• Головна
  • Українців чекає «дематюкація»? На сайті Верховної Ради зареєстрували законопроект проти матюків
14:30, 3 липня 2019 р.
Надійне джерело

Українців чекає «дематюкація»? На сайті Верховної Ради зареєстрували законопроект проти матюків

Українців чекає «дематюкація»? На сайті Верховної Ради зареєстрували законопроект проти матюків

Законопроект 10414 зареєструвала 2-го липня народний депутат Ольга Богомолець.

У пояснювальній записці до нього вказала, що головною метою Закону є боротьба із використанням лайки під час телерадіопередач, публічних виступів, а також під час розповсюдження матеріалів із матюками у ЗМІ (у тому числі – в Інтернеті).

При цьому у проекті закону Кабінету Міністрів України пропонують затвердити перелік слів та виразів, що містять лихослів’я.

Також у пояснювальній записці йдеться про те, що нецензурна лайка ніколи не була властива українцям і прийшла до нас із Росії.

"Українцям історично була чужа примітивна брудна лайка. Вона прийшла у нашу мову як запозичення з російської культури. Лайка, яку впродовж століть насаджували російські колонізатори, сьогодні «насаджують» в публічному просторі та медіа. Українці історично і традиційно не вживали лайливих слів на кшталт тих, що побутують нині. «Хай би тебе дощ намочив!». «А щоб тебе лиха година спіткала!» — ось питомо українська «лайка», яка свідчила про зв'язок давніх українців із пантеїстичним світом природи. Українці не полюбляли і не вживали грубощів «нижче пояса» й не дозволяли собі вульгарності", - йдеться у поясненні до законопроекту.

Нагадаємо, раніше у Полтаві зняли на відео підлітків, які матюкаються і, ризикуючи життям, ходять по даху багатоповерхівки.

#Верховна Рада #законопроект #матюка #дематюкація
Оголошення
live comments feed...