• Головна
  • Які перспективи нова партія Гройсмана має на Полтавщині?
10:10, 17 травня 2019 р.
Надійне джерело

Які перспективи нова партія Гройсмана має на Полтавщині?

Які перспективи нова партія Гройсмана має на Полтавщині?

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман формує нову політичну силу для участі у виборах до Верховної Ради України. Чи зможе це оновити, а то й змінити порядок денний української політики? Хто на Полтавщині цю ініціативу підтримує?

Як і з ким?

Майбутня партія Володимира Гройсмана матиме центристську позицію.

«Я все ж вважаю, що центр є для мене найбільш зрозумілим. І я думаю, що він є більш правильним для самої держави», – сказав Володимир Гройсман в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Команду формують «на рівні громад, міст, районів і областей». Адже, як засвідчує практика, саме така команда, яка генерує ідеї та здатна їх впроваджувати у реальне життя, має всі шанси стати по-справжньому успішною.

«Я б хотів, щоб це була достатньо якісна з точки зору професійності та здатності політична сила. Насправді можу сказати, що зараз шукаю людей, які могли би бути достатньо результативними», – зазначає Володимир Гройсман.

Щодо шансів Прем’єр-міністра сформувати політичну силу, яка пройде до парламенту за будь-якої виборчої системи, то експерти вважають їх високими.

«Гройсман – молодий, він належить до того ж покоління, що й Зеленський. Вони ровесники, як Арсеній Яценюк і багато інших. Зараз починається епоха людей цього віку. У Володимира Борисовича є стартовий рейтинг, який дозволяє боротися за проходження партії в парламент», − каже політолог Володимир Фесенко.

Скільки?

20 % − саме така частина населення, за даними останніх опитувань, довіряє (або швидше довіряє) Володимирові Гройсману. І не безпідставно. Адже високий рейтинг чинного Прем’єра передусім зумовлений позитивними змінами в країні. Це підтверджує і експертне опитування оцінки роботи Кабміну, проведене «Агентством моделювання ситуацій». За його даними, 85,2% з 30 опитаних експертів вважають: загальноекономічна ситуація в країні за три роки діяльності уряду Володимира Гройсмана суттєво покращилася. Власне, саме для продовження важливих і високо оцінених людьми реформ Володимир Гройсман повинен здобути значне депутатське крило в парламенті, і чим численнішим воно буде, тим рішучіші перетворення його команда зможе здійснити.

«Вважаю, що ще дуже багато чого потрібно зробити. Для цього потрібна розумна більшість, розумна коаліція у парламенті, зразка 2019 року. Тоді Україна буде сильною і буде розвиватись», – наголошує Володимир Гройсман.

Чому?

Якщо ми хочемо позитивних змін і надалі – іншого шляху, аніж підтримати команду Володимира Гройсмана, у нас немає. У цьому переконана одна з першопрохідців децентралізаційної реформи, очільниця Омельницької ОТГ Кременчуцького району Олександра Шереметьєва:

«Його команда – з величезним досвідом управлінської роботи. Дуже молоді, амбіційні, дуже досвідчені, які отримали європейську освіту, навчившись командності, відповідальності, креативному мисленню. А це все зараз дуже потрібне нашій країні», – каже Олександра Шереметьєва. Вона сподівається, що і на Полтавщині до команди чинного Прем’єра приєднаються саме такі люди.

«Я можу сказати єдине: як молода людина, як державний діяч він має повні можливості очолити політичну силу. Консолідувати коло себе (а він уміє консолідувати, він уміє чути – це надзвичайно важливо!) однодумців з величезним потенціалом змінювати країну. Тому я вважаю, що втрачати такий потенціал для держави неможливо, бо це – рушійна сила. І цю рушійну силу я бачу в його команді. То чому ми сьогодні своєю недалекоглядністю повинні викидати цю політичну силу за межі? Ми просто не маємо такого права!», – переконує очільниця Омельницької ОТГ Кременчуцького району Олександра Шереметьєва.

Власне, на відміну від недавніх президентських перегонів, коли люди обирали Президента України, на виборах до Верховної Ради обиратимемо не лише парламент, а і (за великим рахунком) Прем’єр-міністра, відтак – подальший шлях розвитку. І те, яким він буде, залежить від того, яку з політичних сил на цій арені підтримаємо.

«У мене є розуміння, що робити далі, і я можу очолювати уряд. Якщо український народ вирішить, що я і сформована нами команда буде достойна представляти їх інтереси і реалізовувати ті завдання, які люди перед нами ставлять, то я готовий буду очолити уряд. Головне, щоб була сильна і згуртована коаліція, тому що ефективність уряду залежить від того, наскільки він може спиратися на парламентську більшість», – наголосив Володимир Гройсман в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Однак, така позиція навряд чи подобається представникам сформованої кілька десятиліть тому місцевої еліти. Адже команда, яка генерує ідеї та здатна їх впроваджувати у реальне життя, – це загроза для тих, хто звик керувати по-іншому. Водночас, це шанс продовжити зміни для усіх інших, в тому числі на Полтавщині.

Ольга Філенко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#полтавщина #партія Гройсмана #вибори

Коментарі

Оголошення
live comments feed...