У полтавському половогому будинку відкрили відділення інтенсивної терапії

Комунальне підприємство «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради» –  єдиний міський рододопоміжний заклад.  В пологовому будинку активно проводяться ремонтні роботи та оновлюється обладнання з метою створення належних умов для надання спеціалізованої медичної допомоги на сучасному рівні. На даний час тут завершено ремонт-реконструкцію надскладного об’єкту – відділення інтенсивної терапії новонароджених.

Після капітального ремонту, 10 травня, відкрито відділення інтенсивної терапії новонароджених. Тут розгорнуто шість ліжок. У відділенні за рік виходжуються близько 150 новонароджених, які потребують інтенсивного лікування.

– Ще у далекому 1996 році, коли почало народжуватись все більше і більше дітей, постало питання і створення відділення інтенсивної терапії. Типовий проект пологового будинку не передбачавав ніякої іншої можливості його створити, як, просто кажучи, в коридорі – «переході» між двома будівлями, де були створені умови для догляду за дітьми, яким потрібна особлива допомога, - розповіла директор пологового будинку Наталія Удовицька, - час не стоїть на місці. З’являються нові вимоги, нові технології. Зараз усі новонароджені знаходяться разом з мамами і у нас звільнилась площа колишнього дитячого відділення. Так, завдяки міській владі, підтримці депутатського корпусу ми змогли відкрити відділення, що повністю відповідає світовим стандартам, аби допомагати нашим новонародженим.

На ці види на ці види робіт виділено з міського бюджету близько                           10 млн. грн. Крім того, рішенням сесії Полтавської міської ради від 25 квітня 2019 року для придбання обладнання для оновленого відділення інтенсивної терапії новонароджених виділено близько 5 млн. грн.

На відкриття відділення завітали керівництво міста – заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Людмила Бойченко, представники депутатського корпусу Андрій Матковський, Світлана Нестуля та Олександр Кудацький.

Проведені заходи з ремонту відділення, придбання обладнання сприятимуть своєчасному  та  якісному наданню медичної допомоги новонародженим, – зауважив депутат міської ради Андрій Маткоський:

– Народження дитини – це справжнє диво. Обов’язок міської влади – зробити усе для того, аби умови для немовлят та породіль були безпечними, комфортними, якнайкращими. Сьогодні у нашому пологовому будинку створені такі умови, яких, мабуть, немає в пологових будинках інших обласних центрів. Тут затишні та сучасні палати, новітнє обладнання.          Усе це допоможе дітям, які потребують після народження особливого догляду.

 Загалом за останні 3 роки міський пологовий будинок отримав з бюджету міста понад 21 млн.грн. для проведення ремонтних робіт та оновлення матеріально-технічної бази.

Вже в І кварталі 2019 року проведена закупівля комп’ютерного обладнання на суму 514 тис. грн., які були виділені з міського бюджету. Завдяки чому пологовий будинок  на  100% забезпечений комп’ютерною технікою.

Голова профільної депутатської комісії, що опікується питаннями медицини, Олександр Кудацький зазначив:

– Наша комісія постійно вирішує питання матеріально-технічного забезпечення медичних закладів, зокрема, й у пологовому будинку. Тут починається життя, і ми намагаємося створити найкомфортніші умови для мам та дітей. За рік у міському клінічному пологовому будинку на світ з’являються до трьох тисяч немовлят. Чимало з них потребують інтенсивної терапії. Коли мова йде про здоров’я та життя дитини, то все має бути на найвищому рівні: і палати, і обладнання, і персонал. Сьогодні можна стверджувати,  що в пологовому все це відповідає високим стандартам.

Довідково:

 Штат пологового будинку складає  429 осіб, з них – 66 лікарів і 152 медичні сестри та акушерки.

Серед лікарів  понад 60% мають вищу  та першу кваліфікаційні категорії, серед середнього медичного персоналу цей показник   складає  близько 55%.

Протягом останніх років пологовий будинок стоїть на шляху перетворень та реорганізації акушерської служби, впровадження в практику сучасних інноваційних технологій, що ґрунтуються на принципах науково-доказової медицини.

З метою надання своєчасної, якісної медичної допомоги при синдромі дихальних розладів у новонароджених пологовий будинок протягом останніх трьох років має можливість проводити закупівлю дороговартісного препарату для сурфактантзамісної терапії за кошти місцевого бюджету. Так у 2018 р.               з цією метою використано 162 тис. грн., та передбачено кошти на 2019 р. у сумі  200 тис. грн.

Протягом останніх 3 років в пологовому будинку активно проводяться ремонтні роботи. Зокрема, з метою теплозбереження в пологовому будинку проведена повна заміна віконних блоків та часткова дверних; проведений капітальний ремонт ліфтового господарства; монтаж та запуск пожежної сигналізації з підключенням до централізованого пункту.

