• Головна
  • У Полтаві перебувають міжнародні спостерігачі «ЕNЕМО»
15:30, 11 липня 2019 р.
Надійне джерело

У Полтаві перебувають міжнародні спостерігачі «ЕNЕМО»

У Полтаві перебувають міжнародні спостерігачі «ЕNЕМО»

В облдержадміністрації відбулася зустріч із представниками міжнародної мережі провідних груп моніторингу виборів «ЕNЕМО». Данелія Тамта з Грузії та Дукановіч Неманя з Чорногорії обговорили організацію виборчого процесу в Полтавській області з заступником голови облдержадміністрації Романом Товстим.

- У нас великий досвід роботи на виборах. Я особисто спостерігаю за волевиявленням українців із 2004 року, – розповів довгостроковий офіційний спостерігач від європейської мережі організацій зі спостережень «ЕNЕМО» Дукановіч Неманя.– Наша місія – слідкувати за всіма частинами суспільства, які мають відношення до голосування 21 липня. Стежити за дотриманням законів та міжнародних стандартів, але не втручатися, а потім оприлюднювати результати та висновки.

Безпосередньо у день виборів, крім Данелії та Дукановіча, ще 76 короткотермінових спостерігачів будуть працювати на дільницях в Україні: моніторитимуть відкриття, хід голосування, підрахунок голосів, а також передачу протоколів.

Найбільше іноземців турбують два питання – використання адмінресурсу та повідомлення про замінування приміщень у день виборів.

- Так вже склалося, що Україна постійно перебуває у виборчому процесі. Ви бачили, наскільки прозоро й демократично пройшли президентські вибори. Виконавча влада абсолютно аполітична, – запевнив гостей Роман Товстий. – Наше завдання – організувати процес волевиявлення, забезпечити дільниці усім необхідним. Є чітка взаємодія з правоохоронними органами, які оперативно реагують на всі повідомлення. Головне, щоб не було збоїв у роботі ЦВК, була гарна явка і свідомість громадян.

Для довідки. Міжнародна місія зі спостереження «ENEMO» вже 12 раз спостерігає за виборами в Україні. Її фінансує USAID (Агентство США з міжнародного розвитку) через NDI (Національний демократичний інститут), Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Києві та Королівство Нідерланди.

Раніше Подати заяву про зміну місця голосування можна до 15 липня

Підготовлено за матеріалами ОДА

#спостерігачі #вибори #депутати
Оголошення
live comments feed...