• Головна
  • Adidas НЕ роздає 3000 безкоштовних пар взуття: застереження для полтавців
10:30, 31 липня 2019 р.
Надійне джерело

Adidas НЕ роздає 3000 безкоштовних пар взуття: застереження для полтавців

Adidas НЕ роздає 3000 безкоштовних пар взуття: застереження для полтавців

Останніми днями у чатах месенджерів Viber та WhatsApp масово почали з’являтися повідомлення про те, що відома компанія Adidas безкоштовно роздає взуття та футболки з нагоди свого 95-річчя. Проте насправді подібні повідомлення розсилають шахраї, щоб отримати кошти із банківських карток та доступ до контактів користувача. Про це розповідають на порталі maximum.fm.

У повідомленнях, які розсилають у месенджерах, користувачам обіцяють безкоштовні взуття та футболки від Adidas.

Отримати їх можна після переходу на сайт (насправді адреса належить фейковому бренду). Коли людина переходить за посиланням на цей сайт, перед нею зявляється опція «Вибрати розмір взуття». Під час оформлення користувач має вказати реквізити банківської картки. Після цього шахраї отримували доступ до коштів на рахунку.

Пізніше шахраї змінили підхід. Тепер на сайті пропонують пройти невелике опитування, а щоб отримати подарунок потрібно переслати повідомлення про акцію ще двадцятьом дітям. Якщо ви даєте згоду, то зловмисники отримають доступ до вашої телефонної книги.

Під повідомленням на фейковому сайті пишуть коментарі користувачі-боти, але насправді жодних кросівок чи футболок ви не отримаєте.

В Асоціації ЄМА пояснюють: визначити фальшивий сайт можна буквально за декілька секунд і навіть не відкриваючи його. Значну частину інформації видно в посиланні. Почнемо з самого початку.

Отже, "шкідливий" сайт починається з літер "http:", а безпечний – "https:". Перші літери говорять про те, що у сайту незахищений протокол передачі даних. А це означає, що відкривати його небезпечно.

Друга ознака – в кінці посилання. Якщо вона закінчується на ".ua", ".сom", до такого сайту має бути більше довіри. Якщо ж доменне ім'я – n.ua, kiev.ua, co.ua та інші – варто декілька разів подумати, перш ніж відкривати сайт.

Будьте обережними, не поспішайте переходити за неперевіреними посиланнями і повідомте про шахрайство своїх друзів.

Нагадаємо, раніше на Полтавщині шахрай зняв із картки "жертви" 20 тисяч гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Адідас #3000 пар взуття #фейк #новина
Оголошення
live comments feed...