• Головна
  • Будівництво інфраструктурних об'єктів та реалізація соціальних ініціатив — АТ «Укргазвидобування» продовжує співпрацю із сільрадами
Промо
12:30, 10 липня 2019 р.
Надійне джерело

Будівництво інфраструктурних об'єктів та реалізація соціальних ініціатив — АТ «Укргазвидобування» продовжує співпрацю із сільрадами

Промо
Будівництво інфраструктурних об'єктів та реалізація соціальних ініціатив — АТ «Укргазвидобування» продовжує співпрацю із сільрадами

Розвиток газовидобувної галузі — шлях до якісних змін. Голова Плішивецької сільради Віталій Луценко розповів про перспективи співпраці з АТ «Украгазвидобування».

На території Плішивецької сільради розміщене Тимофіївське родовище, яке розробляє АТ «Укргазвидобування». Тож виробничі об’єкти підприємства — одна з основних альтернатив для працевлаштування місцевого населення. Для галузі — це працівники, а для села — робочі місця.

— На даний час ми ведемо співпрацю з ГПУ «Полтавагазвидобування», мені дуже подобається, що вони відкривають нові вакансії і влаштовують наших місцевих жителів. Дуже багато молоді, та, що відучилась — влаштовуються, і у цьому році такі випадки були. Це приємно, що молодь тут влаштовується і тепер, звісно залишатиметься тут працювати. Співпраці з ГПУ «Полтавагазвидобування» у нас дуже багато, — зазначає Віталій Луценко.

Спільно реалізуються різного роду проекти. Співпраця із газовидобувними підприємствами — це можливість для громади планувати ініціативи наперед.

— У нас в селі була дуже велика проблема — відсутня питна вода. За три роки співпраці ми протягнули по всьому селу водопровід. Відновили понад 7 км і зараз роботи на стадії завершення, тобто буде ще 9 км. До кожного двору проведемо водопроводи. Часто ламаються артезіанські свердловини, то ГПУ «Полтавагазвидобування» допомагає нам їх відновлювати, бо вони мають кваліфікованих спеціалістів, — говорить пан Віталій.

У минулому році в селі проведений ремонт доріг за рахунок ренти на загальну суму 800 тисяч. Від центру до школи прокладено 450 метрів суцільного асфальту.

— У нас усе під склом, все прозоро. Кожна людина бачить, хто чим займається. Ми використали 270 тис. грн на цей капітальний ремонт сільради. У минулому році за рахунок ренти ми провели ремонт школи та їдальні. Зробили стелю й освітлення, — розповідає голова села.

Більша рента — більші можливості, тому Плішивецька громада планує об'єднатись із сусідніми селами та створити ОТГ

Плішивецька сільрада наразі не входить до жодної об’єднаної територіальної громади, тому отримує 1% від рентних платежів — це приблизно 4 млн грн на рік. Об’єднання дозволить отримувати втричі більшу ренту від видобутку газу та газоконденсату на території села.

— Давно хотіли зробить, щоб у нас було ОТГ з адміністративним центром у Великих Будищах, бо там і населення більше, і видобуток теж, фінансів відповідно теж. Ми вже два, а то і більше років йдемо до цього. Нарешті, у цьому році люди переконались, що треба об’єднатися. Так як у нас буде 3 %, а не 1 %. І видобуток газу — це не лише рента, а й ПДФО. Так як “завод” у нас величенький, там працює велика кількість мешканців, то 60 % ПДФО надходитиме до нашого бюджету, раніше ми їх не отримували. Хочеться створити таке невеличке «нафтогазопереробне ОТГ», — розповідає голова Плішивецької сільради Віталій Луценко.

У планах майбутньої громади створити власну пожежну частину. Сьогодні цю роль безкорисно виконує ГПУ «Полтавагазвидобування». Усе через відстань до міста Гадяч, де знаходиться найближча пожежна частина.

Хочеться, щоб село розвивалось. Щоб були усі необхідні послуги у сільраді чи при ОТГ. Щоб людина не думала, що їй треба їхати для того, щоб отримати паспорт у бюро, чи за довідкою, а тут на місці все можна було зробити. Хотілось би, щоб і надалі у нас була така співпраця, додає голова Плішивецької сільради Віталій Луценко.

Довідково: ГПУ «Полтавагазвидобування» філія державної газовидобувної компанії АТ «Укргазвидобування», що забезпечує близько 75 % від загального видобутку газу в Україні.

Рена Дарсанія

#рента #видобування #нафта
Оголошення
live comments feed...