• Головна
  • На Більському городищі знайшли рідкісну мушлю та античні прикраси
16:31, 11 липня 2019 р.
Надійне джерело

На Більському городищі знайшли рідкісну мушлю та античні прикраси

На Більському городищі знайшли рідкісну мушлю та античні прикраси

У Більську завершила роботу V Міжнародна літня польова археологічна школа, повідомляють на сайті Історико-культурного заповідника «Більськ». У розкопках взяли участь більше 40 любителів древньої історії з Києва, Харкова, Дніпра, Черкас, Котельви та Слов’янська Донецької області. Крім того, до археологічних досліджень долучилися науковці та волонтери з Німеччини і США.

Роботи проводили на кількох археологічних пам’ятках. Зокрема, в урочищі Барвінкова гора, на території грунтового могильника епохи раннього залізного віку було виявлено та досліджено 18 поховань (1 – чоловіче, решта – жіночі та дитячі), а також 7 господарських ям.

Серед знайдених артефактів – уламки глиняного ліпного посуду та античних амфор, бронзові сережки, античне склопастове намисто і навіть рідкісна мушля каурі.

На Більському городищі знайшли рідкісну мушлю та античні прикраси, фото-1

Дослідники навчалися камеральній обробці матеріалів, веденню польового щоденника, а також фіксувати результати археологічних вивчень за допомогою польових креслень та фотофіксації. 

На Більському городищі знайшли рідкісну мушлю та античні прикраси, фото-2

«Міжнародна літня польова археологічна школа» започаткована в 2015 році спільно з Інститутом археології НАН України та Спілкою археологів України. Вона об’єднує професійних археологів і шанувальників древньої історії з усієї України та близького зарубіжжя.

За матеріалами Сайту "Більськ", сайту ОДА

Раніше ми розповідали Полтавський художній музей відзначив сторічний ювілей

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#розкопки #археологи #знахідки
Оголошення
live comments feed...