• Головна
  • 5 липня – Всесвітній день бікіні та інші події дня
09:32, 5 липня 2019 р.
Надійне джерело

5 липня – Всесвітній день бікіні та інші події дня

5 липня – Всесвітній день бікіні та інші події дня

Народні свята

У народі 5 липня відзначається Ульянин або Євсєєв день. Вважалося, що це найсприятливіший період для чищення колодязів. Головна прикмета дня: дощ на Євсея - до багатого врожаю хліба.

5 липня: історичні події

В 1687 Ньютон опублікував закон всесвітнього тяжіння.

У 1748 році Михайло Ломоносов сформулював закон збереження матерії і руху.

У 1943 році в ході Другої світової війни почалася Курська битва.

У 1954 році відбувся перший випуск телевізійних новин Бі-Бі-Сі.

У 1954 році Елвіс Преслі записав свою першу пісню "That's All Right".

У 1991 році була заснована посада президента України.

У 1946 році - день народження купальника-бікіні.

5 липня 1946 року в Парижі, на показі мод в басейні Молітор Пул відбулася прем'єра бікіні — модель Мішелін Бернардіні вперше продемонструвала купальний костюм, що складався з невеликих за розміром двох окремих частин, створений модельєром Луї Ріердом.

Європейські жінки почали носити купальні костюми-двійки ще в 30-і роки. Вони складались з топа і шортів досить великих по об'єму, щоб прикрити пупок і більшу частину тіла. В США купальні костюми з двох частин з'явились в роки Другої Світової війни, коли відчутними стали проблеми з тканинами.

У 1946 році, після перемоги у війні, французькі модельєри запропонували публіці моделі одягу, що давали людині відчуття свободи і невимушеності. Це стосувалось і купальників. Жак Хайм і Луї Ріерд запропонували два прототипи бікіні. Хайм назвав свою модель "атом" і пропагував її під гаслом "найменший у світі купальний костюм". Модель Ріерда, котра складалася із ліфчика і двох трикутників, з'єднаних вузькою смужкою, була значно менша за розміром і рекламувалась як "менший від найменшого у світі купального костюма". Він назвав її "бікіні" по назві атола Бікіні, де невдовзі перед тим американці випробували атомну бомбу.

У Ріерда виникли проблеми із пошуком професійної манекенниці, котра б продемонструвала на публіці цей явно скандальний наряд. Тому він звернувся до Мішлен Бернардіні, танцівниці, готової вийти на подіум і оголеною. Після свого тріумфального виступу Бернардіні отримала більше 50 тисяч листів від фанів і здобула світову славу.

Сьогодні бікіні — це вже зовсім не "писк сезону", особливо в Бразилії і на Середземномор'ї, де особливою популярністю користується "монокіні", костюм, що складається лише з нижньої частини бікіні.

Іменинники 5 липня

Сьогодні свої іменини святкують: Василь, Гаврило, Геннадій, Григорій, Зінаїда, Уляна. Федір.

Раніше ми розповідали Загублений кролик шукає господаря

#свято #історія #звичаї
Оголошення
live comments feed...