• Головна
  • Як Полтава Івана Купала зустрічала (ФОТО, ВІДЕО)
10:45, 7 липня 2019 р.
Надійне джерело

Як Полтава Івана Купала зустрічала (ФОТО, ВІДЕО)

Як Полтава Івана Купала зустрічала (ФОТО, ВІДЕО)

6-го липня у садибі Панаса Мирного відбулося свято Івана Купала, яке відвідали кілька сотень мешканців Полтави. 

Біля мальовничого ставка гостей зустрічали чарівні мавки. Атмосферу свята створювали стрічки, вінки, якими було прикрашене подвір’я. Для гостей постійно виступали творчі колективи із купальськими піснями та тематичними танцями.

Просто на подвірї лежали трави, із яких усі бажаючі – і молоді, і старші – плели вінки. Поруч розташовувались гойдалки, лежало запашне сіно та ковдри, на яких могли сидіти гості свята.

Свято не обійшлося без містичних персонажів – Водяника, мавок, відьом та чорта. Бажаючі могли сфотографуватися із учасниками купальського дійства або скористатися однією із численних фотозон – зробити знімок у дерев’яному човні, що стояв біля берега, або, навіть, разом із таємничою квіткою папороті.

Особливу увагу привертали до себе красуні-дівчата, які представляли авторські вінки Ірини Григорової з «Артландії».

Варто відзначити, що на святі гостей пригощали виключно неалкогольними напоями – соками, узваром, мінералкою. Тому у працівників поліції, які забезпечували охорону громадського порядку, було зовсім небагато роботи.

Близько девятої вечора на подвірї запалили два багаття. Навколо великого дівчата у вінках водили хороводи та співали купальських пісень. А через менше бажаючі могли пострибати, аби за давньою традицією за допомогою вогню очиститися від усього негативного.

Всі фото із купальського свята дивіться у нашому розділі "Фотозвіти".

#Полтава #Івана Купала #свято #вінки #мавки #Панаса Мирного
Оголошення
live comments feed...