15:30, 9 липня 2019 р.
Надійне джерело
На Полтавщині будуть робити операції на відкритому серці
5 липня у поліклініці КНП «Лубенська лікарня інтенсивного лікування» фахівці Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова провели консультативний прийом пацієнтів, а директор Інституту, професор Василь Лазоришинець розповів про перспективи розвитку кардіохірургічної допомоги в регіонах і співпрацю з медиками Полтавщини.
Разом із фахівцями НІССХ імені М.М. Амосова до Лубен прибули народний депутат України Костянтин Іщейкін, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, головний експерт ДОЗ ОДА з напрямку «Терапія» Іван Шумейко, головний лікар Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру Костянтин Вакуленко, лікарі вторинного і первинного рівня Лубенського району.
– Лубенська лікарня інтенсивного лікування – центр Західного госпітального округу, і в процесі створення відділення невідкладних станів важливе розуміння лікарями сучасних стандартів надання кардіологічної та кардіохірургічної допомоги, – зауважує Віктор Лисак. – Ми дякуємо Василю Лазоришинцю за цей візит і лекцію, під час якої медики усіх рівнів мали змогу побачити можливості вітчизняної кардіохірургічної служби, потужність інституту, складність втручань, які виконують українські лікарі.
На лікування до інституту направляються пацієнти зі складними патологіями з усієї України, яким неможливо допомогти в лікарнях третинного рівня. За минулий рік хірурги НІССХ імені М.М. Амосова виконали більше 5 тисяч операцій і майже 4 тисячі хірургічних маніпуляцій. Паралельно співробітники інституту займаються розвитком кардіоцентрів у регіонах і проводять виїзні консультативні прийоми. Важливим напрямком надскладних оперативних втручань є військова кардіохірургія для подолання наслідків бойових травм і патологій (поранення серця і грудної клітки, травматичні аневризми аорти, обрив хорд клапанів серця, гострий ІЕ тощо).
У Лубнах троє фахівців за кілька годин оглянули 26 дорослих пацієнтів і чотири дитини.
– Із 30 оглянутих пацієнтів 24, на жаль, потребують серйозної кардіохірургічної допомоги. Вони її отримають у нашому інституті. Найпоширеніша патологія – ішемічна хвороба серця. У дітей – вроджені вади серця, – прокоментував результати виїзду директор Інституту Василь Лазоришинець. – Під час моєї лекції медики мали змогу ознайомитись із станом кардіохірургічної допомоги у світі і в Україні. За рік ми прооперували більше 8 тисяч пацієнтів, а результати лікування у деяких пацієнтів кращі, ніж після європейських чи американських шпиталів. Ми давно використовуємо світові технології та вдосконалюємо методики. Відзначу, що ми давно співпрацюємо із закладами охорони здоров’я Полтавської області. Нещодавно у нас була пацієнтка з Полтавщини на 36 тижні вагітності з пухлиною серця. Мультидисциплінарна команда зробила їй кесарів розтин, дитинка з’явилась на світ здоровою, але мама потребувала трансплантації серця. Потім я виступав на одному акушерському форумі, де були присутні народні депутати, розповів про цей унікальний випадок, і вони допомогли з документами, щоб відправити її до Білорусі. І тамтешні колеги пересадили їй серце, через 10 днів пацієнтка повернулась до нас. Зараз вона вже вдома, тепер Департамент охорони здоров’я опікується забезпеченням імуносупресивною терапією. Наші фахівці працюють по двох основних напрямках: надання екстреної допомоги при гострому коронарному синдромі (професор Сергій Сало десятки разів приїздив до Полтави з майстер-класами і виконував спільно з місцевими фахівцями оперативні втручання) і електрофізіологічні втручання (неодноразово приїздив завідувач відділення лікування аритмій із рентгенопераційною Борис Кравчук, який оперував пацієнтів у Полтаві, поки ми працювали в Лубнах). Наступний етап – на Полтавщині почнуть виконувати операції на відкритому серці після того, як завершиться комплектація нового кардіоцентру.
Ініціатор побудови сучасного кардіоцентру для всієї області – народний депутат України Костянтин Іщейкін, ректор УМСА В’ячеслав Ждан і директор ДОЗ ОДА Віктор Лисак налагоджували співпрацю з фахівцями НІССХ імені М.М. Амосова. Нині вони опікуються найважливішою складовою кардіохірургічної служби – підготовкою кадрів.
– Будівля вже майже завершена, навіть є апаратура, потрібні спеціалісти. І я вдячний колективу інституту за те, що вони приїздять до нас, консультують пацієнтів і вчать наших лікарів. Це реальне наближення високоспеціалізованої допомоги до людей, якого ми прагнемо. Також мене турбує потенціал центру Західного госпітального округу і забезпечення інфраструктури доставки пацієнтів – від наявності спецтранспорту до відремонтованих доріг. Хвороби системи кровообігу – причина смертності українців номер один, а мешканці нашої області хворіють більше, ніж в інших регіонах. Тому доступність і високий рівень спеціалізованої медичної допомоги, без перебільшення, – найважливіший пріоритет у сфері охорони здоров’я, який я продовжуватиму адвокатувати, – зазначає Костянтин Іщейкін.
Публікація підготовлена за матеріалами прес - служби ДОЗ ОДА
Раніше ми розповідали У Полтавській облсній лікарні викнали унікальну операцію на серці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Оголошення
11:54, 10 жовтня
16:11, 16 жовтня
08:36, 5 листопада
11:28, Вчора
08:38, 26 жовтня
live comments feed...