На Полтавщині розгорівся скандал навколо майбутнього Національного Сорочинського ярмарку

14-го липня у виданні «Кременчуцька газета» зявилася інформація про те, що Національний Сорочинський ярмарок може бути визнаним культурною спадщиною українського народу і повернутим у державну власність. Принаймні, таку цитату міністра культури України Євгена Нищука наводять журналісти видання:

«Наше принципове бачення – щоб «Сорочинський ярмарок» як нематеріальна культурна спадщина належав українському народу, українській державі»!

На цю заяву одразу відреагували постійні організатори Національного Сорочинського ярмарку.

Керівник проекту "Сорочинський ярмарок" із 1998-го року - Світлана Свищева -вважає подібні заяви спробою рейдерства у масштабах держави. І нагадує Євгенові Нищуку про те, що міністерство культури не надто допомагало у проведенні найвідомішого заходу не лише на Полтавщині, а в усій Україні.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Міністру культури України

Євгену Нищуку

15 липня 2019 року окремі електронні ЗМІ Полтавської області поширили озвучену Вами позицію про повернення Національного Сорочинського ярмарку у державну власність. Причому, подавали Ви цю позицію не лише як власну, але і як позицію усього Уряду і позицію політичної сили "Українська стратегія Гройсмана", мотивуючи тим, що це культурна спадщина українського народу і має бути повернута державі.

 З якого недоброго дива чи по чиїй підказці прийшла така думка у Вашу голову?  Думаємо, швидше по підказці тих колишніх обласних чиновників, які, хоч і позбулися своїх посад, але, маючи вдосталь награбованих грошей, продовжують свою підлу роботу по знищенню Сорочинського ярмарку. Чи це Ваш нинішній керівник доручив Вам озвучити свою ідею? Хоча, мабуть, ні. Бо звідки ж йому знати, що таке Національний Сорочинський ярмарок, якщо Він жодного разу  на ньому не був!

Відбирати завжди легше, ніж щось робити самому. За всі двадцять років, які ми проводимо ярмарок, Ваше міністерство не вважало за потрібне підтримати жоден колектив народної творчості, щоб сільські колективи мали змогу приїхати на ярмарок! І часто прості люди, про яких Ви так "турбуєтесь", цілий рік відкладали копійки, щоб винайняти автобус та приїхати виступити на ярмаркових сценах в рамках Всеукраїнського Фестивалю народної творчості!

Ви, взагалі, маєте уявлення про те, що таке приватна власність, що в нашій Державі вона захищена Конституцією України! Чи Ваша влада,  як звикла все робити по "бєспредєлу", так і продовжує?  Невже Ви справді думаєте, що рейдерство, рекет і протипідприємницький бандитизм, який Ви проголошуєте, у яку б обгортку його не одягли,  додасть Вашій політсилі голосів перед виборами? Переконані, що ні, навпаки, відверне від Вас той середній клас, на який Ви так розраховуєте. Адже всі вони люди розумні і вміють читати поміж строк. Сьогодні одних рішенням Уряду націоналізували, а завтра може настати і їх черга. Адже, олігархів Ви не пропонуєте чіпати, навіть тих, що володіють ресурсами, які, за Конституцією України, мають належати українському народу. Бо тут не лише по голові, чи по зубах можна отримати, а і за життя лячно. До того ж, як відомо, "ворон ворону око не виклює".

Коли ж Ви, нарешті, зрозумієте, що наша Країна змінюється. Що замість тих, хто звик лише віднімати та ділити, приходять люди, які хочуть додавати і примножувати, дбаючи не про власні інтереси, а про інтереси простих людей, в тому числі і чесного бізнесу.

