• Головна
  • Полтавська журналістка знімає фільм про Олену Пчілку
07:30, 7 червня 2019 р.
Надійне джерело

Полтавська журналістка знімає фільм про Олену Пчілку

Полтавська журналістка знімає фільм  про  Олену Пчілку

Розпочалися зйомки фільму до 170-річчя з дня народження Олени Пчілки, письменниці, перекладачки, етнографині, громадської діячки, меценатки, матері Лесі Українки. Документальну стрічку замовила Гадяцька районна адміністрація з ініціативи начальниці відділу культури Катерини Кувшинової. Як відомо, Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка) народилась у Гадячі, сюди ж повертали її життєві дороги.

Авторка фільму — відома журналістка і поетеса Інна Дідик. Два роки тому вона співпрацювала із Катериною Кувшиновою, знімаючи кілька серій документальної стрічки «Лесиними стежками». Робоча назва майбутньої картини «Берегиня Драгоманівського роду». Можливо, фільм вийде під іншою назвою.

— Це буде переважно той період, — розповідає Інна Дідик, — коли вже Лесі Українки немає, після 1913 року. Це сім років життя Олени Пчілки в Гадячі. Але не тільки. Там буде паралельна розповідь про дитинство, згадки про різні часи її життя, але все ж головна сюжетна лінія гадяцький період.

Перед тим, як написати сценарій, Інна Дідик ретельно вивчала документи, повязані з Оленою Пчілкою, занурювалась у тогочасне життя Драгоманівського роду.

Представники роду Драгоманових для мене вже як рідні, це щось дуже особисте, тому що я стільки про Лесю перечитала. Нині, коли я готую фільм про Олену Пчілку, вона мені чимось мою маму нагадує. Моя мама була вчителькою, дуже суворою, але справедливою, дуже вимогливою. І через таке особисте я побачила по-іншому Олену Пчілку: скільки вона багато всього встигла зробити! Це така патріотка! Скільки вона вихованням займалася, і своїх, і чужих дітей.

Зйомки відбуваються у Гадячі і Полтаві. Нинішній Гадяцький науковий ліцей-інтернат пам’ятає, як Олена Пчілка під час відзначення дня народження Тараса Шевченка огорнула погруддя поета жовто-блакитним прапором. У Гадяцькій гімназії, що носить ім’я великої землячки, заснували єдину в Україні премію імені Олени Пчілки. А в садибі Панаса Мирного у Полтаві не раз гостювала родина Драгоманових-Косачів. Тож саме на цих локаціях зосередилась знімальна група, яку всюди радо прийняли і надали всі необхідні матеріали для роботи. У літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного дозволили навіть доторкнутися до пера письменника і посидіти на його меблях.

У процесі роботи зясувалося, що на Полтавщині майже не збереглося артефактів, повязаних із проживанням тут Олени Пчілки і її рідних. Однак Інну Дідик і її команду (Дмитра Старикова, Олександра Черкуна, Інну Гончар) це не спиняє. За їхніми плечима – багато творчих робіт, які були визнані на всеукраїнському і міжнародному рівнях. Почекаємо, доки фільм «Берегиня Драгоманівського роду» теж поповнить творчу скарбницю, цього разу памяті про нашу велику землячку.

Інна Гончар

Раніше ми розповідали У Полтаві пропонують зняти прапори з орла

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фільм #ювілей #пчілка
Оголошення
live comments feed...