• Головна
  • Фестиваль "Діалог культур" у Полтаві : ідеї, переможці, враження
11:29, 23 травня 2019 р.
Надійне джерело

Фестиваль "Діалог культур" у Полтаві : ідеї, переможці, враження

Фестиваль "Діалог культур" у Полтаві : ідеї, переможці, враження

Фестиваль моди «Діалог культур» (що відбувся у рамках Днів Європи в Україні) та Міжнародний конкурс краси «Юні Король і Королева 2019» завершено. Чи змогла Полтава обрати гідних? За якими критеріями оцінювали члени журі учасників та учасниць із Литви, Латвії, різних міст України?

"Вміння триматися, ритм, хода, посмішка, шарм, стиль і витонченість, своєрідна грація. А ще - дуже багато моментів, які не можна описати словами і обмежити технікою виконання. Це відчуття, враження, задоволення і гордість котрі виникають у свідомості, коли ти дивишся на котрогось із учасників", - каже керівниця дитячої студії Литовського фонду «Єднання» Раса Казенас про критерії, на які спиралися члени міжнародного журі, оцінюючи виходи конкурсантів.

За правилами конкурсу учасники мали змагатися у кількох номінаціях: вихід в офіційній формі фестивалю, національний костюм, інтерпритація на тему "колекція від Діор", вечірня сукня. Про концепцію конкурсу директорка модного центру "Age of Beauty" Ольга Агеєва:

"Конкурс краси та моди "Юні Король та Королева" ми проводимо з 2008 року. За одинадцять років вже отримали колосальний досвід. На сцені у театрі перетнулися одночасно кілька різних стилів, зустрілися різні школи, варіювався досвід та змінювалися калейдоскопом фантазійні колекції. Вражали техніки народних вишивок, крій, бачення. Особлива насолода від костюмів зроблених руками батьків, а чи й власними. У них - досвід поколінь, філософія цілих етносів, спільне і відмінне культур та народів. Мабуть, саме в цьому і є "сіль" конкурсу краси у рамках Міжнародного фестивалю".

Проведення цьогорічного "Діалогу культур" стало можливим тоді, коли навколо нього об"єдналися Департамент культури і туризму Полтавської облдержадміністрації, Полтавське обласне відділення Українського фонду культури та Центр дитячої моди "Століття краси". Разом вони змогли гідно прийняти учасників з різних країн (Литва, Латвія), забезпечити культурно-просвітницьку триденну програму у межах області (гості були у Мгарі, Гоголевому, робили ляльок-мотанок у Краєзнавчому музеї під керівництвом відомої майстрині Наталки Свиридюк).

Фестиваль залишив після себе п"янкий післясмак: нові ідеї, нові знайомства, нові відчуття та новий досвід. Як і конкурс. Нові Королі та Королеви поїхали до Литви та Латвії, і залишилися також в Україні. Вони - діти, які точно понесуть далі із собою у життя відчуття тріумфу і визнання. Діти, які вміють "тримати удар", виходити із власної зони комфорту і з честю нести корону та королівський титул, бо ж до нього довелося пройти чимало кілометрів тернистих стежок навчання, тренувань, поразок та злетів.

Журі оцінило роботу конкурсантів. Головні корони серед дебютантів отримали:

- Єва Михайлик (група 5-7 років);

- Ліза Глушко, Shadrakow Edvinas (група 8-10 років);

- Karkaite Goda, Діана Кононенко (група 11-13 років).

Володарками супер Гран-прі стали:

- Ангеліна Шинкаренко (Україна)

- Lisicina Dzylija (Латвія)

- Kyrmyte Adriana (Литва)

У рамках Міжнародного фестивалю "Діалог культур" журі також відзначило Гран-прі експресивну колекцію "Total red" литовського клубу MIKS (керівник Чеслав Чесас).

Фестиваль "Діалог культур" у Полтаві : ідеї, переможці, враження, фото-14

Переможці конкурсу «Юні Король та Королева» отримали право на участь в Міжнародних конкурсах краси та творчості, участь у телепроектах, рекламних кампаніях, а також у проектах дитячих та молодіжних видань на пільгових умовах.

Ольга Гладченко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#діалог культур #мода #департамент культури і туризму

Коментарі

Оголошення
live comments feed...