Альтернативні школи в Полтаві

Що таке альтернативна школа? Якими переваги має альтернативне навчальний заклад перед традиційним? Як знайти та вибрати альтернативну школи для своєї дитини? Чи здають ЗНО випускники альтернативних шкіл?

З кожним роком набирає силу потреба альтернативи сучасним державним школам. Проблеми в сфері освіти в Україні з'явилися не вчора. Вітчизняна загальноосвітня школа реформувалася декілька разів за останні роки, переглядалася програма, відбувалися зміни в системі оцінювання... Разом з цим, основні проблеми залишаються незмінними: в школах критично не вистачає фінансування, якісних навчальних матеріалів та кваліфікованих педагогів.

В таких умовах логічно почати пошук альтернативного загальноосвітнього навчального закладу, де дитина гарантовано здобуде повноцінну фундаментальну освіту з усіх дисциплін, зможе поглиблено вивчити «профільні предмети». У цій статті ми спробуємо розібратися, що таке альтернативна школа в Україні, які реальні альтернативи є у батьків та школярів Полтави.

Інша школа: альтернативні підходи до освіти

Відразу зазначимо, що чіткого визначення терміну «альтернативна школа» - немає. Він завжди розглядався як навчальний заклад, який відрізняється від масової державної загальноосвітньої школи. Мова тут йде не тільки про форму власності, але також про програму, методи і принципи навчання, використання повністю іншого підходу.

Проаналізувавши альтернативну шкільну освіту в Україні, можна виділити чотири категорії:

«Нова стара школа» - являє собою спробу поєднати кращі вітчизняні напрацювання традиційної системи з перевагами інших моделей. Саме сюди відносяться більшість відомих гімназій і приватних шкіл, які пропонують учням знайому, але більш збалансовану програму, професійний викладацький склад та якісні навчальні матеріали.

Другою категорією є дійсно альтернативні системи навчання, де за основу взято цілком інший підхід до викладання. Саме сюди відносять популярні напрямки Dixi, Монтессорі, Вальдорфські навчальні заклади.

Третьою категорією є навчальні заклади, які використовують міжнародну або іноземну програму та підхід до освіти. Найчастіше вони не орієнтовані на українські стандарти, їх вихованці спираються на навчальну програму та партнерство з відомими іноземними школами, орієнтуються на відповідні іспити по визнаним міжнародним стандартам. Гарним прикладом такого проекту буде British international School.

Четвертою альтернативою для учнів та батьків в Полтаві є «дистанційна школа». Це досить молодий напрямок, який отримав розвиток завдяки прориву в сфері комунікаційних та інформаційних технологій. Незважаючи на свою «молодість», ця практика добре зарекомендувала себе як в провідних європейських, канадських та американських навчальних закладах, так і в Азії. Українські дистанційні проекти намагаються спиратися на добре зарекомендували себе іноземні «моделі», пропонують своїм учням не тільки інтерактивне навчання під наглядом досвідченого педагога, а й найсучасніші навчальні матеріали. Саме тут учень може отримати тверді базові знання з усіх предметів, додатково та поглиблено вивчити мову або математику незалежно від фактичного місця проживання.

Які альтернативні школи є в Полтаві?

Альтернативні школи - молодий напрям освіти для України. Хоча найбільше подібних навчальних закладів традиційно розташовується в столиці, в інших великих містах і обласних центрах також можна знайти підходящі варіанти. Ми спробували сформувати невеликий перелік шкіл:

Дистанційна школа «Оптима»

«Оптима» - провідна школа дистанційного навчання в Україні, є одним з небагатьох проектів, де все навчання і контроль успішності відбувається за допомогою спеціальних сервісів дистанційно. Зазвичай, подібні школи вимагають присутність учня особисто щонайменше два рази на рік. В «Оптима» учні можуть жодного разу не відвідати будівлю школи в Києві за весь період навчання.

«Оптима» використовує світовий досвід та напрацювання в сфері дистанційного навчання, пропонує всім учням повний курс з шкільних предметів з 1 по 11 клас. Підвищена увага тут традиційно приділяється мовам та мовній практиці з носіями. Завдяки індивідуальному підходу та гнучкої програмі, школяр може поглиблено освоїти всі необхідні йому «профільні» предмети.

По завершенню навчання всі вихованці здають ЗНО, отримують документ про освіту державного зразка. Одночасно з цим, є можливість вступити дистанційно в одну з канадських і американських шкіл партнерів, де по закінченню навчання отримати документ про освіту держ. зразка нарівні з іноземними школярами.

Вартість: 3000 грн. / міс.

Програма: 1-11 клас

Форма навчання: дистанційна

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Сайт: https://optima.school/

Приватна школа «Чарівний світ»

«Чарівний світ» заснована доктором педагогічних наук Лещенко М.П. реальна альтернатива для школярів і батьків Полтави. Завдяки активній позиції та багаторічній кропіткій праці талановитих педагогів «Чарівний світ» став відомий не тільки в українському, але й в міжнародному освітньому просторі.

В рамках школи діє підхід, що кожна дитина може отримати якісну освіту, розкрити себе та досягти успіху в обраному напрямку. Для досягнення такої мети школа спирається не тільки на інноваційні підходи, створення позитивного навчального середовища, але та на чіткі міжнародні стандарти. «Чарівний світ» пропонує поглиблене вивчення історії, математики, української та іноземних мов (включаючи французьку, німецьку та арабську), але й професійне володіння англійською (можливість отримати Кембриджські Міжнародні Сертифікати по закінченню).