 А наше товариство завжди вело і веде свій бізнес чесно і прозоро. Рівно двадцять років тому ми взяли містечковий, занепадаючий захід, розробили проект його відродження та перетворили Сорочинський ярмарок на всесвітньовідому та всенародно улюблену подію, на свято для мільйонів українців, на один із сучасних народних символів України, який за ці роки відвідали, також, делегації 46 країн світу. Нам вдалося органічно поєднати магію гоголівського слова, історію і культуру нашого народу з його сучасними досягненнями та здобутками.  Адже на 16 га ярмарку представлена не лише виставка досягнень вітчизняної промисловості, але і унікальні вироби майстрів усіх видів народних промислів, велика етнографічна зона та зона розваг.  Українці обожнюють ярмарок і тому щороку у ньому, без будь-якої рознарядки згори, беруть участь понад дві тисячі експонентів та понад три тисячі учасників народних пісенних, танцювальних та музичних колективів. До того ж, захід завжди  проводився без жодної копійки бюджетних коштів, винятково на комерційній основі.

Ну, відберете Ви у нас цей захід. А що ж Ви буде з ним робити? Адже свято триває лише шість днів на рік. А цілий рік поле треба охороняти, освітлювати, забудовувати, вдосконалювати і т.д. Та і проводити ярмарок треба не гірше, ніж це робили ми! Створите нову підприємницьку структуру? Чи, краще, будете щороку виділяти  гроші з Державного бюджету, у якому їх стільки, що немає куди діти. Бо ж і пенсії, і зарплати бюджетникам у нас європейські, і діти не голодують і інваліди забезпечені і т.д і т.п.! До того ж, до бюджетних коштів і "присмоктатись" можна!

Коли ми читали Ваші "одкровення", нас не покидало чітке відчуття дежавю. Адже, раніше бажання відібрати ярмарок уже висловлював один високий, хоч уже трохи підзабутий, чиновник, а саме колишній прем'єр міністр Микола Азаров. От він радіє таким послідовникам! Як кажуть, "справа Азарова живе і перемагає"!

Що ж до нематеріальної культурної спадщини України, якою Ви стали опікуватись саме перед виборами, то дозвольте Вам нагадати, що наше товариство вже неодноразово готувало номінаційне досьє на внесення Національного Сорочинського ярмарку, як явища, до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. І нам відмовляли не тому, що захід проводить комерційна структура, а тому, що в Україні не було відповідного національного списку. Але, коли після наших неодноразових звернень, його все ж таки створили, у ньому не знайшлося місця для Національного Сорочинського ярмарку! Звідки ж сьогодні така ідея? Знову вибори, чи дійшло, нарешті!

Своєю заявою Ви, поза сумнівом, не лише зганьбили себе, але і дуже підвели свою політичну силу, п'ятим номером якої Вам довірили бути. Ми уважно вивчили програму політичної сили "Українська стратегія Гройсмана". Особливо нам сподобався розділи "Сталий економічний розвиток" та "Правова Держава та безпека". Мабуть, Ви їх не читали, або не збираєтесь виконувати. Бо, саме ці розділи проголошують, що Ваша політична сила має нас захищати, а не грабувати та руйнувати. Яскравий приклад політики подвійних стандартів, чи не так?

Ми не лише організатори Національного Сорочинського ярмарку, але ще й виборці. Нас, звісно дуже мало. Але за нами стоять мільйони тих, хто любить ярмарок і приїздить на нього із року в рік. Так от, від усіх нас - руки геть від ярмарку! Краще у своїй передвиборчій агітації використовуйте свої досягнення в Уряді ( якщо такі, звісно, є ), а не йдіть на поводу тих, хто ніяк не хоче стати історією.

Керівник проекту "Сорочинський ярмарок" з 1998 року та Колектив ТОВ "Сорочинський ярмарок"

Нагадаємо, раніше цього року Національний Сорочинський ярмарок вперше відбувся за межами Полтавщини - його приймала Одеса.