Виготовлена проектна документація на реконструкцію двох відділень, а саме: відділення інтенсивної терапії новонароджених та відділення анестезіології з інтенсивною терапією.

міська рада Полтава пологовий ремонт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Поки ще ніхто не оцінював
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
6 грудня о 15:00 у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулось відкриття фотовиставки “Смаки Сумщини” та дегустація гастрономічних смаколиків від сумських виробників. Захід створений у рамках проведення “Днів Сумщини” в областях України та відзначення 80-ї річниці утворення Сумської області. Метою фотовиставки є промоція Сумської області через візуальні образи смаку, які акцентовані у художній фотографії, розвиток внутрішнього туриз...
Суспільство
Днями у Полтаві відбулася визначна для медичної спільноти області подія — міждисциплінарна науково-практична конференція «Від світового досвіду в неврології та дерматології до практичної діяльності сімейного лікаря», присвячена Всесвітньому дню інсульту, який відзначається 29 жовтня. Її головною темою вперше стала реабілітація хворих на інсульт. Конференц-хол ледь вмістив більше 130 лікарів з усієї Полтавської області: сімейних лікарів, неврологів, терапев...
Партнерський матеріал
7-го грудня на вулиці Бідного, 20 у мікрорайоні Левада відкривають новий м’ясний магазин «Рулька». На відкриття приходять кілька сотень полтавців, яких радісно зустрічають власники та працівники магазину. Настрою та емоцій присутнім додає величезна Панда, яка запрошує покупців завітати досередини. Перед відкриттям присутніх вітає власниця магазину – Світлана Петрівна. Говорить, що «Рульку» готували до відкриття два роки, вклали у магазин душу і серце. І те...
Суспільство
У соціальних мережах Полтави прохають про допомогу Владиславу Московцю, чоловікові відомої волонтерки та викладача жестової мови Наталії Московець. У чоловіка виявили важку хворобу, аденокарциному легень. В Дніпрі є можливість здійснювати терапію, яка коштуватиме від 200 000 в місяць. Таких коштів родина, на жаль, не має. Пост із словами підтримки родині та закликом про допомогу написала речник патрульної поліції Полтави Марина Зінюха. Допомогти родині мож...
Культура
Художника Володимира Колеснікова називають класиком двадцять першого сторіччя. Видатний монументаліст, живописець, він вписав унікальну сторінку у історію світового мистецтва. Його життя нерозривно було пов’язано з Полтавою. Сенсом життя цього митця була творчість, безупинний рух вперед до здолання найвищих вершин. Його спадщина – це понад 30 тисяч творів, виконаних у найрізноманітніших техніках та стилях. Роботи Колеснікова зберігаються у 22 музеях світу...
Культура
6 грудня о 16:00 відкрилася виставка творів народного художника Володимира Колеснікова «KOLES: життя у мистецтві» у Полтавському художньому музеї (Галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Виставка присвячена 100-річному ювілею Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка та 20-й річниці відкриття в Полтаві Галереї мистецтв. Саме Володимиру Колеснікову належить ідея будівництва в місті галереї сучасного мистецтва.Під час відкриття відбулося урочисте...
Суспільство
Сьогодні, 7-го грудня, в Україні та решті країн світу вперше відзначають Всесвітній День української хустки. З ініціативою запровадження такого свята виступили депутатки із Вінниччини. -        Україна, її культура та звичаї завжди живуть у моєму серці. І якщо вишиванка – це наш генетичний код, то хустка – оберіг та символ життя, любові та патріотизму, – зазначила у своєму дописі депутатка Вінницької обласної Ради Людмила Станіславенко. – Міркуючи над цими...
Суспільство
7-го грудня в Україні відзначають День місцевого самоврядування – професійне свято усіх, хто працює у сільських, селищних, міських, районних та обласних радах. Самоврядування – давня слов’янська та давньоруська традиція, яка своїми витоками сягає часів Київської Русі. Це влада, яка насправді є народною, адже є обраною громадою з-посеред кращих своїх представників. Особливого значення набуває самоврядування у час проведення реформи децентралізації, коли гро...
Суспільство
На вихідні 7-8 грудня погода в Україні суттєво не зміниться. Опадів не буде, лише у неділю можливі невеликі дощ та мокрий сніг на Заході та Півдні. Вітер буде південно-західним і розганятиметься до 5-12 метрів на секунду. Температура повітря вночі становитиме від 0 до -5 за Цельсієм, вдень - +1+6, а на Півдні - +5+10. Про це повідомила на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» народний синоптик Наталка Діденко. Синоптик також зазначила, що сильних мо...