У полтавському половогому будинку відкрили відділення інтенсивної терапії

Комунальне підприємство «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради» –  єдиний міський рододопоміжний заклад.  В пологовому будинку активно проводяться ремонтні роботи та оновлюється обладнання з метою створення належних умов для надання спеціалізованої медичної допомоги на сучасному рівні. На даний час тут завершено ремонт-реконструкцію надскладного об’єкту – відділення інтенсивної терапії новонароджених.

Після капітального ремонту, 10 травня, відкрито відділення інтенсивної терапії новонароджених. Тут розгорнуто шість ліжок. У відділенні за рік виходжуються близько 150 новонароджених, які потребують інтенсивного лікування.

– Ще у далекому 1996 році, коли почало народжуватись все більше і більше дітей, постало питання і створення відділення інтенсивної терапії. Типовий проект пологового будинку не передбачавав ніякої іншої можливості його створити, як, просто кажучи, в коридорі – «переході» між двома будівлями, де були створені умови для догляду за дітьми, яким потрібна особлива допомога, - розповіла директор пологового будинку Наталія Удовицька, - час не стоїть на місці. З’являються нові вимоги, нові технології. Зараз усі новонароджені знаходяться разом з мамами і у нас звільнилась площа колишнього дитячого відділення. Так, завдяки міській владі, підтримці депутатського корпусу ми змогли відкрити відділення, що повністю відповідає світовим стандартам, аби допомагати нашим новонародженим.

На ці види на ці види робіт виділено з міського бюджету близько                           10 млн. грн. Крім того, рішенням сесії Полтавської міської ради від 25 квітня 2019 року для придбання обладнання для оновленого відділення інтенсивної терапії новонароджених виділено близько 5 млн. грн.

На відкриття відділення завітали керівництво міста – заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Людмила Бойченко, представники депутатського корпусу Андрій Матковський, Світлана Нестуля та Олександр Кудацький.

Проведені заходи з ремонту відділення, придбання обладнання сприятимуть своєчасному  та  якісному наданню медичної допомоги новонародженим, – зауважив депутат міської ради Андрій Маткоський:

– Народження дитини – це справжнє диво. Обов’язок міської влади – зробити усе для того, аби умови для немовлят та породіль були безпечними, комфортними, якнайкращими. Сьогодні у нашому пологовому будинку створені такі умови, яких, мабуть, немає в пологових будинках інших обласних центрів. Тут затишні та сучасні палати, новітнє обладнання.          Усе це допоможе дітям, які потребують після народження особливого догляду.

 Загалом за останні 3 роки міський пологовий будинок отримав з бюджету міста понад 21 млн.грн. для проведення ремонтних робіт та оновлення матеріально-технічної бази.

Вже в І кварталі 2019 року проведена закупівля комп’ютерного обладнання на суму 514 тис. грн., які були виділені з міського бюджету. Завдяки чому пологовий будинок  на  100% забезпечений комп’ютерною технікою.

Голова профільної депутатської комісії, що опікується питаннями медицини, Олександр Кудацький зазначив:

– Наша комісія постійно вирішує питання матеріально-технічного забезпечення медичних закладів, зокрема, й у пологовому будинку. Тут починається життя, і ми намагаємося створити найкомфортніші умови для мам та дітей. За рік у міському клінічному пологовому будинку на світ з’являються до трьох тисяч немовлят. Чимало з них потребують інтенсивної терапії. Коли мова йде про здоров’я та життя дитини, то все має бути на найвищому рівні: і палати, і обладнання, і персонал. Сьогодні можна стверджувати,  що в пологовому все це відповідає високим стандартам.

Довідково:

 Штат пологового будинку складає  429 осіб, з них – 66 лікарів і 152 медичні сестри та акушерки.

Серед лікарів  понад 60% мають вищу  та першу кваліфікаційні категорії, серед середнього медичного персоналу цей показник   складає  близько 55%.

Протягом останніх років пологовий будинок стоїть на шляху перетворень та реорганізації акушерської служби, впровадження в практику сучасних інноваційних технологій, що ґрунтуються на принципах науково-доказової медицини.

З метою надання своєчасної, якісної медичної допомоги при синдромі дихальних розладів у новонароджених пологовий будинок протягом останніх трьох років має можливість проводити закупівлю дороговартісного препарату для сурфактантзамісної терапії за кошти місцевого бюджету. Так у 2018 р.               з цією метою використано 162 тис. грн., та передбачено кошти на 2019 р. у сумі  200 тис. грн.

Протягом останніх 3 років в пологовому будинку активно проводяться ремонтні роботи. Зокрема, з метою теплозбереження в пологовому будинку проведена повна заміна віконних блоків та часткова дверних; проведений капітальний ремонт ліфтового господарства; монтаж та запуск пожежної сигналізації з підключенням до централізованого пункту.

Виготовлена проектна документація на реконструкцію двох відділень, а саме: відділення інтенсивної терапії новонароджених та відділення анестезіології з інтенсивною терапією.

