07:28, 12 липня 2019 р.
Надійне джерело

Сьогодні – день Петра і Павла

Сьогодні – день Петра і Павла

Апостоли Ісуса Христа вважаються потужними  покровителями і традиційно займають особливе місце в пантеоні святих. Відзначимо, що свято має фіксовану дату і на відміну від багатьох інших православних урочистостей і не «плаває» по календарю. Щорічно апостолів Петра і Павла шанують 12 липня. У цей день також завершується Петрів піст.

Історія дня Петра і Павла

За переказами, Петро і Павло були братами. Вони були язичниками, звали їх Савл і Симон, при цьому Савл (майбутній Павло) був гонителем християн.

Андрій Первозванний познайомив Петра з Ісусом, і той хрестився, змінивши своє ім'я. Павло ж за земного життя Христа не був його учнем.

Обидва брати стали апостолами і прийняли мученицьку смерть від язичників за поширення християнства. Вважається, що вони або померли в один день, або Павло був страчений через рік після смерті Петра - 12 липня.

Традиції та звичаї

З огляду на той факт, що в цей день закінчується пост, то здавна було прийнято зібратися родиною за сімейним столом. В окремих регіонах свято вважався днем ​​рибалок, оскільки апостол Петро сам був рибалкою.

Прикмети і повір'я в Петрів день

Після свята Петра і Павла прийнято було готуватися до збору врожаю. Тому з'явилося безліч прикмет. Отже, якщо на Петра один дощ - врожай буде непоганий, два - добрий, а три - багатий.

Петрівки холодні - рік голодний, а як на Петрів день спека, то на Різдво мороз.

Хто в ніч на Петра і Павла не спатиме, то щасливим і здоровим буде весь рік.

Якщо зозуля замовкає за тиждень до Петрова дня - зима буде ранньою, якщо буде кувати після 12 липня - зима буде пізньою.

Підготовлено за матеріалами відкритих інтернет - джерел

Раніше ми розповідали Мгарський монастир відзначив 400 річчя від дня заснування

#свято #історія #звичаї
Оголошення
live comments feed...