10:08, 19 червня 2019 р.
Надійне джерело
Реалізація державної політики в сферах соціального страхування Полтавським міським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області
Реалізацію державної політики в сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності на території міста Полтава здійснює Полтавське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – відділення).
Станом на 01 червня 2019 року у відділенні перебувало на обліку 28839 страхувальників, загальна кількість застрахованих осіб складала 129190. Кількість справ потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання склала 1165, серед них 14 осіб з інвалідністю І групи, 148 осіб з інвалідністю ІІ групи, 401 особа з інвалідністю ІІІ групи, 530 потерпілих на виробництві, які мають ступінь втрати професійної працездатності без інвалідності, та 168 електронних справ осіб, що тимчасово перемістились із районів проведення антитерористичної операції.
Упродовж п’яти місяців 2019 року відділенням було надано застрахованим особам та потерпілим від нещасного випадку на виробництві матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг на загальну суму 92,3 млн гривень.
Профілактика виробничого травматизму і безпека праці є сьогодні одним з пріоритетних завдань відділення, тому у разі нещасного випадку під час виконання службового обов’язку або профзахворювання кожен офіційно працевлаштований працівник отримає гарантовану допомогу від Фонду соціального страхування України (далі – Фонд).
Значну увагу спеціалісти відділення приділяють медичній та соціальній допомозі потерпілим. Упродовж 5 місяців 2019 року в закладах охорони здоров’я м. Полтави за рахунок коштів Фонду було проліковано 66 потерпілих на виробництві, серед яких 5 внутрішньо переміщених осіб.
Крім того, в 2019 році відділенням заплановано забезпечити 78 осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва санаторно-курортним лікуванням за рахунок коштів Фонду. Термін санаторно-курортного лікування для потерпілих з наслідками травм, захворюваннями хребта та спинного мозку становить 45 діб. Для інших категорій потерпілих – 24 доби.
Періодичність проходження курсу санаторно-курортного лікування за кошти Фонду залежить від встановленої групи інвалідності й індивідуальної програми реабілітації інваліда (ІПРІ):
- особи з інвалідністю І групи - щороку;
- особи з інвалідністю ІІ групи - один раз на два роки або щороку на підставі ІПРІ;
- особи з інвалідністю ІІІ групи - один раз на три роки, один раз на два роки або щороку на підставі ІПРІ.
Також Фонд здійснює компенсацію вартості проїзду потерпілих на виробництві до санаторно-курортного закладу та назад, у тому числі спеціалізованого транспортування із залученням спецтехніки та медичного персоналу. У разі необхідності супроводу особи з інвалідністю до санаторно-курортного закладу, якщо така потреба визначена МСЕК, Фонд фінансує витрати на перебування (проживання, харчування, витрати на проїзд) супроводжуючої особи на весь період санаторно-курортного лікування особи з інвалідністю.
Із початку року відділення направило 96 застрахованих осіб на лікування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за 7 профілями лікування: підгострий період інсультів, підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті, цукровий діабет, підгострий період захворювання легень, ускладнена вагітність, підгострий період після оперативних втручань на органах травлення, підгострий період після оперативних втручань на жіночих статевих органах.
З метою залучення потерпілих на виробництві до активного громадського життя, надання їм допомоги у психологічній, фізичній та соціальній реабілітації вже сьомий рік поспіль Фонд проводить Всеукраїнську спартакіаду “Сила духу”.
Фінальним змаганням Всеукраїнської спартакіади, що цьогоріч відбудуться 18-20 вересня в м. Ужгороді, передують регіональні змагання.
Відбірні регіональні змагання на Полтавщині серед осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва проводитимуться 25 червня 2019 року на базі дитячого оздоровчого центру “Маяк” у с. Головач Полтавського району. Участь у цьому спортивному заході візьмуть десять команд, сформованих відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області.
Спартакіада буде проводитись із наступних видів спорту: армспорт, бомбаскет, гирьовий спорт, дартс, настільний теніс, шахи. До участі у змаганнях допускатимуться особи з числа потерпілих на виробництві, які проживають на території Полтавської області, мають відповідні спортивні навички та перебувають на обліку у відділеннях управління. Одна особа може взяти участь лише в одному виді змагань.
Відстоювати честь м. Полтави на відбірних змаганнях регіональної спартакіади будуть 11 спортсменів-аматорів від відділення.
Здоров’я і спорт тісно пов’язані між собою поняття. Навіть невелика фізична активність загартовує волю, підвищує самооцінку й опірність стресам та повертає людині внутрішню рівновагу. Фахівці відділення переконані, що подібні заходи лише додають віри й впевненості в правильності кроків щодо залучення полтавців з особливими потребами до активного життя.
Полтавське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
16:11, 16 жовтня
live comments feed...