• Головна
  • Нова дорога та плани на майбутнє — як співпрацюють села із АТ «Укргазвидобування»
Новини компаній
13:30, 2 липня 2019 р.
Надійне джерело

Нова дорога та плани на майбутнє — як співпрацюють села із АТ «Укргазвидобування»

Новини компаній
Нова дорога та плани на майбутнє — як співпрацюють села із АТ «Укргазвидобування»

Завдяки співпраці з газовидобувними компаніями села можуть розвиватись. Бюджети поповнюються рентою від видобутку нафти, газу та конденсату. Завдяки додатковим надходженням у селі будують дороги та реконструюють соціальні заклади.

Байрак — невеличке село у Диканському районі. На території сільської ради видобуває газ та конденсат найбільша в Україні компанія — АТ «Укргазвидобування». Оскільки Байрак ще не здобув статус об'єднаної територіальної громади, бюджет поповнюється рентою у розмірі 1% від її загального обсягу. І ця сума зростає із зростанням видобутку.

Всього за 5 місяців 2019 року до сільського бюджету нараховували 591 тисячу гривень. При цьому, рентна плата у 2018 році за цілий рік була 499 тисяч гривень. Враховуючи, що чисельність населення сягає всього 500 осіб, кошти для громади — значні.

Ми давно співпрацюємо з компанією АТ «Укргазвидобування». Вони видобувають на території села газ та конденсат. За тим як стрімко збільшується рента можна прослідкувати, що видобуток теж примножуються. Зараз вони відновлюють старі свердловини, тому такий результат, — говорить сільський голова Байрака Юрій Скляр.

Видобуток зростає — збільшуються й надходження. Кошти з ренти йдуть на ремонти будівель та інфраструктурні проекти. Сьогодні у селі прокладають нові дороги.

За їх кошти ми робили два напрямки: Рудка — Байрак і Байрак — Долина.

Вже поклали 600 метрів суцільного асфальту. Роботи продовжуються, я думаю, ще прокладуть більше кілометра, — розповідає голова села.

У планах вирішити одне з найпроблемніших питань населення — відновити водогін. Голова села впевнений — завдяки співпраці з державною газовидобувною компанією проблему ліквідують у найкоротший термін.

— Болюча тема для людей — це водогін. Його частина проведена з азбесту, а інша частина металічна. Проте стан вже не задовільний. Проривається двічі на місяць. Кошти з рентної плати також підуть на водогін, бо там великі суми, а ми зараз підрахували лише частину. Необхідно змінювати всі крани, спайки, трійники. Ми зараз шукаємо підрядників, — додає Юрій Скляр

У планах продовжувати співпрацю. Рентні платежі можна впевнено планувати на соціально-важливі проекти у селі, переконаний сільський голова.

— Ми приблизно розуміємо, скільки коштів надходитиме до бюджету. Завдяки цьому, ми обговорюємо та вирішуємо наперед, що першочергово нам необхідно зробити. Для нас важливо використовувати кошти максимально ефективно. Зараз спрямовуємо їх на дороги, водогін та наше майбутнє — дітей. А далі вже будемо дивитись на потреби. Сподіваємось, співпраця з галуззю продовжиться, — підсумовує голова Юрій Скляр.

Нагадуємо, бюджети громад, що здобули статус ОТГ, отримують 3 % від ренти, якщо село, де ведеться видобуток, не стало об’єднаною територіальною громадою, то надходження становлять 1%.

Довідково: ГПУ «Полтавагазвидобування» — філія державної газовидобувної компанії АТ «Укргазвидобування», що забезпечує близько 75 % від загального видобутку газу в Україні.

#рента #кошти #будівництво
Оголошення
live comments feed...