Альтернативні школи в Полтаві

Що таке альтернативна школа? Якими переваги має альтернативне навчальний заклад перед традиційним? Як знайти та вибрати альтернативну школи для своєї дитини? Чи здають ЗНО випускники альтернативних шкіл?

З кожним роком набирає силу потреба альтернативи сучасним державним школам. Проблеми в сфері освіти в Україні з'явилися не вчора. Вітчизняна загальноосвітня школа реформувалася декілька разів за останні роки, переглядалася програма, відбувалися зміни в системі оцінювання... Разом з цим, основні проблеми залишаються незмінними: в школах критично не вистачає фінансування, якісних навчальних матеріалів та кваліфікованих педагогів.

В таких умовах логічно почати пошук альтернативного загальноосвітнього навчального закладу, де дитина гарантовано здобуде повноцінну фундаментальну освіту з усіх дисциплін, зможе поглиблено вивчити «профільні предмети». У цій статті ми спробуємо розібратися, що таке альтернативна школа в Україні, які реальні альтернативи є у батьків та школярів Полтави.

Інша школа: альтернативні підходи до освіти

Відразу зазначимо, що чіткого визначення терміну «альтернативна школа» - немає. Він завжди розглядався як навчальний заклад, який відрізняється від масової державної загальноосвітньої школи. Мова тут йде не тільки про форму власності, але також про програму, методи і принципи навчання, використання повністю іншого підходу.

Проаналізувавши альтернативну шкільну освіту в Україні, можна виділити чотири категорії:

«Нова стара школа» - являє собою спробу поєднати кращі вітчизняні напрацювання традиційної системи з перевагами інших моделей. Саме сюди відносяться більшість відомих гімназій і приватних шкіл, які пропонують учням знайому, але більш збалансовану програму, професійний викладацький склад та якісні навчальні матеріали.

Другою категорією є дійсно альтернативні системи навчання, де за основу взято цілком інший підхід до викладання. Саме сюди відносять популярні напрямки Dixi, Монтессорі, Вальдорфські навчальні заклади.

Третьою категорією є навчальні заклади, які використовують міжнародну або іноземну програму та підхід до освіти. Найчастіше вони не орієнтовані на українські стандарти, їх вихованці спираються на навчальну програму та партнерство з відомими іноземними школами, орієнтуються на відповідні іспити по визнаним міжнародним стандартам. Гарним прикладом такого проекту буде British international School.

Четвертою альтернативою для учнів та батьків в Полтаві є «дистанційна школа». Це досить молодий напрямок, який отримав розвиток завдяки прориву в сфері комунікаційних та інформаційних технологій. Незважаючи на свою «молодість», ця практика добре зарекомендувала себе як в провідних європейських, канадських та американських навчальних закладах, так і в Азії. Українські дистанційні проекти намагаються спиратися на добре зарекомендували себе іноземні «моделі», пропонують своїм учням не тільки інтерактивне навчання під наглядом досвідченого педагога, а й найсучасніші навчальні матеріали. Саме тут учень може отримати тверді базові знання з усіх предметів, додатково та поглиблено вивчити мову або математику незалежно від фактичного місця проживання.

Які альтернативні школи є в Полтаві?

Альтернативні школи - молодий напрям освіти для України. Хоча найбільше подібних навчальних закладів традиційно розташовується в столиці, в інших великих містах і обласних центрах також можна знайти підходящі варіанти. Ми спробували сформувати невеликий перелік шкіл:

Дистанційна школа «Оптима»

«Оптима» - провідна школа дистанційного навчання в Україні, є одним з небагатьох проектів, де все навчання і контроль успішності відбувається за допомогою спеціальних сервісів дистанційно. Зазвичай, подібні школи вимагають присутність учня особисто щонайменше два рази на рік. В «Оптима» учні можуть жодного разу не відвідати будівлю школи в Києві за весь період навчання.

«Оптима» використовує світовий досвід та напрацювання в сфері дистанційного навчання, пропонує всім учням повний курс з шкільних предметів з 1 по 11 клас. Підвищена увага тут традиційно приділяється мовам та мовній практиці з носіями. Завдяки індивідуальному підходу та гнучкої програмі, школяр може поглиблено освоїти всі необхідні йому «профільні» предмети.

По завершенню навчання всі вихованці здають ЗНО, отримують документ про освіту державного зразка. Одночасно з цим, є можливість вступити дистанційно в одну з канадських і американських шкіл партнерів, де по закінченню навчання отримати документ про освіту держ. зразка нарівні з іноземними школярами.

Вартість: 3000 грн. / міс.

Програма: 1-11 клас

Форма навчання: дистанційна

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Сайт: https://optima.school/

Приватна школа «Чарівний світ»

«Чарівний світ» заснована доктором педагогічних наук Лещенко М.П. реальна альтернатива для школярів і батьків Полтави. Завдяки активній позиції та багаторічній кропіткій праці талановитих педагогів «Чарівний світ» став відомий не тільки в українському, але й в міжнародному освітньому просторі.

В рамках школи діє підхід, що кожна дитина може отримати якісну освіту, розкрити себе та досягти успіху в обраному напрямку. Для досягнення такої мети школа спирається не тільки на інноваційні підходи, створення позитивного навчального середовища, але та на чіткі міжнародні стандарти. «Чарівний світ» пропонує поглиблене вивчення історії, математики, української та іноземних мов (включаючи французьку, німецьку та арабську), але й професійне володіння англійською (можливість отримати Кембриджські Міжнародні Сертифікати по закінченню).

