Мати п`ятьох дітей заборгувала за сплату аліментів понад 33 000 гривень

Здавалося б, що наш люд не здивуєш тим, що деякі особи ухиляються від сплати аліментів на утримання дітей. Але щоб у матері, яка народила п’ятеро дітей заборгованість станом на листопад 2012 року становила 33229 грн. - це не тільки дивує, а й шокує водночас.

До чергової частини райвідділу із відділення державної виконавчої служби Котелевського районного управління юстиції надійшло до розгляду подання за ч.1 ст. 164 Кримінального кодексу України, відносно 51-річної Олени, жительки Котелевського району. У виконавчому листі зазначалося, що Диканським районним судом Олена позбавлена батьківських прав та зобов’язана сплачувати аліменти на користь своїх 5-ти неповнолітніх дітей, у вигляді грошових коштів у розмірі частини неоподаткованих мінімумів доходів громадян в місяць на кожну дитину.

Причиною, позбавлення батьківських прав стало те, що мати шкідливо впливала на розвиток своїх дітей своєю аморальною поведінкою через вживання спиртних напоїв. У дітей був відсутній одяг, продукти харчування, у будинку панувала повна антисанітарія: вибите скло, брудна підлога, відсутність стола, наявність чорноти на стінах від диму, а у ліжку взагалі відсутня постільна білизна. Діти не мали елементарних умов для проживання та навчання. Під загрозою опинилося здоров’я, нормальний фізичний та духовний їх розвиток. При спілкуванні із правоохоронцями односельці розповіли, що дітлахи були завжди брудні, дуже погано вдягнені та весь час ходили по будинках і просили їжу. Тож, після винесення постанови, неповнолітні одразу були направлені до дитячих будинків, де змогли навчатися та розвиватися в зручних, комфортних умовах.

«Матуся» і на даний час проживає в занедбаному будинку. На проживання заробляє тим, що випасає худобу в сезонний період. Бідкається, що на дітей грошей немає. Але на пляшку оковитої та пригощання співпляшників знаходяться кошти і взимку.

Наразі за невиконання рішення суду жінці загрожує покарання у вигляді штрафу в розмірі від ста до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або громадських робіт на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин, або виправних робіт на строк до одного року, або обмеження волі на строк до двох років.

Яке саме покарання нестиме жінка, вирішувати суду.

Інна Мироненко Котелевський РВ УМВС
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі