• Головна
  • Олексій Чепурко: « Ми повинні сідати за стіл переговорів з перевізниками. Іншого виходу у нас немає»
10:24, 15 травня 2019 р.
Надійне джерело

Олексій Чепурко: « Ми повинні сідати за стіл переговорів з перевізниками. Іншого виходу у нас немає»

Олексій Чепурко: « Ми повинні сідати за стіл переговорів з перевізниками.  Іншого виходу  у нас немає»

Засідання містобудівної комісії, де говорять про тарифи громадського транспорту – у розпалі. Своє бачення ситуації висловив заступник міського голови Олексій Чепурко :

« -  Коли ми прийшли до міської ради,  в місті була катастрофічна ситуація щодо громадського транспорту, зарплат водіям і монополісти - приватні перевізники. Що ми зробили , аби виправити ситуацію?  На сорок відсотків ми підняли зарплати водіям . Зі ста сорока необхідних водіїв ми маємо вже сто двадцять. Маємо 16 перевізників.  При співпраці з ЄБРР отримаємо кредит на придбання тролейбусів з іншими банками – на придбання автобусів. Зараз визначимося, який буде найвигідніший варіант, і 12 – 15 автобусів придбаємо у лізинг. Але ми повинні розуміти, що кожен автобус комунальний приносить 120 тисяч  гривень збитків, тому що низькі тарифи (за розрахунками керівників «Електротрансу» вони мають бути, принаймні, 4, 80). По - друге,  у нас велика кількість пільговиків. Отож, треба розуміти -  збільшення кількості комунального транспорту призведе до більшого навантаження на міський бюджет.

Що стосується нинішньої ситуації, то я ще з листопада наголошував, що цей конфлікт призведе до колапсу, який ми спостерігаємо зараз. Нині дуже важливо обрати  компромісний варіант. У нас до перевізника дуже багато претензій. Але з іншого боку, маємо розуміти, якщо водій гарний – у нього має бути гідна зарплата. Така ж ситуація у « Електротрансі».

Що відбувається у транспортній системі? У нас зникли великі автобуси,  тому що там велика собівартість проїзду , їх прибрали з маршрутів і замінили «Рутами».   Що можемо робити ми, міська влада? Ми самі винні у ситуації. Бо тариф у 4 гривні не реальний. У нас не правильний підхід. Ми говоримо, що перевізники когось шантажують. Вони не шантажують. Вони взагалі відмовилися від ліцензій, їх, по суті, немає. Але й  інших перевізників у нас теж немає. Ні політична фракція « Рідне місто» ні я особисто не хочемо піднімати тарифи, але це шлях у нікуди. Значить, треба домовлятися  перевізниками. Сідати за стіл переговорів.

Тепер про розрахунки. Перевізники давно загнані в тінь. Всі, окрім «Полтаваелектротрансу». Ця історія давня. І дати розрахунки білі вони не можуть .  Ми  зможемо це зробити тільки тоді, коли з’явиться електронний квиток. Електронний квиток ми введемо. Але за досвідом Тернополя – це тарифи 7 гривень і 6." - сказав Олексій Чепурко. 

Раніше ми розповідали У Полтавській міській раді вирішують питання щодо підвищення тарифів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тарифи #депутати #транспорт

Коментарі

Оголошення
live comments feed...