Програма: дошкільна освіта, 1-11 клас

Форма навчання: денна

Документ про закінчення: атестат та свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО, Кембриджський міжнародний сертифікат з англійської мови

Парк-школа «Be Happy»

«Be Happy» - це сучасний проект демократичної альтернативи державним ЗОШ, який спирається на досвід аналогічних європейських навчальних закладів. Тут немає оцінок, звичних уроків, великих класів. Для «Be Happy» важливо розкрити інтелектуальний і творчий потенціал, надати через практику всі необхідні знання.

В рамках навчання в «Be Happy», школярі не тільки отримують знання з усіх основних предметів, їх вчать орієнтуватися на практичне застосування своїх знань, допомагають розвинути пам'ять, соціальні навички та впевненість в собі. Заняття проходять в невеликих групах до 10 осіб.

Програма: 1-11 клас

Форма навчання: денна

Документ про закінчення: Парк-школа не видає свідоцтва про освіту, але її учні, одночасно із заняттями в «Be Happy», зараховуються в дистанційну школу або екстернат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Поки ще ніхто не оцінював
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Кримінал
Прокуратура Полтавської області спільно з податківцями у рамках кримінального провадження за ч. ч. 1, 3 ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, транспортування з метою збуту та збут підакцизних товарів) та ч. 1 ст. 199 (придбання, зберігання та збут підроблених марок акцизного податку) КК України припинили незаконне виробництво тютюнових виробів, що здійснювалося на території Дніпропетровської області. Під час санкціонованих обшуків у місцях виготовле...
Пригоди
Учора до Лубенської ЦРЛ з попереднім діагнозом: “отруєння чадним газом” госпіталізована малолітня дівчинка 2014 року народження, мешканка м. Лубни. Про це повідомляє начальник управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА Віктор Стеблянко на сторінці у Фейсбуці. Отруєння сталося в побутових умовах внаслідок несправності котла опалення. Стан здоров’я дитини – середньої тяжкості. Раніше ми писали На Полтавщині 19-річний юнак отруївся чадним газом
Суспільство
18 січня на 85-му році життя померла заслужена журналістка України Раїса Петрівна Самойленко. Близько 40 років вона працювала на обласному радіо, виховала не одне покоління полтавських журналістів-радійників. Раїса Самойленко очолювала інформаційний відділ, саме вона була серед засновників ранкової програми « Панорама». У 2000 році вона вийшла на заслужений відпочинок, але не припинила громадську діяльність . Очолювала обласне відділення «Книги пам’яті», щ...
Суспільство
20 січня – День Іоанна Предтечі, або Івана Хрестителя. У свято 20 січня потрібно натщесерце пити воду, щоб на весь рік запастися міцним здоров'ям. Іменини відзначають: Афанасій, Василь, Іван. Вважалося, що вранці 20 січня натщесерце обов'язково потрібно випити водохресну воду, щоб на весь рік зберегти здоров'я. 20 січня молодь продовжувала збиратися ввечері, але вже обов'язково з якоюсь роботою. Це могло бути в'язання, шиття, налагодження одягу або ремонт...
Екологія
Київський синоптик Наталка Діденко у своєму метеоблозі зазначає: “Потужний красень антициклон "Ekart" порозганяв із більшої частини Європи дощі й сніги, витіснивши опади на Середземномор‘я, Атлантику і північ Скандинавії. Україна також опиниться завтра, у завершальний день Різдвяних свят, на Івана, серед сухої погоди. Чим вже українців і не здивувати. Температура повітря також буде без особливих змін, протягом дня очікується 0+4 градуси, на Сході місцями 0...
Суспільство
Біля ЦУМу мають прибрати два МАФи Інспекція із благоустрою Полтавської міської ради повідомила, що до 20-го січня мають демонтувати дві тимчасові споруди біля ЦУМу (одна із них – «Власна випічка»). Відповідний припис оприлюднили на сайті міської ради. Від редакції. Станом на 19 січня обидві споруди іще не демонтовані і працюють. У дитячій лікарні відсторонили головного лікаря 13-го січня у Полтавській міській раді провели брифінг, під час якого повідомили...
Суспільство
19-го січня, на свято Водохреще, у численних церквах Полтави проводили урочисті богослужіння. Наш кореспондент Станіслав Таран побував у храмі Іоана Воїна, а також – у Макарівській, Свято-Пантелеймонівській та Спаській церквах міста. У Макарівській церкві участь у богослужінні взяв митрополит Полтавський і Миргородський Филип. Богослужіння відвідали сотні полтавців. Ми пропонуємо вашій увазі фото із богослужінь. А всі знімки ви можете знайти у нашому розді...
Суспільство
19-го січня близько одинадцятої ранку у аеропорту «Бориспіль» приземлився літак із тілами загиблих у авіакатастрофі «Боїнга» у іранському місті Тегеран. Із літака винесли труни із тілами одинадцяти загиблих у трагедії українців. Близько 11:40 катафалки із тілами виїхали із летовища та вирушили до терміналу В аеропорту «Борисполя». Біля злітної смуги літак разом із іншими зустрічали керівники держави – Президент України Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр...
Суспільство
У Полтаві на Театральній площі опівдні розпочинається свято Сала. Сотні полтавців приходять у святковий день до центру міста, що відпочити, послухати виступи міських талантів та, звісно ж, поласувати салом та іншими м’ясними і не лише продуктами. На великій сцені полтавців розважають вокальними виступами, танцями та конкурсами. Під час однієї із вікторин у глядачів запитують про розташування пам’ятників Свині у Полтаві. Один із них завдяки «Телебаченню Тор...