міська рада Полтава пологовий ремонт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Екологія
Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації нагадує, що у період з 1 квітня по 15 червня 2019 року в лісах та на об`єктах благоустрою заборонено будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Серед таких заходів – санітарна вирубка лісу, стрілянина, вибухові роботи, феєрверки, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах, використання моторних маломірних суден. Також кричати, голосно співати, вмикат...
Екологія
"Головний столичний метеоролог" Наталка Діденко  оприлюднила прогноз погоди на вихідні. Вона пише:  " - Вихідними єдиним джерелом стабільності в Україні буде температура повітря. Бо саме вона вже якийсь час не міняється і суттєво не зміниться. Протягом дня 25-26 травня очікується +20+26 градусів, на Заході +16+22 градуси. Не без того, щоб збігати до сусідів за сіллю, тобто, два-три градуси вгору чи вниз залежно від дощу чи сонця. Дощі з грозами залишаються...
Суспільство
Під час традиційного об’їзду містом комунальники звернули особливу увагу на питання благоустрою, зокрема, на покіс трави. Начальник відділу оперативного реагування міськвиконкому 15-80 Сергій Зубань зазначив: – Нині комунальні служби виконують покіс трави в центральних частинах міста та на «червоних лініях». Далі комунальники перейдуть в інші мікрорайони. Ось і сьогодні вони отримали завдання скосити траву на вулицях Сакко, Патріарха Мстислава, Івана Мазеп...
Суспільство
Державна фіскальна служба нагадала, що Верховна Рада України відтермінувала до 22 серпня 2019 року введення в дію норм щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення при переміщенні транспортних засобів в митних режимах тимчасового ввезення і транзиту, та роз'яснила, як діятимуть нові санкції. Про це йдеться у повідомленні служби. Такі зміни внесено Законом України від 16 травня 2019 року №2725-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу...
Суспільство
До повного комплексу послуг повірки лічильника холодної або гарячої води входять розпломбування, зняття лічильника, його повірку в лабораторії водоканалу, встановлення та пломбування. Розпломбування та пломбування може здійснювати лише працівник «Полтававодоканалу». Щоб замовити послугу повірки лічильника на підприємстві КП ПОР «Полтававодоканал», споживач може особисто звернутися в службу обліку та реалізації за адресою: вулиця Спаська, 9 або зателефонува...
Суспільство
Питання щодо розміщення У Полтаві точок продажу морозива, вати, баштанних культур, попкорну вирішено доопрацювати і розглянути на наступному тижні. Сьогодні ж кільком підприємцям відмовили у встановленні тимчасових споруд за адресами: Вул. Монастирська, 13 Площа біля ОЦЕВУМ, Вул. 9 Травня Вул. Зіньківська, 14 Терміном на 1 рік подовжили дозвіл на розміщення споруд за адресами Вул. С Петлюри, 45 Вул. Героїв Сталінграду, 30 Вул. Петлюри, 16 Вул. Алмазна, 3 В...
Суспільство
У залі засідань Полтавської міської ради обговорили внесені зміни до Положення про партиципаторне бюджетування у м.Полтава на 2016-2020 роки. Завдяки нововведенням громада має ще більше можливостей для реалізації своїх ідей, спрямованих на розвиток міста. Сьогодні, 23 травня, голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування, депутат Полтавської міської ради Олександр Глазов провів засідання робочої групи. На порядку денному члени робочої групи р...
Кримінал
За добу в Полтавській області до поліції надійшло 98 повідомлень, з них про такі кримінальні правопорушення: - 1 грабіж; - 53 крадіжки; - 3 шахрайства; - 1 хуліганство; - 3 факти незаконного обігу зброї; - 2 наркозлочини; За добу в області померли 40 осіб. Нагадуємо номери телефонів, за якими Ви маєте можливість повідомляти інформацію щодо місця перебування зниклих людей, а також - відомі Вам обставини вчинення злочинів та порушення правопорядку: (0532) 51...
Кримінал
Працівники поліції міста Полтава менш як за пів години після події затримали чоловіка, який під час конфлікту у тролейбусі вдарив пасажира ножем. Нападником виявився 20-річний студент одного з коледжів міста Полтава. Подія сталася 23 травня . Двоє молодих хлопців напідпитку їхали у «Кільцевому» тролейбусі, голосно розмовляли та нецензурно висловлювались. Один із пасажирів зробив їм  зауваження. Між чоловіками виникла суперечка, внаслідок якої один із молод...
Новини по темі
Із чергового об’їзду міста комунальними службами
Бюджет участі міста Полтава: ще більше можливостей для реалізації ідей
Із засідання Ради з питань безпечної життєдіяльності населення
Дитячому поліклінічному відділенню дитячої міської клінічної лікарні – 10 років
Учні Полтавської загальноосвітніьої школи № 26 уже тренуються на новому спортивному майданчику
У Полтаві відбувся перший Міжнародний форум Інтегрованого розвитку міст
Із особистого прийому громадян заступником міського голови Олексієм Чепурком
У Полтаві з’явився унікальний спортивний майданчик для занять воркаутом та майданчик для гри у баскетбол
У Полтаві завершують заміну колектора на Шолом-Алейхема та відкриють вулицю для проїзду на спуск (ФОТО)
У Полтаві вшанували пам’ять полеглих у Другій світовій війні