• Головна
  • У Полтаві побувала міністр освіти Лілія Гриневич: розповіла про зростання кількості першокласників, збільшення фінансування освіти та скорочення черг до дитячих садків (ВІДЕО, ФОТО)
15:50, 6 липня 2019 р.
Надійне джерело

У Полтаві побувала міністр освіти Лілія Гриневич: розповіла про зростання кількості першокласників, збільшення фінансування освіти та скорочення черг до дитячих садків (ВІДЕО, ФОТО)

У Полтаві побувала міністр освіти Лілія Гриневич: розповіла про зростання кількості першокласників, збільшення фінансування освіти та скорочення черг до дитячих садків (ВІДЕО, ФОТО)

6-го липня Полтаву відвідує Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич. У Полтавському педагогічному університеті імені Короленка бере участь у нараді із освітянами міста та області.

Лілія Гриневич приїздить до університету близько 11:50. Із своїми помічниками одразу прямої до актової зали університету, де відбувається нарада. Дякує освітянам, що витратили на зустріч із нею частину вихідного дня.

Виступає близько півгодини. Говорить, що міністр ніколи не зможе реалізувати реформу без допомоги вчителя. Також наголошує, що рушієм будь-якої реформи має бути фінансування. І демонструє різницю у цифрах бюджету, спрямованого на галузь освіти у різні роки: 129,4 мільярди гривень – у 2016-му році та 246 мільярдів гривень – у 2019-му.

Багато говорить про реформу Нової української школи. І додає, що головними рушіями цієї реформи мають бути директори навчальних закладів. Нагадує, що лише на Нову українську школу уряд виділив мільярд у минулому році та мільярд - у поточному.

Розповідає про зростання кількості «першачків» в українських школах – 450 тисяч минулого року та  майже 500 тисяч – у цьому році. Про те, що усі вони - індивідуально та на класи - отримають набори від Lego для цікавого навчання.

Далі міністр наводить результати дослідження серед учнів 4-их класів. У цьому дослідженні порівнювали успішність у читанні та математиці учнів мало наповнених класів – до 15 учнів та класів, де понад 15 школярів. За результатами дослідження, учні тих класів, де було мало дітей, демонстрували гірший рівень знань.

-Цю ж тенденцію підтверджують порівняння результатів ЗНО у малокомплектних школах та школах зі звичайною наповнюваністю! – додає Лілія Гриневич.

При цьому підкреслює, що ніде у світі не придумали кращої альтернативи маленьким школам, ніж створення опорних закладів і підвезення туди дітей на шкільних автобусах.

Після півгодинного виступу міністр освіти та науки відповідає на питання колег-освітян. Її запитують про реформу у старшій школі, про можливість зупинки реформи освіти після виборів до парламенту, про розподіл по школах мультимедійних комплексів, а також про перспективи дошкільних навчальних закладів.

Лілія Гриневич на частину питань відповідає одразу, частину прохає передати у письмовому вигляді.  Зокрема на питання про дошкільні навчальні заклади відповідає, що три роки тому була черга до дитячих садків у 96 тисяч дітей. За три роки її скоротили, але 33 тисячі дітей все ще стоять у черзі до освітніх закладів.

На завершення зустрічі ректор педагогічного університету імені Короленка Микола Степаненко дякує Лілії Гриневич за візит та обіцяє, що у навчальному закладі готуватимуть кадри, які допомагатимуть змінювати українську освіту.

Нагадаємо, раніше у Полтаві міністр культури Євген Нищук розповів про мільярд на українське кіно.

#Полтава #Гриневич #міністр освіти #педуніверситет #Нова українська школа
Оголошення
live comments feed...