Програма: дошкільна освіта, 1-11 клас

Форма навчання: денна

Документ про закінчення: атестат та свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО, Кембриджський міжнародний сертифікат з англійської мови

Парк-школа «Be Happy»

«Be Happy» - це сучасний проект демократичної альтернативи державним ЗОШ, який спирається на досвід аналогічних європейських навчальних закладів. Тут немає оцінок, звичних уроків, великих класів. Для «Be Happy» важливо розкрити інтелектуальний і творчий потенціал, надати через практику всі необхідні знання.

В рамках навчання в «Be Happy», школярі не тільки отримують знання з усіх основних предметів, їх вчать орієнтуватися на практичне застосування своїх знань, допомагають розвинути пам'ять, соціальні навички та впевненість в собі. Заняття проходять в невеликих групах до 10 осіб.

Програма: 1-11 клас

Форма навчання: денна

Документ про закінчення: Парк-школа не видає свідоцтва про освіту, але її учні, одночасно із заняттями в «Be Happy», зараховуються в дистанційну школу або екстернат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Суспільство
Два автопідйомники вартістю по 3 млн 380 тисяч гривень отримали полтавські комунальники. Відтепер новенькі МАЗи працюватимуть у «Міськсвітлі» та «Декоративних культурах». Розповідає директор ПЕЗО «Міськсвітло» Роман Кикоть: « - У нас машини будуть обслуговувати мережу зовнішнього освітлення. За їх допомогою будуть, наприклад, міняти ліхтарі чи усувати якісь неполадки. Вони можуть виконувати будь які висотні роботи. Підйомники цілком сучасні – на базі автом...
Суспільство
Нагадаємо, 27-го травня у Кременчуцькому перинатальному центру народилася двійня дівчаток. 34-річна мати просто у медичному закладі написала відмову від дітей. Пояснила, що не має чим забезпечувати новонароджених. Дівчатка народилися недоношеними: одна важила 1150 грамів, інша – 1100 грамів, тому потрібні були значні кошти для їх виходжування. До збору коштів для двійняток долучився всеукраїнський благодійний фонд «HelpGroup», небайдужі люди із усієї Полт...
Політика
«Самопоміч» пропонує вивести українські міста з-під впливу кримінальних формувань. Представники партії мають успішний досвід боротьби з криміналітетом, там, де працюють в опозиції. А де «Самопоміч» у владі – там панує успіх та розвиток міст. Про це лідер «Самопомочі», перший номер виборчого списку партії Андрій Садовий написав у своєму Facebook. «Вчора суд відхилив ряд доказів у справі мера Одеси Труханова. Серед них один із головних – експертиза, яка вказ...
Партнерський матеріал
17 липня 2019 року відбулися громадські слухання стосовно видобування вуглеводів та облаштування Мехедівського – Голотовщинського нафтогазоконденсатного родовища, що знаходиться на території Лохвицького району. Цікавим виявився факт, що громадські слухання мають проводитися для громади, яку цього разу чомусь, захотіли оминути та провести якомога далі від сіл обговорення болючих проблем для жителів на території яких відбувається свавілля та беззаконня. Міст...
Новини компаній
Продукція ТОВ «ЗароГ» користується незмінним попитом на ринку молокопродуктів. Передусім тому, що головний принцип роботи підприємства – використання винятково натуральної сировини. «ЗароГ» приймає молоко з фермерських господарств, частина з яких є власними. Відтак, попит на продукцію «ЗароГ» постійно зростає, що не може не тішити виробників. Саме через це відкриваються нові напрями співпраці з торговельними мережами. Розповідає керівник Полтавської філії...
Суспільство
Полтавські поліцейські за кілька днів повернули батькам трьох дітей. Так, 16-го липня у Горішніх Плавнях патрульні поліцейські знайшли 5-річного хлопчика, який без нагляду батьків катався на самокаті. Буквально за кілька хвилин на планшет поліцейським надійшло орієнтування про зникнення цієї дитини. Вже за кілька хвилин патрульні передали хлопчину матері. З’ясувалося, що вона перебувала у банківській установі та не помітила, які її синок вийшов на вулицю....
Суспільство
Протягом передвиборчої кампанії на Полтавщині спостерігачі ОПОРИ склали 34 заяви до поліції відносно можливих порушень виборчого законодавства. З них 6 стосувались непрямого підкупу виборців. Про це розповіли представники ОПОРИ під час пресконференції відносно підсумків спостереження за виборчою кампанією напередодні дня голосування. Найбільш поширеним порушенням під час виборчої кампанії стало розміщення передвиборчої агітації без вихідних даних. «Відносн...
Культура
Наталія Юзефович  народилася в Києві, вона була членкинею  Спілки художників України з 1959. Закінчила Київську художню школу ім. Т.Г. Шев- ченка, а потім відділення станкового живопису Харківського державного художнього інституту. З 1971 майже сорок років жила й працювала в Кременчуці. Писала  портрети, пейзажі, натюрморти та жанрові картини. Наталя Юзефович – єдина кременчуцька майстриня,  що має особисту  картинну галерею. Протягом усього життя художниц...
Новини компаній
Із сухістю повітря щодня стикається кожна людина. Вдома, на роботі, в автомобілі. Дискомфорт при диханні, сухість шкіри - неприємні наслідки пересушеного повітря. Велика кількість побутових приладів вдома, офісної техніки на роботі, випаровування бензину в автомобілі не сприяють поліпшенню якості повітря, що вдихається людиною. Не завжди є можливість придбати дороге кліматичне обладнання і створити «оазис» свіжості і приємних ароматів. Справжньою знахідкою...