• Головна
  • 4 липня в історії та суспільному житті
08:30, 4 липня 2019 р.
Надійне джерело

4 липня в історії та суспільному житті

4 липня в історії та суспільному житті

День судового експерта України

Щорічно 4 липнянаша країна відзначає професійне свято – День судового експерта України. Воно  було засноване третім Президентом України Віктором Ющенком .

Православне свято 4 липня

У православній церкві 4 липня відзначали пам'ять святого Іуліана Тарсійского, який постраждав за віру під час гонінь, організованих імператором Максиміліаном в Антіохії. Пізніше були виявлені мощі Юліана, що  мають чудодійну силу, оскільки над ними стали відбуватися чудеса.

Народні прикмети на 4 липня

Прийнято було саме на Ульянів день збирати липу, котра  згідно з давніми віруваннями і прикметами, могла рятувати людину від пристріту.

Важливі події в історії

У 1819 році з Кронштадту в навколосвітнє плавання вирушили шлюпки "Схід" і "Мирний" під командуванням Беллінсгаузена і Лазарєва. Ця експедиція відкрила шостий континент – Антарктиду.

1862 рік – під час прогулянки на човні Темзою, письменник  Льюїс Керролл розповів Алісі Ліддел та її сестрам вигадану історію про дівчинку, яка провалилася в кролячу нору. Так народилася " Аліса в країні чудес".

1991 року в Києві вийшов перший номер газети "Україна молода".

У 2005 році – снаряд, запущений апаратом "DeepImpact" потрапив в комету "Темпеля-1" і відколов від неї шматок. Цей експеримент був організований НАСА, щоб уточнити теорії походження та еволюції Сонячної системи.

Хто народився 4 липня

  • 1790 рік – Джордж Еверест, англійський геодезист, на честь якого назвали виміряну ним Джомолунгму.
  • У 1926-му – Альфредо ді Стефано, аргентино-іспанський футболіст, форвард. Видатний футболіст світового класу. Всього в лігових матчах провів 521 гру і забив 377 голів.

  • У 1930 році народився Фрунзе (Мгер) Мкртчян, вірменський кіноактор. Зіграв дядька Ніни в "Кавказькій полонянці". Загалом зіграв у 36-ти фільмах.

Раніше На Полтавщині виявили ботулізм у ставкової риби 

#свято #історія #звичаї
Оголошення
live comments feed...