Полтавщина ярмарок міністерство Євген Нищук Світлана Свищева
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Кінологи з чотирилапими напарниками, як і решта поліцейських, працюють у посиленому режимі. На службі в поліції Полтавщини 42 собаки. Безпосередньо у Полтаві, в Кінологічному центрі, утримують 26 тварин. Як і до карантину їх залучають до пошуку вибухонебезпечних предметів, розшуку безвісно зниклих людей і злочинців, а також до забезпечення громадського порядку. Про це повідомляють у Кінологічному центрі поліції Полтавщини. Наряди забезпечені усім необхідни...
Суспільство
Одним із напрямів діяльності органів системи соціального захисту населення залишається обслуговування на дому одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. Соціальними робітниками територіальних центрів на дому охоплено майже 18 тис. зазначеної категорії громадян. Поряд з наданням соціальних послуг актуальним постало забезпечення продуктами харчування. Національна мережа продуктових магазинів АТБ виділила для області 44,1 тис. продуктових наборів...
Суспільство
Із понеділка, 6 квітня, у Полтаві громадський транспорт буде перевозити лише працівників галузей, що забезпечують життєдіяльність міста в умовах карантину. До цього переліку входять медики, поліцейські, комунальники, продавці, аптекарі та представники деяких інших галузей. Про це йдеться у новій редакції урядової постанови від 11 березня 2020 р. № 211. Згідно з пунктом 9 документу забороняється здійснювати регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів авт...
Суспільство
На Полтавщині рятувальники проводять роботи із протидії поширенню коронавірусної інфекції на території області. 3 квітня рятувальники та працівники комунальних служб за допомогою спеціальної та пожежної техніки продезінфікували центральні вулиці та зупинки громадського транспорту у містах Полтава, Кременчук, Хорол, селищах міського типу Котельва та Машівка. Також у містах та райцентрах продовжують обробку під’їздів житлових будинків. Загалом за минулу добу...
Суспільство
На Полтавщині, незважаючи на карантинні заходи, ведуться весняно-польові роботи. В цілому аграрії готові до посіної. Але невеликі фермерські господарства мають проблеми з наявністю обігових коштів та матеріально-технічних засобів. Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов спільно з головою ПОГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників відродження Полтавщини» Василем Бурлакою провів онлайн-нараду з керівниками фермерсь...
Суспільство
Сьогодні ми розповідали про випадок, що стався у Миргороді. Тамтешній місцевий житель, у якого підозрюють коронавірус, втік з міста. За попередніми даними - у Київ. Про це на брифінгу повідомив голова ОДА Олег Синєгубов. Я стало відомо тільки що з телеграм каналу керівника області, чоловіка вже знайшли . Він перебував у своєму селі. Необхідні аналізи йому зробили. Читайте також: В Україні заборонять ходити без маски.
Пригоди
Пожежа сталася 2 квітня у селі Крута Балка Новосанжарського району. Загорівся житловий будинок. За викликом на місце події прибули 3 рятувальники із 2-го Державного пожежно-рятувального посту, які загасили полум’я за допомогою однієї одиниці техніки. Пожежники працювали у апаратах захисту органів дихання. Вогонь встиг знищити вікна, двері та домашнє майно. При цьому рятувальники не допустили розповсюдження полум’я на господарчі будівлі, розташовані поруч....
Суспільство
Головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснив, навіщо українцям носити маски. Під час брифінгу 3-го квітня він зазначив, що «маска не захищає людину», але вона все ж потрібна при відвідуванні громадських місць. -          Що стосується масочного режиму. Так, ми розуміємо, що маска не захищає людину, це не засіб індивідуального захисту. Водночас ми рекомендуємо і наполягаємо: без маски не заходити в громадські з...
Суспільство
У зв’язку із поширенням коронавірусу, з 1 березня по 30 квітня 2020 року, власники нежитлової нерухомості звільнені від податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Про це повідомили в Головному управління ДПС у Полтавській області. Така пільга передбачена Законом України від 17.03.2020 № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямовани...