнянні із першою половиною 2017 року.

Раніше ми писали: У липні ціна на газ зменшиться на 10%

#ціни #ринок #продукти
Оголошення
live comments feed...