07:30, 7 червня 2019 р.
Надійне джерело
Полтавська журналістка знімає фільм про Олену Пчілку
Розпочалися зйомки фільму до 170-річчя з дня народження Олени Пчілки, письменниці, перекладачки, етнографині, громадської діячки, меценатки, матері Лесі Українки. Документальну стрічку замовила Гадяцька районна адміністрація з ініціативи начальниці відділу культури Катерини Кувшинової. Як відомо, Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка) народилась у Гадячі, сюди ж повертали її життєві дороги.
Авторка фільму — відома журналістка і поетеса Інна Дідик. Два роки тому вона співпрацювала із Катериною Кувшиновою, знімаючи кілька серій документальної стрічки «Лесиними стежками». Робоча назва майбутньої картини — «Берегиня Драгоманівського роду». Можливо, фільм вийде під іншою назвою.
— Це буде переважно той період, — розповідає Інна Дідик, — коли вже Лесі Українки немає, після 1913 року. Це сім років життя Олени Пчілки в Гадячі. Але не тільки. Там буде паралельна розповідь про дитинство, згадки про різні часи її життя, але все ж головна сюжетна лінія — гадяцький період.
Перед тим, як написати сценарій, Інна Дідик ретельно вивчала документи, пов’язані з Оленою Пчілкою, занурювалась у тогочасне життя Драгоманівського роду.
— Представники роду Драгоманових для мене вже як рідні, це щось дуже особисте, тому що я стільки про Лесю перечитала. Нині, коли я готую фільм про Олену Пчілку, вона мені чимось мою маму нагадує. Моя мама була вчителькою, дуже суворою, але справедливою, дуже вимогливою. І через таке особисте я побачила по-іншому Олену Пчілку: скільки вона багато всього встигла зробити! Це така патріотка! Скільки вона вихованням займалася, і своїх, і чужих дітей.
Зйомки відбуваються у Гадячі і Полтаві. Нинішній Гадяцький науковий ліцей-інтернат пам’ятає, як Олена Пчілка під час відзначення дня народження Тараса Шевченка огорнула погруддя поета жовто-блакитним прапором. У Гадяцькій гімназії, що носить ім’я великої землячки, заснували єдину в Україні премію імені Олени Пчілки. А в садибі Панаса Мирного у Полтаві не раз гостювала родина Драгоманових-Косачів. Тож саме на цих локаціях зосередилась знімальна група, яку всюди радо прийняли і надали всі необхідні матеріали для роботи. У літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного дозволили навіть доторкнутися до пера письменника і посидіти на його меблях.
У процесі роботи з’ясувалося, що на Полтавщині майже не збереглося артефактів, пов’язаних із проживанням тут Олени Пчілки і її рідних. Однак Інну Дідик і її команду (Дмитра Старикова, Олександра Черкуна, Інну Гончар) це не спиняє. За їхніми плечима – багато творчих робіт, які були визнані на всеукраїнському і міжнародному рівнях. Почекаємо, доки фільм «Берегиня Драгоманівського роду» теж поповнить творчу скарбницю, цього разу — пам’яті про нашу велику землячку.
Інна Гончар
Раніше ми розповідали У Полтаві пропонують зняти прапори з орла
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
Вчора
16:13
Вчора
15:12
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:12, 10 грудня
15:52, 5 грудня
17:40, 29 листопада
117
23:39, 10 грудня
21:05, 1 грудня
4
live comments feed...