• Головна
  • Ремонтні роботи у бібліотеці-філіалі для дітей № 9 на завершальному етапі
11:30, 7 червня 2019 р.
Надійне джерело

Ремонтні роботи у бібліотеці-філіалі для дітей № 9 на завершальному етапі

Ремонтні роботи у бібліотеці-філіалі для дітей № 9 на завершальному етапі

Полтавська міська централізована бібліотечна система нині переживає період змін: просто бібліотеки перетворюються у великі осередки для розвитку, духовного та емоційного збагачення, а також спілкування. Нині в бібліотеках міста проводяться ремонтні роботи, що дозволять втілити ініціативу перетворення в життя. Проводяться роботи і в бібліотеці-філіалі № 9, що за адресою: вул. Степана Халтуріна, 19. Перевірити хід ремонтних робіт з робочим візтом до закладу завітали представники міської влади.

Бібліотека-філіал № 9 заснована у 1948 році. Фонд бібліотеки складає 51 тисяч примірників, а щорічна кількість користувачів – 4,5 тисяч осіб. Завідувач бібліотеки-філіалу для дітей № 9 Вікторія Дідик розповіла, що приміщення надзвичайно потребувало ремонту, адже йому вже багато років. Так, у березні ремонтні роботи розпочалися. За цей час тут повністю замінили проводку, капітально відремонтували стіни, підлогу та стелю, крім того закупили і нові книги.

Ремонтні роботи у бібліотеці-філіалі для дітей № 9 на завершальному етапі, фото-1

– У деяких приміщеннях читального залу ремонтні роботи якісь проводились, а в книгосховищах – взагалі не було, – розповіла Вікторія Дідик. – Читачі, щойно розпочався ремонт, лякалися, бо думали, що бібліотеки вже не буде. Потім, коли побачили, що тут просто все вдосконалюють, заспокоїлись. Тепер вони дуже радіють, адже багато чого зроблено. Бібліотека неначе отримала нове життя.

Директор Полтавської міської централізованої бібліотечної системи Таміла Дузенко розповіла, що бібліотека має два абонементи для обслуговування читачів-учнів молодшого, середнього та старшого шкільного віку, спільний читальний зал із зоною надання Інтернет-послуг (3 робочі станції) та Wi-Fi.

– Ми хочемо, щоби бібліотеки не були такі класичні, які мають тільки абонемент і читальну залу. Бібліотеки зараз будуть працювати по-іншому: матимуть мультифункціональні зони і я думаю, що ті читачі, які ходять сюди будуть задоволені послугами.

Ремонтні роботи у бібліотеці-філіалі для дітей № 9 на завершальному етапі, фото-2

Торік у бібліотеці-філіалі № 9 були замінені вікна на загальну суму понад 250 тисяч гривень. Цього ж року на капітальні ремонти з міського бюджету було спрямовано більш ніж 1 мільйон гривень. Депутат міської ради Андрій Матковський зауважив, що бібліотека-філіал № 9 не єдина, яка нині перетворюється у відкриту платформу для усіх:

– Влітку розпочато ремонт в усіх бібліотеках нашого міста. Ми хочемо створити комфортні умови для тих людей, які тут працюють і для тих, хто їх відвідує: для дітей, для дорослих. Ми хочемо створити у кожному мікрорайоні нашого міста ось такі осередки духовності та культури і робимо для цього все можливе.

Незважаючи на ремонт, бібліотека весь час відкрита для своїх читачів. А урочисте відкриття з оновленим ремонтом відбудеться вже незабаром.

Довідково: Багатоаспектна діяльність бібліотеки включає задоволення інформаційних запитів користувачів-дітей; рекомендація кращих творів, що сприяють вихованню у дітей моральних цінностей; допомогу у доборі літератури для виконання завдань навчальних програм; сприяння оволодінню знаннями і умінням, необхідними для самостійної трудової діяльності; рекомендацію літературної класики різних часів і народів: учні 1-9 класів знайомляться з книгою на виставках, беруть участь в вікторинах, іграх, конкурсах та інших заходах, які проводяться працівниками бібліотеки.

На базі бібліотеки реалізовувався проект «Поліція і спільнота» (програма ПОЛіС від Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в партнерстві з Міністерством Внутрішніх Справ України, Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO) за фінансової підтримки Відділу з правоохоронних питань (INL) Посольства США). Було проведено серію заходів, спрямованих на побудову довіри до української поліції та підвищенню обізнаності городян про діяльність Національної патрульної поліції, розуміння її ролі у вирішення нагальних місцевих проблем.

Колектив бібліотеки працює за власними малими проектами. Один з них – «Скарбниця нашого народу» по популяризації літератури краєзнавчо-народознавчої тематики. У співпраці зі співробітниками обласного краєзнавчого музею ім. В. Кричевського проводяться майстер-класи, етнографічні свята тощо.

На третьому Форумі волонтерів м. Полтави за результатами конкурсу волонтерських проектів «Робимо світ кращим» та активну роботу по сприянню розвитку волонтерського руху загін бібліотеки-філіалу (проект «Не все одно!», проведення інформаційно-просвітницьких заходів з питань запобігання булінгу, домашнього насилля, в тому числі і насилля проти дітей, гендерній дискримінації, торгівлі людьми) був нагороджений подякою від міської влади (2018 рік).

Популяризація бібліотеки ведеться і за допомогою блогу «Веселий бібліомайданчик».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #бібліотека #ремонт #міська рада
Оголошення
live comments feed...