• Головна
  • У галереї мистецтв відкрилася виставка живопису кременчуцької художниці Наталії Юзефович
13:30, 19 липня 2019 р.
Надійне джерело

У галереї мистецтв відкрилася виставка живопису кременчуцької художниці Наталії Юзефович

У галереї мистецтв відкрилася виставка живопису кременчуцької художниці Наталії Юзефович

Наталія Юзефович  народилася в Києві, вона була членкинею  Спілки художників України з 1959. Закінчила Київську художню школу ім. Т.Г. Шев- ченка, а потім відділення станкового живопису Харківського державного художнього інституту.

З 1971 майже сорок років жила й працювала в Кременчуці. Писалапортрети, пейзажі, натюрморти та жанрові картини. Наталя Юзефович – єдина кременчуцька майстриня,що має особисту  картинну галерею. Протягом усього життя художниця поєднувала техніки, сміливо експериментувала з мазком і кольором. Тому інколи складається враження, що її роботи написані різними майстрами. Але ж ні, все це роботи однієї надзвичайно працелюбної мисткині. Адже за весь свій творчий шлях пані Наталія написала майже 800 робіт. 

Попри те, що молодість художниці припала на складні часи в мистецтві, коли митці були змушені працювати в жанрі соцреалізму, вона вміло і тонко відображала у своїх роботах національний колорит, вроду нашого народу, красу його побутута рідної землі. Тематика ранніх робіт Наталії проста і зрозуміла: трепетна любов матері до дитини, важка праця, різноманітність природи. Все це цікавило й оточувало молоду Наталію Юзефович.

Художниця росла як майстер і особистість, болісно переживаластановлення Української державності. В 90-х, 2000-х роках в її роботах з'являються символізм та християнські мотиви. Відчувається, що нарешті майстриня відчула свободу зображувати на полотні всі свої філософські задуми.

Якими б цікавими не були пейзажі художниці, беззаперечно найвдалішими її роботами є жанрові полотна. Обрана тема, розмір, складність ракурсу жодного разу не стали на заваді художниці. Щоразу Наталія випробовувала себе як майстра,ставлячи перед собою, здавалось би,непосильні задачі. В усіх роботах відчувається чоловічий характер, твердість і постійний пошук.

Усі 28 експонованих робіт надані з приватної збірки полтавського видавця, колекціонера, мецената Олексія Петренка. Всього в колекції полтавця близько 40 робіт Наталії Юзефович. Саме за ініціативи Олексія Петренка полтавці та гості міста мають змогу познайомитися з творчістю талановитої мисткині. Ініціюючи цей проект спільно з Полтавським художнім музеєм (галереєю мистецтв) імені Миколи Ярошенка, колекціонермав на меті представити усім небайдужимсамобутність та беззаперечну майстерність живопису Наталії Юзефович.

Публікація створена за матеріалами Галереї мистецтв

У Лубнах відбудеться феєричне мистецьке дійство

#картини #виставка #роботи
Оголошення
live comments feed...