• Головна
  • Державна підсумкова атестація та ЗНО: які новації очікують на полтавських учнів?
15:30, 14 травня 2019 р.
Надійне джерело

Державна підсумкова атестація та ЗНО: які новації очікують на полтавських учнів?

Державна підсумкова атестація та ЗНО: які новації очікують  на полтавських учнів?

Для школярів та студентів настає гаряча пора. З 21 травня стартує ЗНО. Воно  триватиме до 15 червня. Полтавщина першою в Україні закінчила реєстрацію для участі у іспитах.  ЗНО в області пройде 12, 5 тисяч учнів.  Це  6, 5 тисяч випускників закладів загальної середньої освіти,  1800 – ПТНЗ, 2800 – випускників закладів вищої освіти 1- 2 рівня акредитації  а також випускники минулих років. Значні  зміни полягають в тому, що цьогоріч ДПА здається у формі ЗНО для випускників загальноосвітніх навчальних закладів  обов’язково з трьох предметів,   а для ПТНЗ – з двох предметів. Про все це говорили на нараді освітян в ОДА.

Про всі особливості цьогорічного перебігу екзаменів розповіла директор департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко:

« - МОЗ видало єдиний порядок проведення ДПА. Згідно з ним, всі випускники загальноосвітніх начальних закладів мають скласти ДПА з трьох предметів: українська мова та література ( обов’язково), математика або історія України ( на вибір) і третій предмет згідно з представленим списком. Особливістю ДПА для випускників ПТНЗ, які здобувають повну загальну середню освіту є те, що вони мають скласти атестацію з двох предметів. Обов’язково – українська мова і література і історія або математика на вибір. Третій предмет вони складатимуть у закладі освіти письмово. І третя категорія – це випускники закладів вищої  освіти 1 – 2 рівнів акредитації , які здобувають разом із кваліфікацією «молодший спеціаліст» повну загальну середню  освіту. Також цього року мають здати ДПА у формі ЗНО випускники ВНЗ минулого року, які отримали від 1 до 3 балів. Тобто, покращити свій результат і отримати в атестаті більш високу оцінку».

Проведенню ЗНО на Полтавщині передувала велика організаційна робота.  До неї, окрім освітян, залучили Національної поліції, ГУНС, департаменту охорони здоров’я та інші служби. Олена Харченко продовжує:

« - Були визначені округи і пункти тестування,  і треба обговорити деталі самого процесу, аби все пройшло на високому рівні і кожна дитина, яка  прагне вступити у ВНЗ, могла реалізувати свої права.

Ми  маємо врахувати  всі нюанси – починаючи від того, як забезпечити роботу пункту тестування. За необхідності змінити графік його роботи, припинити там , скажімо,  хід будівельних робіт, забезпечити безперебійне електропостачання. Особливо у тих пунктах, де будуть проводити тестування з іноземної мови, тому що обов’язкова складова цього іспиту – аудіювання. Крім того, маємо забезпечити присутність педагогічних працівників. На сьогодні вже підготовлено понад три тисячі кадрів , які працюватимуть під час ЗНО. Необхідно  також затвердити рух шкільних автобусів, які будуть підвозити дітей. І звичайно ж, провести роз’яснювальну роботу щодо заборони використання будь – яких предметів зчитування інформації».

Раніше ми розповідали Стартувала реєстрація на пробне ЗНО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЗНО #атестація #освіта
Оголошення
live comments feed...