• Головна
  • Громадські слухання - якомога далі від громади (ВІДЕО)
Партнерський матеріал
16:30, 19 липня 2019 р.
Надійне джерело

Громадські слухання - якомога далі від громади (ВІДЕО)

Партнерський матеріал
Громадські слухання - якомога далі від громади (ВІДЕО)

17 липня 2019 року відбулися громадські слухання стосовно видобування вуглеводів та облаштування Мехедівського – Голотовщинського нафтогазоконденсатного родовища, що знаходиться на території Лохвицького району.

Цікавим виявився факт, що громадські слухання мають проводитися для громади, яку цього разу чомусь, захотіли оминути та провести якомога далі від сіл обговорення болючих проблем для жителів на території яких відбувається свавілля та беззаконня.

Місто Полтава – за 200 км від сіл Яхники, Безсали, Гиряві Ісківці, Жабки  та Свиридівка на території яких працює нафтогазовидобувна фірма «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» стала місцем проведення громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля. Представник суб’єкта господарювання пояснила, - обрали саме це місце, щоб громадянам було краще добиратися. Звісно, буде легше бабусі, якій важко дійти до місцевого магазину, поїхати в Полтаву для обговорення гострих проблем. Громадянам в робочий день їхати за 200 кілометрів по розбитих дорогах також не доставить тяжкості. Це ж набагато простіше ніж приїхати в сусіднє село або хоча б до районного центру Лохвиця. Відео про громадські слухання опублікували журналісти телеканалу "Останній Бастіон".

Виникає враження, що це зроблено спеціально для того щоб сторона громади була відсутня. Тобто, немає зауважень від місцевих жителів – немає проблем.

Селяни, розуміючи, що відсутня можливість бути присутніми на слуханнях просять юриста захистити свої права перед нафтогазовидобувною організацією.

Борис Семенко, адвокат, директор ТОВ «Юрінвестком» погодився представляти громаду та виступив від їх імені на громадських слуханнях  вказавши на ряд проблемних питань, які з'явилися через діяльність підприємства за багато років. Однією з перших тез виявилася вода в криницях, якої просто не стало.

Пояснення було наступним: - ми все робимо відповідно до норм, все викладено в звітах, можете подивитися.

Подивитися звісно можна, але ж чи зникне від цього проблема?! Води немає, а звіти є, отже проблеми немає?

На слуханнях був присутній керівник ТОВ «Агробудінвест – 2008» Владислав Ященко, який отримав в суборенду земельну ділянку на території Яхниківської сільської ради. Він повідомив про ситуацію, яка сталася при першому візиті на орендовану землю.  

- Побачили штучне озеро з незрозумілою рідиною.  Почали звертатися до нафтогазовидобувної компанії. Відповідь була проста: «Чим доведете, що наше, докази є?»

Виникає питання, чому роками цього ніхто не бачив такого свавілля? Чому правоохоронні органи не реагують на реальну проблему та не шукають доказів. Звичайно, є претензії і до сільського голови Яхниківської сільської ради, який провів аукціон, після якого сільська рада отримала орендну плату за рік за землю, яку неможливо використати за призначенням, та не доведено чи безпечно перебувати в такій місцевості. Цікаво, хто відшкодовуватиме збитки підприємтву?

Після всього, що сталося, формується думка, що екологічна інспекція в данному регіоні взагалі відсутня, або якщо навпаки, то чим працівники даної служби займаються?

На фоні заяв підприємства про турботу про місцеві громади і довкілля – ноухау данного слухання в місті Полтава за 200 км від громад виглядає просто цинічно!

Прес-служба ТОВ "Юрінвестком"

#Полтавщина #громадські слухання #громади #видобування
Оголошення
live comments feed...