08:00, 15 травня 2019 р.
Надійне джерело
"Полтавська міська організація роботодавців" підписала меморандум про співпрацю з Обласним центром зайнятості
Діяльність, згідно з угодою, буде спрямована на підвищення рівня працевлаштування незайнятого населення регіону, укомплектування вільних робочих місць та збереження тих, що уже є. У перспективі – роботодавці отримають кваліфіковані кадри, а полтавці – можливість офіційно працевлаштуватися та отримувати гідну заробітну плату.
Уже зараз підприємства Полтави відчувають брак працівників. Люди виїжджають за кордон, бо не бачать реальної можливості отримувати гідну заробітну плату тут, у Полтаві. Розв'язати цю проблему можливо лише за умови консолідації зусиль, сказав голова правління "Полтавської міської організації роботодавців" Андріан Литовченко:
"Полтавці їдуть до Польщі та до інших міст, тоді як підприємства потерпають від дефіциту кадрів. Тому хочеться налагодити діалог з Обласним центром зайнятості, щоб спільними зусиллями зупинити відтік кадрів, щоб підприємства отримали трудові ресурси. Зрозуміло, що одномоментно розв'язати цю проблему неможливо. Тому потрібно визначити перелік першочергових дій, щоб було зрозуміло "Полтавській міській організації роботодавців" та решті організацій, що потрібно зробити для того, щоб зацікавити працівників на полтавських підприємствах".
Один із напрямів співпраці з Обласною службою зайнятості – рекрутинг: пошук і відбір персоналу на замовлення роботодавця. Окрім того, планується проводити навчання для робітників.
Тепер Обласний центр зайнятості зможе отримувати від роботодавців актуальну інформацію щодо того, працівників яких спеціальностей дійсно не вистачає у Полтаві. Це дозволить більш ефективно готувати та працевлаштовувати полтавців. Адже навчання буде готувати людей до вимог сучасного ринку праці.
Про це розповіла директорка Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва та пояснила, навіщо укладати угоду:
"Це – рух робочої сили. Ми шукаємо ресурси: людей, які хочуть працювати. Зараз ми пішли в сільську місцевість, де є надлишок робочої сили. Якщо запропонувати жителям сіл гідні умови праці, вони залишатимуться в Полтаві. Наприклад, чоловік їздитиме до Полтави – тим паче, що зараз можлива робота вахтовим методом, коли можна працювати добу через добу. Самі розумієте, що менш як десять тисяч він не зароблятиме. Жінка працюватиме вдома й отримуватиме 5-6 тисяч. "Полтавська міська організація роботодавців" буде координувати, кому потрібні робітники. Спільно будемо створювати нові транспортні маршрути, можливо, орендувати житло".
Член правління "Полтавської міської організації роботодавців" зазначив:
"Ми, власники та директори підприємств міста Полтави, хочемо розвитку промисловості та підприємництва на Полтавщині. Але для цього нам потрібні методи, відмінні від тих, що існують наразі. Основний – створення соціального діалогу між профспілками, роботодавцями та владою. Адже наразі ми маємо сучасне обладнання на підприємствах, тоді як бракує трудового ресурсу. Ми не вимагаємо, щоб у робітників була профільна освіта чи висока кваліфікація – нам потрібні люди, які хочуть працювати. Ми хочемо, щоб влада дослухалася нашої думки, щоб місто процвітало, щоб у людей була робота, гідна заробітна плата, щоб полтавці не виїжджали за кордон", – сказав Сергій Змієвець.
Роботодавці Полтавщини сподіваються, що влада міста зрозуміє: без соціального діалогу неможливо досягти стабільності та розвивати місто.
Найближчим часом "Полтавська міська організація роботодавців" планує підписати меморандум з Пенсійним фондом, Торгово-промисловою палатою та профспілками.
Раніше ми розповідали Як отримати допомогу по безробіттю?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:43, 5 жовтня
08:30, Вчора
10:58, 28 вересня
09:40, 29 вересня
09:40, 29 вересня
live comments feed...